منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • علم و فناوری در بامداد: تحولات فناوری با ظهور محاسبات ابری

علم و فناوری در بامداد: تحولات فناوری با ظهور محاسبات ابری

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
علم و فناوری در بامداد: تحولات فناوری با ظهور محاسبات ابری

سمینار تحول مشاغل در حوزه فناوری با ظهور رایانش ابری توسط مجتمع علم و فناوری بامداد در چهارمین نمایشگاه کار ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی علم و فناوری بامداد، در این سمینار که توسط مهدی بهاری مدرس بنیاد علم و فناوری بامداد و کارشناس پایتون و توسعه وب، پردازش و محاسبات پلتفرم ابری و ارتباط آنها با صنعت برگزار شد. و مشاغل مختلف

وی در این سمینار به مباحثی مانند IUT، علم داده و هوش مصنوعی (AI) پرداخت و ساختار کلی سرویس های ابری و ارائه دهندگان خدمات را توضیح داد.

علم و فناوری در بامداد: تحولات فناوری با ظهور محاسبات ابری

بهاری در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه سرورها در گذشته مجموعه های فیزیکی و داخلی بودند، گفت: به مرور زمان سازمان ها و مجموعه ها به این نتیجه رسیده اند که سرورهای خود را در مرکز داده قرار دهند. اما راه اندازی سرور در مراکز داده با هزینه های هنگفتی روبرو بوده که به مرور زمان و با ظهور فناوری ابری هزینه های ذخیره سازی اطلاعات را کاهش داده است.

وی با اشاره به سه دسته اصلی ابرها گفت: ابرهای پرایو که بسیار ایمن هستند و در مراکز نظامی و حساس برای دوری از خطرات استفاده می شوند. دسته دوم ابرهای پاپ آپ هستند که توسط عموم مردم، شرکت ها و استارت آپ ها از طریق آمازون استفاده می شود.

علم و فناوری در بامداد: تحولات فناوری با ظهور محاسبات ابری

وی افزود: اما دسته سوم شامل ابرهای هیبریدی (Privat و Paplik) مانند Gmail، Google Docs و Dropbox است که یک ابر پاپ در لایه Saas است. اما در لایه خصوصی می توان به بسترهای بانکی اشاره کرد که از این موضوع بهره می برند.

این مدرس علم و فناوری صبح امروز در ادامه به بررسی استفاده سازمان ها یا شرکت ها از بستر ابری اشاره کرد و خاطرنشان کرد: حدود 10 تا 20 درصد در بخش خصوصی، حدود 50 درصد در پاپیلا و بیشترین میزان در قسمتی که هر دو وجود دارد. خدمات ارائه می شود.

او همچنین توضیح داد که کدام یک از کشورهای ابری نقش برنامه نویس را بازی می کند و لایه های خاص ابر از جمله Iaas, Paas, Saas (Iaas, Paas, Saas) را توضیح داد.

علم و فناوری در بامداد: تحولات فناوری با ظهور محاسبات ابری

 

بهاری در ادامه سخنان خود گفت: در 3 تا 4 سال آینده رقابت شرکت های مبتنی بر بستر ابری و برنامه نویسان مسلط بر این ساختار بسیار بیشتر خواهد شد. امروزه ابر این فرصت را به توسعه دهندگان می دهد تا برنامه های خود را بدون دغدغه بنویسند، البته به شرطی که موضوعاتی مانند OpenShift، Cobrantis و غیره را در نظر بگیرند. خوب آشنا باشید.

وی در پایان گفت: امروزه مفهوم رایانش ابری نه تنها در صنعت بلکه در زندگی عادی ما نیز قابل مشاهده است. به عنوان مثال، هنگامی که درخواست هزینه می کنید یا زمانی که می خواهید از آب و هوا مطلع شوید، تمام این اطلاعات در یک پلت فرم رایانش ابری ارائه می شود.

گفتنی است مجتمع علم و فناوری بامداد با حضور در چهارمین نمایشگاه کارگری ایران که از 5 تا 16 بهمن ماه برگزار شد، دستاوردهای جدید خود را در زمینه آموزش اشتغال، برگزاری سمینارهای تخصصی و آشنایی نیروهای خلاق جوان کشور با راهکارهای ویژه برای ورود به بازار فناوری اطلاعات و صنعت پرداخت.

بررسی مقاله علم و فناوری بامداد: سیر تحول مشاغل فناوری با ظهور رایانش ابری برای اولین بار در علم و فناوری بامداد. به نظر می رسد.