منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • راهنمای کامل برای موفقیت در مصاحبه های شغلی فروش

راهنمای کامل برای موفقیت در مصاحبه های شغلی فروش

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راهنمای کامل برای موفقیت در مصاحبه های شغلی فروش

حرفه در فروش به شما این امکان را می دهد که به نگرانی های مشتری رسیدگی کنید، تأثیر مثبت یک محصول یا خدمات را به اشتراک بگذارید و به طور بالقوه بر اساس عملکرد فردی خود درآمد کسب کنید. در یک مصاحبه فروش، مهم است که مهارت های ارتباطی، حل مسئله، تفکر انتقادی و مهارت های سازمانی خود را نشان دهید. مصاحبه اولین فرصت واقعی شما برای نشان دادن مهارت های فروش است. با برجسته کردن مهارت های خاص و استفاده پیشگیرانه از آنها در مصاحبه، می توانید شانس خود را برای تحت تاثیر قرار دادن کارفرما و پیشنهاد موقعیت فروش افزایش دهید. در این مقاله به چند نکته مهم می پردازیم که می تواند به شما در موفقیت در مصاحبه شغلی فروش کمک کند.

چرا مصاحبه برای یک موقعیت فروش بسیار مهم است؟

هنگامی که به دنبال شغل در صنعت فروش هستید، مصاحبه بخش مهمی از فرآیند استخدام حرفه ای فروش است. از آنجایی که مسئولیت اصلی شما در این نوع موقعیت، فروش محصولات یا خدمات شرکت خواهد بود، مهم است که بتوانید خود را به درستی معرفی و بفروشید. در یک مصاحبه فروش، مصاحبه کننده اغلب از مصاحبه شونده انتظار دارد مهارت های فروش خود را در حین پاسخ دادن به سوالات نشان دهد. مصاحبه فروش همچنین به شما این شانس را می دهد که با دادن پاسخ هایی که واقعاً مهارت های فروش شما را نشان می دهد از سایر نامزدهای بالقوه متمایز شوید.

نکاتی برای موفقیت در مصاحبه های فروش

می توانید از این نکات کلیدی برای نشان دادن توانایی های خود به عنوان یک فروشنده استفاده کنید:

از قبل از شرکت مطلع شوید

در مصاحبه شغلی فروش موفق باشید

قبل از تلاش برای فروش یک محصول یا خدمات، احتمالاً زمان زیادی را صرف یادگیری تمام جزئیات آن محصول می کنید. این شامل هدف محصول و همچنین هرگونه مشکلی است که آن را حل می کند. شما باید همان مقدار زمان را صرف آماده سازی برای مصاحبه فروش خود کنید. تا جایی که می توانید درباره شرکت و اهداف آن بیاموزید و سپس آن اطلاعات را در مصاحبه خود اعمال کنید. با مراجعه به وب سایت یا شبکه های اجتماعی این شرکت می توانید اطلاعاتی در مورد محصولات و خدمات این شرکت به دست آورید.

مهارت های فروش خود را تقویت کنید

در طول مصاحبه، به جای پرداختن به جزئیات بیش از حد در مورد تحصیلات یا سابقه کاری قبلی خود، از این فرصت برای برجسته کردن مهارت های فروش خود بیش از هر چیز استفاده کنید. مهارت هایی مانند گوش دادن فعال، ارتباط، مدیریت زمان و متقاعدسازی را نشان دهید. هنگام تلاش برای فروش یک محصول، فروشنده می تواند از داده های دیجیتالی نیز برای نشان دادن کیفیت محصول استفاده کند. شما همچنین می توانید همین مهارت را در مصاحبه خود به کار ببرید. از نتایج قابل اندازه‌گیری (یا قابل اندازه‌گیری) از تجربیات گذشته خود برای نشان دادن مهارت‌های فروش خود استفاده کنید. این می تواند شامل درصد افزایش قابل توجهی در فروش پس از پیوستن به یک تیم یا دریافت جایزه برای کسب بیشترین فروش در یک ماه باشد.

مهارت ها و توانایی های خود را بفروشید!

از مهارت های فروش خود برای فروش توانایی های خود استفاده کنید. این نه تنها منجر به یک مصاحبه خوب می شود، بلکه مهارت های فروش شما را به صورت حضوری و به شکل ملموس نشان می دهد. وقتی روی فروش خود و مهارت های خود تمرکز می کنید، همان روشی را نشان می دهید که محصولات یا خدمات برند را می فروشید. هنگام پاسخ دادن به سؤالات مصاحبه از جزئیات زیادی استفاده کنید، درست مانند زمانی که در تلاش برای فروش یک محصول هستید. همچنین می‌توانید از مصاحبه‌گر بپرسید که آیا سؤال دیگری در مورد مهارت‌های شما دارد، همانطور که از یک مشتری بالقوه می‌پرسید اگر به اطلاعات بیشتری در مورد محصول نیاز دارد.

صادق باشید

یک فروشنده خوب نیز نسبت به محصول صادق است. اگر فروشنده به مزایا و معایب یک محصول اشاره نکند، اعتماد مصرف کننده از بین می رود. شما می توانید همین صداقت را نه تنها با صحبت در مورد نقاط قوت فروش خود، بلکه در زمینه هایی که می توانید در آنها پیشرفت کنید، نشان دهید. همه کارفرمایان از کارکنان انتظار دارند که نقاط ضعفی داشته باشند. مهم است که بدانیم این نقاط ضعف چیست و کارمند چه کاری می تواند برای بهبود آنها انجام دهد.

بر مهارت های حل مسئله تمرکز کنید

در مصاحبه شغلی فروش موفق باشید

بیشتر فروش ها بر حل یک مشکل برای یک تجارت یا مصرف کننده متمرکز هستند. قبل از مصاحبه، نوع مشکلی را که کسب و کار احتمالاً تجربه می کند، دریابید و در مصاحبه توضیح دهید که چگونه مهارت های شما می تواند آن مشکل را حل کند. این ممکن است شامل ناتوانی در دستیابی به یک مخاطب خاص یا کاهش فروش باشد. با نشان دادن توانایی خود در حل این مشکل، مهارت های حل مسئله خود را برجسته می کنید. با پرسیدن سوالات مختلف در طول مصاحبه، می توانید با مشکلات کسب و کار مورد نظر بیشتر آشنا شوید و سپس راه حل خود را برای مشکل ارائه دهید.

مصاحبه را با یک نکته مثبت پایان دهید

قبل از بستن جلسه فروش، سعی می کنید تاثیر خوبی بگذارید و پروژه فروش را ببندید. هدف از مصاحبه نیز همین است. سوال بپرسید و مصاحبه کننده را در مورد شما مثبت بگذارید. به طور خلاصه مهارت های خود و آنچه را که می توانید به شرکت ارائه دهید بیان کنید، سوالات خود را بپرسید و پاسخ آنها را بشنوید. در صورت امکان، مشکلی را که شرکت با آن مواجه است و اینکه چگونه مهارت های فروش شما دقیقاً همان چیزی است که آنها برای حل آن مشکل نیاز دارند، به مصاحبه کننده یادآوری کنید.

سوالات متداول مهم در مصاحبه فروش

قبل از مصاحبه، تهیه برخی از پاسخ‌ها به برخی از رایج‌ترین سؤالات مصاحبه می‌تواند کمک زیادی به آمادگی شما برای مصاحبه کند. در اینجا چند نمونه سوال و پاسخ وجود دارد که به شما کمک می کند تا برای مصاحبه شغلی فروش به بهترین شکل آماده شوید:

نمونه ای از تجربه خود را در فروش سخت بیان کنید

هدف از این سوال این است که درباره نحوه برخورد شما با اهداف فروش دشوار بیشتر بدانید. اطمینان حاصل کنید که می توانید به طور کامل چالش هایی را که در طول فروش دشوار با استفاده از روش STAR تجربه کرده اید برطرف کنید و در مورد مهارت های فروش خاصی که دارید صحبت کنید.

مثال: «در موقعیت قبلی‌ام، وظیفه فروش آپگریدهای اختیاری به محصولی را داشتم که قبلاً گران بود. من یاد گرفتم که برای فروش یک محصول با ارزش و قیمت بالا، ابتدا باید با مشتریانم رابطه اعتماد ایجاد کنم. خوشبختانه با تدوین و اجرای یک استراتژی، توانستم به منبعی قابل اعتماد برای نزدیک ترین مشتریانم تبدیل شوم که فقط برای خرید به من مراجعه می کنند. در نتیجه، من اهداف فروش در این بخش را تنها در شش ماه 28 درصد افزایش دادم.

بزرگترین ضعف فروش شما چیست؟

در مصاحبه شغلی فروش موفق باشید

مهم است که در مورد نقاط ضعف خود صادق باشید، اما زمانی که می توانید راهی برای رفع یا بهبود آن پیشنهاد دهید، در مورد ضعف خود صحبت کنید. همچنین ایده خوبی است که در مورد یک ضعف خاص مربوط به صنعت فروش صحبت کنید.

مثال: «در 10 سالی که فروشنده بودم، متوجه شدم که وقتی «نه» می‌شنوم، آن را شخصی می‌بینم و برای پاسخ دادن به «نه» برایم سخت است. اما از طرف دیگر، من یاد گرفته ام که رد شدن و گوش ندادن بخشی از فرآیند فروش است و اتفاقاً می تواند نکات زیادی را برای فروش آینده به شما بیاموزد.»

در مورد فروش چه چیزی را دوست دارید؟

این یک سوال شخصی است، بنابراین هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد. مهمترین چیز این است که صادق باشید و توضیح دهید که چرا از فروش لذت می برید. این همچنین فرصت خوبی برای برجسته کردن یک مهارت فروش است که هنوز به آن اشاره نکرده اید.

مثال: چیز مورد علاقه من در مورد فروش این است که بتوانم با افرادی از همه صنایع ارتباط برقرار کنم. من این شانس را دارم که بزرگ‌ترین مشکلاتی که مشتریانم با آن‌ها روبرو هستند را درک کنم و سپس می‌توانم وارد آن شوم و راه‌حل‌هایی برای آن مشکلات بیابم.»

در چه نوع محیط کاری بیشتر احساس راحتی می کنید؟

این موضوع دیگری از اولویت های شماست. مصاحبه‌کنندگان اغلب از این برای تعیین اینکه آیا سبک کاری شما برای کسب‌وکارشان مناسب است یا خیر، استفاده می‌کنند. می توانید از این سوال برای برجسته کردن ترجیحات خود برای کار در یک محیط تجاری استفاده کنید.

مثال: “من از یک محیط کاری سریع لذت می برم که به من امکان می دهد برای رسیدن به اهدافم مستقل کار کنم. من همچنین فرصتی برای رسیدن به اهداف فروش و غلبه بر چالش ها را دوست دارم.

راهنمای جامع موفقیت در مصاحبه شغلی فروش اولین بار در وبلاگ ایران تلنت نوشته شد. به نظر می رسد.