منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • زبان برنامه نویسی SQL – مزایا، معایب، دشواری و آینده شغلی

زبان برنامه نویسی SQL – مزایا، معایب، دشواری و آینده شغلی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

آیا در نظر دارید با زبان برنامه نویسی SQL شغلی داشته باشید؟ اگر چنین است، قبل از سرمایه گذاری در آموزش در این زمینه، می خواهید همه چیزهایی را که می توانید در مورد این صنعت بیاموزید. خبر خوب این است که طیف گسترده ای از فرصت های شغلی بالقوه در این صنعت وجود دارد که به شما امکان می دهد چیزی را بیابید که شما را متمایز کند و به آن علاقه مند باشید. همانطور که در ادامه می خوانید، می توانید تمام چیزهای مهمی را که باید قبل از ورود به این صنعت بدانید، یاد بگیرید تا تصمیم بگیرید که آیا این انتخاب شغلی مناسب برای شما است یا خیر.

حرفه ای در برنامه نویسی SQL

استفاده از SQL Server به عنوان متخصص پایگاه داده و به عنوان یک شرکت مزایای زیادی دارد. در این بخش مزایای استفاده از برنامه نویسی SQL به عنوان متخصص پایگاه داده بحث خواهد شد.

فرصت های شغلی فراوان

برای افرادی که به برنامه نویسی SQL علاقه مند هستند، در واقع فرصت های شغلی زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. شما می توانید در مدیریت پایگاه داده کار کنید. شما می توانید در حفر پایگاه داده یا پردازش تحلیلی آنلاین کار کنید. برای باز کردن درهای بیشتر می توان از همه چیز کمی یاد گرفت. اگر به برنامه نویسی SQL علاقه مند هستید، مسیرهای بسیار متنوعی برای این حرفه دارید.

نسخه رایگان برای توسعه دهندگان SQL Server

شما به نسخه Developer Edition دسترسی دارید که تمام ویژگی‌های SQL سازمانی را که ممکن است برای حرفه خود نیاز داشته باشید ارائه می‌دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دانلود، نصب و سپس تمام تنظیمات لازم برای محیط توسعه خود را انجام دهید. این نسخه همچنین به شما امکان می دهد به تمام ویژگی ها و عملکردهای مختلف که با آخرین نسخه های SQL Server ارائه می شود دسترسی داشته باشید.

یک جامعه SQL پر رونق

جامعه SQL بسیار بزرگتر از آن چیزی است که فکر می کنید و اعداد در این صنعت دائما در حال افزایش هستند. شما می توانید انواع جوامع میزبانی شده مختلف و رویدادهای جهانی در این صنعت، از جمله SQL Saturday را مرور کنید. همچنین مطالب آموزشی، کنفرانس‌ها و شبکه‌ای از دیگر متخصصان SQL مجرب و مجرب وجود دارد که در صورت نیاز به شما کمک می‌کنند.

مستندات آنلاین فوق العاده مفید

مستندات آنلاین مایکروسافت SQL Server بسیار دقیق، ساختار یافته است و شما می توانید چیزهای زیادی از آن بیاموزید. علاوه بر این، شما به بسیاری از مقالات و نمایش‌های سفید مفید دسترسی دارید تا به شما در درک بهتر موضوعات مختلف کمک کند.

معایب برنامه نویسی SQL

هنگام تصمیم گیری در مورد شغلی که با استفاده از زبان برنامه نویسی SQL باید به چند نکته منفی توجه کرد. اینها بزرگترین معایبی هستند که باید در نظر داشته باشید.

تنظیم عملکرد بسیار پیچیده

تنظیم بهره وری و بهینه سازی پرس و جوها اغلب برای آن دسته از متخصصان داده که دانش تخصصی گسترده ای در این زمینه ندارند، می تواند بسیار دشوار و پیچیده باشد. به عنوان یک مبتدی، این لزوماً برای شما مشکلی ایجاد نمی کند، زیرا مبتدیان در این صنعت اغلب با بهینه سازی پرس و جو زیاد کنار نمی آیند. استثنا این است که شما با مجموعه داده های بزرگتر کار می کنید.

هیچ پشتیبانی اختصاصی برای Source Control وجود ندارد

یکی از بزرگترین معایب SQL این است که کنترل منبع محلی برای سرورهای SQL نیست. این بدان معناست که شما باید از ابزارهای شخص ثالث دیگر برای ایجاد تغییرات لازم در اشیاء پایگاه داده استفاده کنید.

مشکل در برنامه نویسی SQL

خبر خوب این است که یادگیری زبان SQL در واقع بسیار آسان است، حتی در سطوح پیشرفته تر این زبان برنامه نویسی. برخی از افراد در یادگیری زبان های بسیار فنی مانند SQL مردد هستند، اما برای درک SQL نیازی به دانش فنی ندارید. این یک زبان مبتنی بر ریاضی مانند Matlab نیست. SQL از انگلیسی برای استخراج اطلاعات خاص مورد نیاز شما از پایگاه داده استفاده می کند. این نه تنها تسلط بر اصول اولیه این زبان را آسان می کند، بلکه یادگیری و عملکرد بهتر از SQL پیشرفته تر برای این مشاغل بهتر را نیز آسان می کند.

چشم انداز شغلی برای برنامه نویسی SQL

زمانی که در این صنعت کار می‌کنید، فرصت‌های شغلی زیادی وجود دارد که می‌توانید به دست آورید. داشتن مهارت های لازم SQL در دنیای امروز مهم است زیرا داده ها برای رونق کسب و کار حیاتی هستند. به همین دلیل است که اگر تصمیم دارید در این زمینه کار کنید، می توانید از حقوق و امنیت مناسب برخوردار شوید. در اینجا برخی از فرصت های شغلی مختلف برای کسانی که مهارت های برنامه نویسی SQL دارند آورده شده است:

 • مدیر پایگاه داده (DBA): این شخص مسئولیت نگهداری و مدیریت پایگاه داده SQL Server را بر عهده دارد.
 • توسعه دهنده پایگاه داده: طراحی و پیاده سازی بانک های اطلاعاتی.
 • آزمایش کننده های پایگاه داده: پایگاه داده را بررسی کنید تا مطمئن شوید داده های صحیح بارگذاری شده اند.
 • دانشمند داده: مسئول کار با کلان داده ها، از جمله تجزیه و تحلیل، حفاری و پیش بینی داده ها برای کمک به رشد و موفقیت کسب و کار است.
 • توسعه دهنده ETL: مسئول استخراج و تبدیل داده ها از پایگاه های داده.
 • توسعه دهنده رابط برنامه داده: با زبان های مختلف برنامه نویسی اتصال پایگاه داده، از جمله جاوا، C# و ASP.Net کار می کند.
 • توسعه دهنده اپلیکیشن BI: بر روی ذخیره سازی داده ها، گزارش دهی و تبدیل داده ها و همچنین کار با زبان های مختلف پرس و جو برای تجزیه و تحلیل بهتر تک تک مکعب های داده تمرکز دارد. این یکی از موقعیت های با تقاضای بالاتر در این صنعت است.
 • تحلیلگر داده ها: تجزیه و تحلیل داده ها برای ایجاد شاخص های عملکرد مهم برای شرکت.
 • کارشناس پایگاه داده ابری: تمرکز بر پایگاه داده های ابری مختلف، از جمله Microsoft Azure و AWS.
 • مدیر BI: وظایف ETL را انجام می دهد و همچنین گزارش های ذخیره سازی را منتشر و نظارت می کند. گاهی اوقات داده ها را با پایگاه داده SQL برای هر بررسی Backend مقایسه می کند.

اینها تنها برخی از مشاغل مختلف هستند که می توانید از مهارت های SQL خود استفاده کنید. SQL یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است که توسط توسعه دهندگان، مدیران سیستم و دانشمندان داده استفاده می شود. این رشته ای است که در حال محبوبیت است. متوسط ​​حقوق سالانه در این منطقه 84000 دلار است.

نتیجه

برنامه نویسی SQL می تواند یک زمینه کاری هیجان انگیز و قانع کننده باشد. شما می توانید در زمینه های مختلف کار کنید و مجموعه های بیشتری از مهارت ها را بیاموزید تا به شما در رشد حرفه خود کمک کند. این شغلی است که می توانید آن را فوق العاده ارزشمند بیابید. این یک مسیر شغلی است که امروزه تقاضای زیادی دارد، به ویژه با توجه به وابستگی کسب و کار امروز به فناوری. داده ها برای هر زمینه ای مورد نیاز است، بنابراین اگر تصمیم به پیوستن به این حرفه دارید، امنیت و ثبات کار بسیار خوبی است.

انتشارات زبان برنامه نویسی SQL – مزایا، معایب، دشواری و آینده شغلی برای اولین بار در Skillspot ظاهر شد.