منو سایت

روز اینترنت ایمن 2022

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

دومین سه شنبه ماه فوریه است روز اینترنت ایمن (SID)، رویدادی جهانی که برای برجسته کردن اهمیت اینترنت ایمن برای همه، به ویژه کودکان کوچکتر، و لزوم استفاده مسئولانه از آن ایجاد شده است. تحت شعار “با هم برای اینترنت بهتراین روز از همه مردم می‌خواهد تا آگاهی همه (به ویژه کودکان و نوجوانان) را در مورد موضوعات مهمی مانند حریم خصوصی دیجیتال، احترام به رسانه‌های اجتماعی، استفاده انتقادی از فناوری و اینترنت و غیره افزایش دهند.

روز اینترنت امن تر برگزار شد از سال 2004 و اکنون به 170 کشور در سراسر جهان رسیده است. امسال، SID در 8 فوریه جشن گرفته می‌شود، بنابراین گفتگوها، سمینارها، کمپین‌های اطلاعاتی و ابتکارات دیگری در طول هفته برگزار می‌شود که ممکن است در موضوعات بسیار خاص باشد، اما همه برای یک هدف سازماندهی شده‌اند: برای بهبود تجربه آنلاین ما و به حداقل رساندن خطرات ناشی از استفاده از اینترنت.

چگونه اینترنت را به مکانی امن برای همه تبدیل کنیم

شعار این ابتکار تصادفی نیست و صرفاً یک روش صحبت نیست، درست است که هر یک از ما می توانیم هر روز در تبدیل اینترنت به مکانی امن تر و دوستانه تر کمک کنیم. در مراکز Codelearn، ما سعی می کنیم این کار را با ارائه ابزار و دانش در مورد استفاده از فناوری انجام دهیم، اما روی مهارت های مقطعی مانند تفکر انتقادیکه به افراد کمک می کند تا از اینترنت به خوبی استفاده کنند و ارزش هایی مانند مسئولیت یا احترام به دیگران را ترویج می کند.

مدارس نیز نقش مهمی دارند و می توانند مشوق بحث در میان دانش‌آموزان، در حالی که خانواده‌ها مسئول یادگیری در خانه در مورد استفاده از فناوری و ترویج استفاده مثبت از اینترنت هستند دیالوگ و مثال. کودکان و نوجوانان نیز می توانند با ایجاد و به اشتراک گذاری محتوای مثبت و اجتناب از محتوا و مشارکتی که به دیگران احترام نمی گذارد، به ایجاد فضای امن تر کمک کنند.

اولین قدم برای تبدیل اینترنت به مکانی بهتر این است که با احترام و برخی از قوانین اساسی امنیت سایبری عمل کنید. انواع مختلفی نیز وجود دارد منابع، سمینارها و فعالیت های آموزشی که به ما کمک می‌کند تا خطرات اینترنت و شیوه‌های خوبی را که می‌توانیم برای محافظت از خود و آسیب‌پذیری کمتر استفاده کنیم، درک کنیم. هر کجا که هستید، می توانید دسترسی داشته باشید روز اینترنت امن وب سایتی که در آن ابتکاراتی را خواهید دید که در کشورهای مختلف به مناسبت روز اینترنت امن تر برگزار می شود، همچنین چندین مقاله و مطالب دیگر با هدف حفظ حقوق کودکان و جوانان در اینترنت.