منو سایت

شرایط مهاجرت مهندسین عمران

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شرایط مهاجرت مهندسین عمران

بسیاری از افراد برای داشتن درآمد بهتر یا تحصیل در دانشگاه بهتر مهاجرت را انتخاب می کنند. در حال حاضر شرایط مهاجرت مهندسین عمران نسبتا مساعد است. اما برای اینکه بتوانید بهترین مهاجرت را داشته باشید، لازم است در مورد کشورهای مختلف به خوبی تحقیق کنید، بازار کار هر کدام را بشناسید و از نحوه مهاجرت به هر کشور آگاه باشید تا بهترین روش را برای مهاجرت خود انتخاب کنید. در این مقاله شرایط مهاجرت مهندسین عمران به ترکیه، کانادا، استرالیا، آمریکا، آلمان و دانمارک را توضیح خواهیم داد تا بتوانید انتخاب آگاهانه تری داشته باشید.

مهندسی عمران و مهاجرت

اگر بخواهیم منصف باشیم، صرف نظر از مزیت هایی که معمولا در مهاجرت به کشورهای مختلف بیان می شود، می توان به معایب مهاجرت در هر کشوری نیز نگاه کرد. به عنوان مثال، کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است که با سیستم مراقبت های بهداشتی مناسب، سیستم آموزشی پیشرفته و فرصت های شغلی نسبتاً بالا توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت را به خود جلب کرده است. اما بخش‌های زیادی از این کشور هوای نسبتاً سردی دارند و از ایران بسیار دور هستند، بنابراین ملاقات با خانواده و دوستان پس از مهاجرت دشوار می‌شود.

مهندسان عمران در بررسی این سوال باید عوامل مختلفی از فرهنگ هر کشور گرفته تا اقلیم، کیفیت آموزش در مدارس و دانشگاه ها، نظام سلامت، وضعیت اقتصادی آن کشور و شرایط اشتغال در آن کشور را در نظر بگیرند. بخش مدنی و سپس برای مهاجرت اقدام کنید

خوشبختانه مهندسی عمران رشته ای است که در بازار کار در بسیاری از کشورهای جهان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین اگر مهندس عمران هستید و قصد مهاجرت از ایران را دارید یا می خواهید در دانشگاه های کشور دیگری در رشته مهندسی عمران تحصیل کنید، گزینه های زیادی در اختیار خواهید داشت. در زیر شما را با تعدادی از کشورهایی که مقاصد محبوب مهندسین عمران هستند آشنا می کنیم.

مهاجرت مهندس عمران به ترکیه

از آنجایی که ترکیه به ایران نزدیک است و مسافران ایرانی نیازی به ویزا ندارند، بسیاری از افراد مهاجرت به ترکیه را انتخاب می کنند. فرهنگ مردم ترکیه شباهت های زیادی با فرهنگ مردم ایران دارد و کسانی که در ترکیه زندگی می کنند می توانند با کمترین قیمت به دیدن خانواده خود در ایران بروند و یا از آنها برای اقامت چند روزه در ترکیه دعوت کنند.

اگر می خواهید از طریق رشته مهندسی عمران وارد ترکیه شوید باید شرایط خاصی را داشته باشید. ابتدا برای کار در ترکیه باید تحصیلات دانشگاهی مناسب و معادل مدرک خود را از طریق سازمان YOK ترکیه داشته باشید. همچنین وجود سه سال سابقه کار مرتبط با فعالیت های ساختمانی شرط لازم برای مهاجرت مهندسان عمران به ترکیه می باشد.

یکی دیگر از راه های مهاجرت به ترکیه برای علاقه مندان به رشته های عمران، تحصیل در دانشگاه های ترکیه است که به دو زبان ترکی و انگلیسی انجام می شود. شما می توانید در یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه مانند دانشگاه بیلیم آنتالیا، دانشگاه آیدین استانبول و دانشگاه اتیلیم تحصیل کنید و سپس برای یافتن شغل اقدام کنید.

شرایط مهاجرت مهندسین عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا

کانادا یکی از بهترین گزینه ها در بین کشورهای دوستدار مهاجرت است. زیرا با توجه به توسعه همه جانبه در این کشور، فرصت فعالیت در زمینه ساخت و ساز در کانادا نسبتاً بالاست. بیشترین فرصت های شغلی برای مهندسان عمران در استان هایی مانند کبک، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا یافت می شود.

مهاجرت کاری به کانادا از طریق سیستم امتیازدهی به نام سیستم اکسپرس اینتری انجام می شود. اگر می خواهید در کانادا کار و زندگی کنید، ابتدا باید در این سیستم ثبت نام کنید. سپس با توجه به شرایطی مانند سن، سطح تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه، سابقه کاری که داشته اید، صلاحیت کاری و مهارت های همسرتان برای شما یک امتیاز محاسبه می شود. با نمره بالاتر از 67 شانس خوبی برای دریافت پیشنهاد شغلی خواهید داشت.

مهاجرت مهندسان عمران به آمریکا

بر کسی پوشیده نیست که آمریکا یکی از قدرتمندترین سیستم های اقتصادی جهان را دارد. به همین دلیل مهاجرت به آمریکا یک فرصت اقتصادی بسیار خوب برای مهندسان عمران است. بسته به نوع ویزای مورد نظر، به مدارکی مانند قرارداد یا دعوتنامه کاری، منابع مالی، مدارک دانشگاهی، رزومه و مدرک زبان نیاز دارید.

مهندسی عمران یکی از رشته هایی است که بازار کار نسبتا خوبی در آمریکا دارد و کار در این رشته در آمریکا می تواند درآمد خوبی برای شما فراهم کند. برای استخدام در ایالات متحده با مدرکی از کشور دیگر، باید مدرک گواهی شده از ABET (هیئت اعتباربخشی مهندسی و فناوری) داشته باشید.

البته امکان تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر آمریکا و سپس تلاش برای به دست آوردن شغل مورد نظر وجود خواهد داشت. با یافتن شغل مناسب پس از فارغ التحصیلی می توانید اقامت دائم آمریکا را به مدت حدود 4 سال دریافت کنید.

شرایط مهاجرت مهندسین عمران

مهاجرت مهندس عمران به استرالیا

تقریبا همه کسانی که قصد مهاجرت از ایران را دارند، استرالیا را یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی می دانند. زیرا استرالیا کشوری زیبا، آرام و پیشرفته است که شرایط رفاهی، اقتصادی و آموزشی بسیار خوبی را برای شهروندان خود فراهم می کند.

مهاجرت به استرالیا برای مهندسان عمران با سابقه کاری مرتبط که در دانشگاه های معتبر استرالیا تحصیل کرده اند امکان پذیر است. برای اینکه مهندسی استرالیا به شما به عنوان یک مهندس عمران حرفه ای گواهی دهد، باید سه پروژه واقعی و عملیاتی را که تا به حال تکمیل کرده اید در بسته ای به نام CDR ارسال کنید.

سیستم مهاجرت نیروی کار استرالیا نیز مبتنی بر امتیاز است. هنگامی که تأییدیه خود را از Engineering استرالیا دریافت کردید، باید ببینید که چگونه در سیستم ارزیابی ویزای کار استرالیا امتیاز کسب کرده اید. سن، سابقه کاری، تحصیلات، مدرک زبان و مهارت های همسرتان بر میزان امتیازی که کسب می کنید تاثیر می گذارد. اگر امتیاز کافی کسب کنید، می توانید ویزای کار استرالیا را دریافت کنید.

مهاجرت مهندس عمران به آلمان

در بین کشورهای اروپایی، آلمان با اقتصاد قوی مقصد مهاجرت بسیاری از مردم است. علاوه بر این، بسیاری از دانشجویان مایل به تحصیل در رشته مهندسی عمران در یکی از بهترین دانشگاه های این کشور مانند دانشگاه فنی مونیخ یا دانشگاه اشتوتگارت هستند.

اگر شما یک مهندس عمران هستید و می خواهید در آلمان کار و زندگی کنید، باید به زبان آلمانی مسلط باشید. برای دریافت ویزای کار می توانید در بین سایت های کاریابی در آلمان جستجو کنید و رزومه خود را ارسال کنید تا در موقعیت های مختلف استخدام شوید.

در صورت داشتن شرایطی مانند تحصیلات مناسب، سن مناسب، سابقه کار و تسلط به زبان انگلیسی و آلمانی امکان استخدام در رشته مهندسی عمران را خواهید داشت. پس از دریافت ویزای کار و کار در آلمان به مدت 4 سال، می توانید به طور دائم در این کشور اقامت داشته باشید.

مهاجرت مهندس عمران به دانمارک

برای کسانی که علاقه مند به مهاجرت به اروپا هستند، دانمارک گزینه خوبی است. زیرا افرادی که می توانند پنج سال به طور مداوم در دانمارک کار کنند و شغل ثابتی داشته باشند می توانند برای اقامت دائم این کشور اقدام کنند. علاوه بر این، درآمد سرانه بالا و فساد بسیار پایین دانمارک، آن را به مقصدی ایده آل برای مهاجران تبدیل کرده است.

مهاجرت کاری به دانمارک از طریق دو برنامه مهاجرتی به نام برنامه لیست مثبت و برنامه حداقل دستمزد امکان پذیر است. برای شرکت در هر یک از این برنامه ها، باید یک پیشنهاد شغلی از یک شرکت ثبت شده و رسمی در دانمارک داشته باشید. به جز پیشنهاد شغلی، برای اقامت خود به مدرک علمی معتبر و دو سال سابقه کار مهندسی عمران نیاز دارید. در عین حال باید از اداره مهاجرت دانمارک مجوز کار دریافت کند.

شرایط مهاجرت مهندسین عمران

نتیجه

مهندسی عمران یکی از بهترین رشته ها برای مهاجرت و تحصیل در کشورهای دیگر می باشد. کسانی که در این رشته تحصیل کرده اند می توانند با شرایط مناسب برای مشاغل خارج از ایران اقدام کنند. زیرا در حال حاضر بسیاری از کشورهایی که مهاجر پذیرفته اند نیازمند نیروی کار در زمینه مهندسی عمران هستند.

انتخاب کشور مقصد بستگی به نیازها و شرایط شخصی شما و امکاناتی دارد که در دسترس شماست. بسیاری از کشورها مانند کانادا، ترکیه، آمریکا، آلمان و استرالیا نیروی کار مهندسی عمران می پذیرند. می توانید شرایط استخدام و مهاجرت به هر کدام را بررسی کرده و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

الزامات مهاجرت برای مهندسان عمران اولین بار در وبلاگ ایران تلنت نوشته شد. به نظر می رسد.