منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سرجی ونتوسا و اوریول گارسیا برنده چالش کارل هستند

سرجی ونتوسا و اوریول گارسیا برنده چالش کارل هستند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

فینال بزرگ چالش کارل 2023 در روز شنبه 3 ژوئن برگزار شد. میا بیش از 100 برنامه نویس جوان به بارسلونا سفر کرد تا در مرحله نهایی این مسابقه برنامه نویسی که هر ساله توسط Codelearn. در طول روز، شرکت کنندگان سرعت، استراتژی و دقت برنامه نویسی خود را آزمایش کردند، اما در نهایت تنها دو برنده بودند: اوریول گارسیا (KC Senior) و سرگی ونتوسا (KC Junior)

فینالیست های نوجوانان در ساعت 10 صبح فراخوانده شدند تا اعتبار خود را دریافت کنند و برای مسابقه آماده شوند. اولین بازی های فینال نوجوانان از ساعت 10:30 صبح شروع شد و شرکت کنندگان در پنج راند از مسابقات چهار نفره چند نفره به مصاف یکدیگر رفتند. مسابقه چالش کارل به این صورت عمل می کند: هر بازیکن یک ربات کارل با رنگ متفاوت و باید دریافت کند این ربات مجازی کوچک را راهنمایی کنید توسط نقشه با برنامه نویسی و جلوگیری از همه موانع، اولین کسی باشید که همه آنها را جمع آوری می کند بوق و قبل از رقبا به خروجی برسید.

مسابقات تمام صبح ادامه داشت و در ظهر چهار تیم برتر باید با یک کارت پایانی روبرو می شدند. بازیکنانی که در این رده به فینال 4 رسیدند عبارتند از راجر سولر، اریک پورسل، گای لاکمبرا و سرگی ونتوساکه سریع ترین بود و برنده فینال نوجوانان اعلام شد. جایزه او یک بود نینتندو سوییچ OLED، یک جام قهرمانی و 15000 امتیاز برای خرج کردن به دلخواه در پلتفرم Codelearn که جوایز دیگری فقط برای شرکت کنندگان در این مسابقه در نظر گرفته شده است. بقیه شرکت کنندگان در بازی نهایی 10000 امتیاز و یک صفحه کلید بازی را به خانه بردند.

بعد از اینکه برای ناهار توقف کردیم، نوبت به بزرگترها رسید. این فینال بزرگسالان مسابقات از ساعت 16:00 با همان مکانیک شروع شد، اما این بار با شش راند مسابقات و کارت های سطح بالاتری که به طور فزاینده ای پیچیده شد و چالش بزرگتری را برای فینالیست ها ایجاد کرد. دست دراز کردن بر خروج آسان نبود و علاوه بر این، در این نسخه حداکثر زمان برای هر بازی و امکان رویارویی به تساوی تعیین شد که در سال های گذشته اتفاق نیفتاده بود. در پایان بعد از ظهر، چهار نفر برتر مقابل رایانه ها نشستند تا بازی نهایی را انجام دهند: راجر وینولاس، آدریا والری، اوریول گارسیا و پائو وازکز در یک چالش نهایی شرکت کردند که سه ربع ساعت به طول انجامید. بالاخره اولین کسی که راه حل را پیدا کرد این بود اوریول گارسیابدین ترتیب خود را قهرمان رده بزرگسالان چالش کارل 2023 اعلام کرد. به عنوان جایزه، او برنده شد. لپ تاپ بازیجام قهرمانی در رده خود و 40000 امتیاز سکو و سه فینالیست دیگر 30000 امتیاز و یک تبلت دریافت کردند.

تمامی شرکت کنندگان در هر دو دسته با مدال پایانی و کلاه Codelearn به خانه بازگشتند. علاوه بر این، جوایز دیگری نیز بین تمام فینالیست‌ها به قید قرعه‌کشی شد: مکعب‌های روبیک، پهپادها، کنسول‌های رترو، کیت‌های آردوینو، کیبورد و ماوس‌های بازی، هدفون، مانیتور، گوشی‌های هوشمند، یک لپ‌تاپ، یک تلویزیون و دو صندلی بازی. یک بار دیگر از آن روز بسیار لذت بردیم و همه شرکت کنندگان نگرش بسیار خوب، روحیه ورزشی زیاد و میل به تفریح ​​از خود نشان دادند، بنابراین می خواهیم از همه فینالیست ها برای همکاری و حمایت خانواده هایشان و همچنین همکاری تشکر کنیم. از FIB – UPC تا امکان برگزاری این فینال در بارسلونا فراهم شود.

چالش کارل آنلاین

امسال ما در حال برگزاری دومین چالش کارل هستیم که 100% آنلاین برگزار خواهد شد. برنده گوگل پیکسل 7 و 30000 امتیاز دریافت می کند و سایر شرکت کنندگان بسته به موقعیت خود در رتبه بندی نهایی امتیاز دریافت می کنند.

مکانیزم بازی دقیقاً یکسان است، اما در این مورد مجاز به استفاده از کدهای از پیش ذخیره شده، افزونه های مرورگر، ماکروها و منابع مشابه است، زیرا در حالت آنلاین همه چیز قانونی است تا زمانی که به سرور یا سایر موارد حمله نکند. مخالفان است و کد منبع بازی یا قوانینی که از آن پیروی می کند را تغییر نمی دهد.