منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • راه هایی برای به دست آوردن حداکثر استفاده از روز و انجام درست کارها

راه هایی برای به دست آوردن حداکثر استفاده از روز و انجام درست کارها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راه هایی برای به دست آوردن حداکثر استفاده از روز و انجام درست کارها

لازم نیست به همه ثابت کنیم که زندگی پرمشغله ای داریم. همه ما مشاغلی داریم که شبانه روز ما را مشغول می کند، دوستانی داریم که باید به آنها فکر کنیم، خانواده هایی داریم که باید از آنها مراقبت کنیم و در نهایت برای آنها وقت بگذاریم. علاوه بر همه اینها، ما نیز دوست داریم کمی برای خودمان وقت بگذاریم. در پایان، اگر بتوانیم از پس همه اینها برآییم، عالی خواهد بود.

دو رویکرد اصلی برای مقابله با کارهای روزمره وجود دارد. اولین مورد، تصمیم گیری بهتر است، که اغلب حول محور صرف زمان بیشتر برای تعیین وظایف بر اساس اهمیت می چرخد. اگر این کار را انجام دهید و بدانید چه چیزی مهمتر است، می توانید وظایف خود را راحت تر انجام دهید. با این حال، در این فرآیند، گاهی اوقات مجبور می شوید متوقف شوید و دوباره به آنچه در حال حاضر برای شما مهم است فکر کنید. اما برخی از مردم تعجب می کنند که چگونه می توانیم همزمان کارهای بیشتری انجام دهیم؟

این روش گاهی اوقات تمام معادلات را زیر پا می گذارد. ایده هایی که به ما کمک می کنند همزمان کارهای بیشتری انجام دهیم، می توانند مضر باشند. اما واقعیت این است که اغلب ما همیشه فرصت اولویت بندی و نه گفتن را نداریم. گاهی فقط باید کارهای بیشتری با هم انجام دهیم و با یک دست چند هندوانه بچینیم.

خبر خوب این است که تاکتیک‌هایی وجود دارد که می‌توانید از امروز شروع به انجام آن کنید که تأثیر زیادی در اولویت‌بندی تعداد کارهایی که می‌توانید انجام دهید خواهد داشت. در این مقاله در مورد سه تاکتیک محبوب صحبت خواهیم کرد.

از ساعت به نفع خود استفاده کنید

راه هایی برای استفاده بهینه از روز

این احساس که ما هرگز نخواهیم توانست همه چیز را برنامه ریزی کنیم می تواند دلهره آور باشد. با این حال، ما می توانیم آب و هوا را به گونه ای تنظیم کنیم که بیشتر از قبل در خدمت ما باشد. به جای اینکه فکر کنید «چگونه می توانم همه اینها را در این هفته در دستور کار خود قرار دهم؟» روی 60 دقیقه آینده تمرکز کنید و تصمیم بگیرید که می خواهید قبل از پایان کلاس بعدی چه کاری انجام دهید. با این مهلتی که تعیین می کنید، فشار برای انجام کارهای بیشتر در شما کمتر می شود و کمتر در کار سخت غرق خواهید شد.

بسیاری از مردم علاقه زیادی به استفاده از تقویم دارند و استفاده از تقویم به آنها کمک می کند تا روی کاری که قرار است انجام دهند تمرکز کنند و با استراتژی پیش بروند. داشتن یک تقویم کاری و البته برنامه روزانه یک مزیت دیگر نیز دارد که به همکاران شما این امکان را می دهد تا بدانند شما مشغول چه کاری هستید تا به این ترتیب تشخیص دهند که مثلاً برای یک جلسه در دسترس نیستید.

برای کار به عنوان آشپز آماده شوید

تفاوت بین یک سرآشپز آماتور و یک سرآشپز چیست؟ آیا دستور پخت آنها متفاوت است؟ سرآشپزها مجبور نیستند هنگام سفارش غذا از صفر شروع کنند. آنها قبل از شروع هر کار و هر سفارشی همه چیزهایی را که برای آشپزی نیاز دارید آماده می کنند و شروع با همه چیزهایی که از قبل آماده شده است بسیار آسان تر است.

راه هایی برای استفاده بهینه از روز

می خواهید کاری را شروع کنید که به تعویق انداخته اید؟ فرض کنید از راه دور کار می کنید و می خواهید شروع کنید. برای شروع، باید از مرحله آماده سازی شروع کنید. این مراحل آماده‌سازی ممکن است شامل مرتب کردن میز، بستن برنامه‌هایی باشد که به آن‌ها نیاز ندارید و در نهایت کنار گذاشتن تلفن. حتی برخی افراد کمی از این مراحل فراتر رفته و با پوشیدن لباس های رسمی سعی می کنند آمادگی کامل برای حضور در محل کار را داشته باشند.

سپس ابزار مورد نیاز برای انجام کار را جمع آوری کنید. تمام مدارک لازم را دریافت کنید. “آنچه را که نیاز دارید” را در صفحه وارد کنید. فرض کنید باید یک ایمیل رسمی بنویسید که آن را به تعویق انداخته اید: برای این کار ابتدا باید پیش نویسی از آنچه قرار است در ایمیل گفته شود تهیه کنید.

بدیهی است که انجام منظم این کارها می تواند به شما کمک کند تا کار را به درستی انجام دهید. با آماده سازی و انجام کارهای آسان در ابتدا، با کارهای سخت تری در زمان مناسب مواجه خواهید شد و انجام آن ها برای شما چالشی نخواهد بود.

اجازه ندهید دیگران حواس شما را پرت کنند

وقتی می خواهیم کاری پیچیده انجام دهیم، مغز ما باید بتواند انرژی لازم برای انجام آن را ذخیره کند. بنابراین اساساً هر چیزی که به انرژی کمتری نیاز دارد ما را از تمرکز بر کاری که می خواهیم انجام دهیم منحرف می کند. (در حالی که سعی می کنیم ایمیل خود را ایجاد کنیم، ممکن است تمرکز ما به بررسی توییت ها و سایر ایمیل های دریافتی تغییر کند.)

راه هایی برای استفاده بهینه از روز

ما معتقدیم که تمرکز در کار مهارتی است که می توانیم در طول زمان از آن استفاده کنیم و مطمئناً برای ما مفید خواهد بود. تنها کاری که اکنون می توانید انجام دهید این است که تمام حواس پرتی را از تمرکز خود حذف کنید، نه فقط افکار را در مغزتان.

پاداشی که می توانید در این مواقع به خود بدهید این است که تلفن همراه خود را خاموش کنید یا بی صدا خاموش کنید تا متوجه پیام ها نشوید. اگر فکر شما این است که “من مشکلی برای تمرکز روی کار ندارم و می توانیم با تمرکز بالا در حالی که تلفن روشن است به کار ادامه دهیم”، این برای شماست. با خاموش و روشن کردن تلفن همراه خود چه چیزی را از دست می دهید؟ واقعاً چیز مهمی برای از دست دادن وجود ندارد و باید همه آن صداهای حواس پرتی را خاموش کنید.

با کنار گذاشتن تلفن، باید هر دو عامل تحریک کننده و گمراه کننده را در لپ تاپ خود غیرفعال کنید. هر چه بیشتر عوامل دیداری و شنیداری که تمرکز شما را مختل می کنند حذف کنید، بیشتر خواهید دید که بهره وری شما در انجام کارها چقدر افزایش می یابد.

همه ما دوست داریم شیوه کار خود را بهبود بخشیم و اساساً بهره وری خود را افزایش دهیم. بنابراین تصمیم گرفتیم در این مقاله در مورد این موضوع صحبت کنیم. این روش ها ممکن است برای بسیاری از افراد کارساز نباشد، اما امیدوارم این سه پیشنهاد به شما کمک کند تا تصمیمات را راحت تر و کارآمدتر انجام دهید.

  • بیشتر بخوانید: راه هایی برای جلوگیری از بارگیری بیش از حد فریلنسرها

برای اولین بار در وبلاگ ایران تلنت راهی بنویسید که از روز به بهترین شکل ممکن استفاده کنید و کار درست را انجام دهید. به نظر می رسد.