منو سایت

راهنمای استفاده موثر از لینکدین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راهنمای استفاده موثر از لینکدین

لینکدین بهترین شبکه اجتماعی حرفه ای و شغلی است که بسیاری از افراد از آن به عنوان پلتفرم کاریابی استفاده می کنند. این شبکه اجتماعی شامل فهرستی از متخصصان و سازمان هایی است که می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و همچنین فرصتی برای شبکه سازی حرفه ای بدون نیاز به حضور در رویدادها و کنفرانس ها فراهم می کند.

تا سال 2021، لینکدین بیش از 740 میلیون عضو در بیش از 200 کشور جهان خواهد داشت که نام مدیران تمام 500 شرکت فورچون در میان آنها دیده می شود.

در حالی که افراد از پروفایل های لینکدین برای شبکه سازی حرفه ای، ارتباط با شرکت ها و یافتن شغل استفاده می کنند، شرکت ها از این شبکه اجتماعی برای استخدام و به اشتراک گذاری اطلاعات شرکت با جویندگان کار یا کارمندان استفاده می کنند.

اما خیلی ها این سوال را دارند که چگونه از این شبکه اجتماعی حرفه ای برای اهداف خود استفاده کنیم و به طور کلی روش موثر استفاده از لینکدین چیست؟ در این مقاله، نکاتی را در مورد نحوه استفاده موثر از لینکدین به اشتراک می‌گذاریم تا به شما کمک کند از تمام منابع و ابزارهایی که لینکدین ارائه می‌کند، بهترین استفاده را ببرید.

چرا از لینکدین استفاده کنیم؟

لینکدین منابع مفیدی را در اختیار جویندگان کار قرار می دهد، اطلاعات مفیدی را برای همه کاربران فراهم می کند، به عنوان یک بیلبورد عمل می کند و اطلاعاتی در مورد شرکت ها برای استخدام در اختیار جویندگان کار قرار می دهد.

استفاده موثر از لینکدین

در لینکدین ثبت نام کنید

برای شروع آماده اید؟ اولین کاری که باید انجام دهید بسیار ساده است. به LinkedIn.com مراجعه کنید، نام و نام خانوادگی و آدرس ایمیل خود را در فیلدهای ارائه شده وارد کنید و یک رمز عبور برای خود تعیین کنید.

با لینکدین شروع کنید

خیلی سریع کار با لینکدین را یاد خواهید گرفت. شما با ثبت نام در یک حساب کاربری، ایجاد نمایه خود و افزودن یک عکس به آن شروع می کنید. لینکدین دو سطح عضویت اساسی را به کاربران خود ارائه می دهد:

 • پایه ای
 • پیشرفته (Premium)

اکانت پایه امکاناتی مانند پیام رسانی، ایجاد پروفایل و امکان درخواست برای آگهی های شغلی را ارائه می دهد، در حالی که اکانت های پیشرفته یا پریمیوم دارای ویژگی ها و امکانات ویژه ای برای حضور در این شبکه هستند و به شما امکان می دهند از خدمات بیشتری بهره مند شوید.

پس از ورود به سیستم، می‌توانید از LinkedIn برای ارتباط با دیگران، برقراری ارتباط و جستجوی شغل استفاده کنید.

یک عکس حرفه ای انتخاب کنید

برای اینکه تأثیر خوبی بر دیگران بگذارید و خودتان را به شکلی حرفه ای در یک شبکه حرفه ای معرفی کنید، باید یک تصویر حرفه ای برای پروفایل لینکدین خود انتخاب کنید. برای این کار باید به جای عکس معمولی یک عکس حرفه ای انتخاب کنید.

برای انتخاب عکس پروفایل نیازی به عکس گرفتن و هزینه کردن ندارید، بلکه باید در انتخاب لباس، پس زمینه، نور و … مناسب دقت کنید. برای عکس پروفایل لینکدین شما

یک خلاصه حرفه ای برای پروفایل خود بنویسید

استفاده موثر از لینکدین

یک رزومه حرفه ای در پروفایل لینکدین خود به شما این فرصت را می دهد که تاثیر اولیه خوبی بر افراد و شرکت های دیگر بگذارید، به خصوص اگر به دنبال شغل و فرصت های شغلی جدید هستید. لینکدین برای این بخش محدودیت کاراکتری دارد، بنابراین باید از همین تعداد کاراکتر نهایت استفاده را ببرید.

طبق توصیه لینکدین، سه تا پنج پاراگراف کوتاه برای این قسمت بنویسید و بین این پاراگراف ها فاصله بگذارید تا خواننده از خواندن پاراگراف ها خسته نشود.

نکته: لینکدین همچنین استفاده از جملات کوتاه و مختصر، اجتناب از اصطلاحات خاص، نوشتن به صورت اول شخص و استفاده از کلمات کلیدی را توصیه می کند.

از گنجاندن بخش مهمی از شخصیت خود در بخش رزومه نترسید و با این کار در ذهن افراد باقی خواهید ماند. اما از پوشیدن هر چیزی که خیلی غیرحرفه ای به نظر می رسد یا می تواند بحث برانگیز باشد، خودداری کنید. در نهایت، نوشتار خود را دوباره بررسی کنید و درست زمانی که رزومه خود را از نظر نگارش و املا بررسی می کنید، روی این بخش وسواس داشته باشید. اشتباهات تایپی و نوشتن نامرتب در این بخش می تواند تاثیر منفی بر شما بگذارد.

پروفایل خود را بهبود و اصلاح کنید

علاوه بر بخش خلاصه، نمایه لینکدین شما شامل سابقه کاری، تحصیلات، مهارت‌ها، تاییدیه‌ها و توصیه‌های دیگران است.

نکته: نمایه لینکدین شما به شما کمک می کند تا توسط افراد در زمینه خود دیده شوید زیرا حاوی کلمات کلیدی است که در نمایه خود و در مورد خودتان ذکر می کنید.

با قرار دادن کلمات کلیدی مرتبط در پروفایل لینکدین خود که موتورهای جستجو و مدیران استخدام به دنبال آن هستند، می توانید درآمد زیادی کسب کنید. با گنجاندن این کلمات کلیدی در رزومه، بخش علایق، مشاغل قبلی و مهارت‌های خود، می‌توانید در هر اکوسیستمی که در آن هستید متمایز شوید.

درخواست ارجاع لینکدین را ارسال کنید

استفاده موثر از لینکدین

ارجاعات لینکدین راه عالی دیگری برای برجسته کردن پروفایل لینکدین شماست. توصیفات لینکدین توسط کارفرمایان، مشتریان یا همکاران قبلی نوشته شده است و به مدیر استخدام نشان می دهد که شما چه نوع کارمندی بوده اید و چه نقاط قوت دارید. این امکان وجود دارد که از افرادی که در لینکدین با آنها در ارتباط هستید، توصیه هایی بخواهید.

از تاییدیه های لینکدین استفاده کنید

تاییدیه ها راهی سریع و آسان برای نشان دادن تخصص خود به سایر کاربران هستند. این بخش معمولا توسط افرادی که سرپرست شما بوده اند پر می شود و باید کار شما را تایید کنند.

آدرس پروفایل لینکدین خود را در رزومه خود وارد کنید

درج آدرس پروفایل لینکدین در رزومه کاری، بازدید از لینکدین را برای کارفرمایان بالقوه آسان می کند تا درباره شما و مهارت ها و شایستگی های شما بیشتر بدانند. هنگامی که نمایه خود را ایجاد می کنید، لینکدین یک URL منحصر به فرد به شما می دهد، اما شما می توانید یک URL سفارشی ایجاد کنید.

برای ایجاد یک URL سفارشی مراحل زیر را دنبال کنید:

 • روی نماد “Me” در بالای صفحه اصلی لینکدین کلیک کنید و از منوی کشویی “View Profile” را انتخاب کنید.
 • در سمت راست صفحه، روی «ویرایش نمایه عمومی و آدرس اینترنتی» کلیک کنید.
 • در صورت امکان از نام و نام خانوادگی خود برای آدرس استفاده کنید. اگر نام و نام خانوادگی شما قبلاً توسط شخص دیگری استفاده شده است، سعی کنید آدرسی را با استفاده از حروف نام و نام خانوادگی خود ایجاد کنید.

نکته: قبل از قرار دادن آدرس نمایه خود در رزومه، مطمئن شوید که نمایه شما به روز است و تمام فیلدها را پر کرده اید.

ارسال پیام و درخواست

استفاده موثر از لینکدین

پس از ثبت نام در لینکدین و ایجاد نمایه خود، می توانید شبکه سازی را با مخاطبین خود شروع کنید. مخاطبین شما ممکن است شامل افرادی باشد که از نظر حرفه، تحصیلات یا علایق با آنها مرتبط هستید.

درخواست ها را برای افرادی که از نظر کار، تحصیلات یا علائق مشترک هستید ارسال کنید. هنگام ارسال پیام به افراد در داخل یا خارج از شبکه خود، پیام را به شیوه ای حرفه ای بنویسید و ارسال کنید. اگر در پیام‌رسانی حرفه‌ای هستید، احتمال اینکه مردم را وادار به پاسخگویی کنید افزایش خواهید داد.

شبکه لینکدین شما چقدر باید بزرگ باشد؟

به چند نفر در لینکدین خود نیاز دارید تا آن را به یک ابزار کاریابی موثر و شبکه سازی شغلی تبدیل کنید؟ پاسخ کوتاه به این سوال «بستگی دارد» است. هرچه ارتباط شما با کار و حرفه شما بیشتر باشد، بهتر است و در این مورد تعداد آن مهم نیست. در واقع کیفیت بهتر از کمیت است. در حالت ایده‌آل، باید با افرادی در لینکدین که در همان زمینه هستند ارتباط برقرار کنید تا بتوانید فرصت‌های شغلی مرتبط را پیدا کنید و همچنین از آنها مشاوره‌های ارزشمندی دریافت کنید.

برای کار در لینکدین اقدام کنید

این امکان برای جویندگان کار وجود دارد که درخواست شغلی خود را مستقیماً به لینکدین ارسال کرده و فرصت های شغلی را جستجو کنند. علاوه بر این، آنها می توانند با افراد در شبکه خود ارتباط برقرار کنند و با آنها تماس بگیرند تا در مورد آگهی های شغلی سؤال کنند.

علاوه بر این، جستجوی پیشرفته به جویندگان کار اجازه می دهد تا جستجوی خود را بر اساس مکان، صنعت، وضعیت فارغ التحصیلی یا تعداد کارمندان برای نتایج جستجوی مفیدتر فیلتر کنند.

در پروفایل های شرکت جستجو کنید

پروفایل های شرکت لینکدین راهی عالی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرکت های مورد علاقه شما است. در مشخصات شرکت می توانید کارمندان جدید، ترفیعات، مشاغل آگهی شده، شرکت های مرتبط و آمار شرکت را مشاهده کنید.

یک نشان لینکدین دریافت کنید

استفاده موثر از لینکدین

لینکدین یک “سازنده نشان نمایه عمومی” ارائه می دهد که به شما امکان می دهد پیوندهایی با نشان های سفارشی ایجاد کنید. این نشان یک راه سریع و آسان برای کاربران فراهم می کند تا مستقیماً از وب سایت، حساب رسانه های اجتماعی یا رزومه آنلاین خود به نمایه لینکدین خود بروند.

این نشان ها شامل تصویر نمایه، عنوان شغلی و شرکتی است که در آن کار می کنید. می توانید از این نشان ها در وب سایت، وبلاگ، نمونه کارها یا رزومه خود که با Resume Builder ایجاد کرده اید استفاده کنید. برای ساخت نشان یا نشان کافی است مراحل زیر را طی کنید:

 1. وارد لینکدین شوید و روی «ویرایش نمایه عمومی و آدرس اینترنتی» زیر عکس نمایه خود کلیک کنید.
 2. در سمت راست صفحه گزینه هایی برای ویرایش تنظیمات نمایه شما وجود دارد.
 3. در زیر بخش نشان نمایه عمومی است. برای ایجاد نشان سفارشی خود، روی پیوند کلیک کنید.
 4. دستورالعمل های Public Profile Badge Builder را دنبال کنید تا کدهای HTML را در وبلاگ، رزومه آنلاین یا وب سایت خود کپی و جایگذاری کنید.
 5. دو الگوی نشان برای انتخاب وجود دارد، و کدی که کپی می‌کنید شامل پیوندی به نمایه عمومی لینکدین شما است.
 6. می‌توانید پیش‌نمایش تغییرات خود را قبل از ایجاد تغییرات دائمی که عمومی می‌شوند، مشاهده کنید.

نکات بیشتر برای استفاده از لینکدین

پس از خواندن این مقاله، امیدواریم نحوه استفاده موثر از لینکدین را یاد گرفته باشید. در اینجا چند نکته دیگر برای استفاده از این ابزار حرفه ای آورده شده است.

پروفایل لینکدین خود را به روز نگه دارید

هرچه نمایه لینکدین شما کاملتر باشد، شانس بیشتری برای یافتن و ارتباط با کارشناسان استخدام خواهید داشت. از پروفایل لینکدین خود به عنوان رزومه استفاده کنید و اطلاعات دقیقی در مورد مهارت ها و تجربه کاری خود در اختیار کارفرمایان قرار دهید. همچنین، مطمئن شوید که یک URL منحصر به فرد برای نمایه خود دارید تا دیگران بتوانند شما را پیدا کنند و به آن دسترسی داشته باشند.

چگونه در زمان بیکاری پروفایل لینکدین خود را به روز کنیم؟

به روز رسانی نمایه لینکدین برای نشان دادن بیکاری می تواند مشکلاتی ایجاد کند. حتی اگر بیکار هستید، باز هم باید خود را با دیدی مثبت به کارفرمایان بالقوه و مخاطبین شبکه معرفی کنید.

با استفاده از اپلیکیشن موبایل لینکدین

استفاده موثر از لینکدین

ویژگی های اپلیکیشن موبایل لینکدین عبارتند از جستجو و مشاهده پروفایل ها، دعوت از مخاطبین جدید، دسترسی به پاسخ های لینکدین و موارد دیگر. در اپلیکیشن موبایل می توانید پیام ارسال و دریافت کنید، پروفایل شرکت ها و افراد را جستجو کنید و حتی رزومه خود را برای درخواست فرصت های شغلی آپلود کنید. هنگامی که به وب سایت لینکدین دسترسی ندارید، می توانید به راحتی از برنامه آن استفاده کنید.

راهنمای استفاده موثر از لینکدین اولین بار در وبلاگ ایران تلنت نوشته شد. به نظر می رسد.