منو سایت

درآمد غیرفعال چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
درآمد غیرفعال چیست؟

بسیاری درآمد غیرفعال را به پول درآوردن هنگام خواب تشبیه می کنند، اما واقعیت این است که تعریف درآمد غیرفعال چیزی فراتر از کسب درآمد در خواب است. اگر پول درآوردن به این آسانی بود، خیلی ها قبل از خواب به جای شمردن گوسفندان در حالی که می خوابند برای بستن جیبشان شروع به شمردن دیوارکوب می کردند.

بسیاری از افراد علاوه بر درآمد و حقوق ماهانه، پول مازادی نیز دارند که آن را به ملک، ارز دیجیتال و سهام تبدیل می کنند و از آن درآمد ماهیانه و سالانه کسب می کنند. اما اگر پول کافی برای آن ندارید، برای کسب درآمد غیرفعال علاوه بر درآمد ماهانه چه باید کرد؟

البته برای اینکه بتوانید از سرمایه خود کسب درآمد کنید باید زمان بگذارید و آن سرمایه اولیه را بدست آورید. برای انجام این کار و رسیدن به درآمد غیرفعال باید یک برنامه بلند مدت داشته باشید.

در این مقاله قصد داریم در مورد معنا و مفهوم درآمد غیرفعال و همچنین راه های کسب این درآمد با شما صحبت کنیم.

درآمد غیرفعال

درآمدی که به تلاش کمتری نسبت به حقوق ثابت یا درآمد فعال نیاز دارد، درآمد غیرفعال نامیده می شود. این درآمد می تواند درآمد اضافی ناشی از اجاره املاک، بازار سهام یا شرکتی باشد که شما به عنوان کارمند در آن دخالتی ندارید.

برای دستیابی به درآمد غیرفعال، نیازی نیست که از 8 تا 17 کار کنید و مانند سایر کارمندان به دنبال پول باشید. در عوض، با پول خود ملک یا دارایی می‌خرید که می‌توانید آن را برای درآمد بفروشید یا اجاره دهید. می توانید این کار را پشت میز خود یا در ساحل و در تعطیلات انجام دهید.

ایده های درآمد غیرفعال زیادی وجود دارد از جمله نوشتن کتاب، آموزش دوره، سرمایه گذاری در املاک و راه اندازی یک وب سایت برای کسب درآمد از بازاریابی وابسته.

اما هیچ یک از این فعالیت ها آنقدر منفعل نیستند. برای کسب درآمد از این ایده‌ها، باید کارهایی را از قبل انجام دهید، مانند نوشتن کتابی که می‌فروشید، فیلمبرداری برای دوره آموزشی و انتخاب ملک برای خرید. در همه این مشاغل حقوقی دریافت نمی کنید و باید منتظر بمانید تا در آینده درآمد کسب کنید.

انواع مختلف درآمد غیرفعال

درآمد غیرفعال

دو نوع مختلف درآمد غیرفعال وجود دارد. راه دستیابی به هر کدام متفاوت است و بسته به اهداف مالی شما می توان از آنها به صورت جداگانه یا با هم استفاده کرد:

  • کسب درآمد از ورشکستگی های قدیمی پولی که از این طریق به دست می آورید به خاطر کاری است که قبلا انجام داده اید. نمونه هایی از این روش درآمد غیرفعال عبارتند از فروش محصولات دیجیتال، نوشتن کتاب، ایجاد موسیقی یا ایجاد محصول دیگری که باعث تولید پول می شود.
  • درآمدزایی دارایی ها این روش معمولا نیاز به سرمایه گذاری اولیه دارد که روش های درآمدی آن شامل سود سهام، سرمایه گذاری در املاک، اجاره خانه، بهره نقدی، سود سرمایه، وجوه متقابل و فروش فرانشیز است.

تفاوت بین درآمد غیرفعال و درآمد فعال چیست؟

تفاوت اصلی بین درآمد فعال و درآمد غیرفعال در این است که درآمد فعال از طریق تلاش روزانه یا نتیجه یک فعالیت به دست می آید. از طرفی درآمد غیرفعال نیازمند تلاش و فعالیت های اولیه است و این درآمد پس از مدتی دریافت می شود.

هر دو نوع درآمد نیاز به کار دارند و فقط زمان آنها متفاوت است. فردی که ماهانه از یک شرکت تولید محتوا حقوق می گیرد، درآمد فعال دارد، در حالی که فردی که برای وبلاگ خود محتوا تهیه می کند و از آن درآمد کسب می کند، درآمد منفعل دارد.

درآمد فعال روشی سنتی برای کسب درآمد است که ریسک آن کمتر است. به عبارت ساده، شما در ازای کاری که انجام می دهید پول دریافت می کنید. اما درآمد غیرفعال می تواند کمی چالش برانگیزتر و وقت گیر باشد.

مزایای درآمد غیرفعال

اگرچه درآمد غیرفعال شما را ملزم می کند که کاری را از قبل انجام دهید و برای آن تلاش کنید، این روش کسب درآمد مزایایی دارد که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. این مزایا عبارتند از:

1. جریان نقدی اضافی دریافت کنید

افزودن به سرمایه و ثروت یکی از مزایای درآمد غیرفعال است. این روش درآمد می تواند یک روش مازاد برای تولید سرمایه برای ایجاد ثروت، تسریع بازنشستگی پیش از موعد و کمک به شما در زندگی در آرامش مالی باشد. اگر چندین منبع درآمد غیرفعال دارید، مطمئن باشید که درآمد فعال شما قطع نخواهد شد.

2. آزادی مالی بیشتر

درآمد غیرفعال

درآمد غیرفعال فراتر از کسب درآمد اضافی است. اگر چندین منبع درآمد غیرفعال دارید، می توانید به اندازه کافی درآمد داشته باشید تا هزینه های زندگی خود را بدون نیاز به کار یا وابستگی به دیگران پوشش دهید. همچنین این روش کسب درآمد در خرج کردن پول به شما انعطاف می دهد و می تواند رویاهای شما از جمله راه اندازی کسب و کار را محقق کند.

3. استرس و اضطراب را کاهش دهید

نداشتن پول کافی برای پرداخت قبوض یکی از دلایل اصلی استرس برای اکثر افراد است. با درآمد غیرفعال می توانید به راحتی صورتحساب های خود را بدون نگرانی از تمام شدن پول پرداخت کنید. وقتی درآمد غیرفعال دارید، قدرت مالی برای مدیریت خود، زمان و دارایی هایتان دارید.

4. توانایی زندگی و کار در هر مکانی

وقتی به درآمد فعال وابسته نیستید، می توانید در هر جایی کار و زندگی کنید. درآمد غیرفعال به شما انعطاف‌پذیری در زندگی می‌دهد که سایر راه‌های کسب درآمد نمی‌توانند آن را فراهم کنند. با درآمد غیرفعال، می توانید از هر جایی کار کنید و در عین حال سبک زندگی ایده آل خود را دنبال کنید. این بدان معناست که می توانید سفر کنید یا کارهای دیگری را که دوست دارید انجام دهید.

روش های درآمد غیرفعال

راه های زیادی برای کسب درآمد غیرفعال وجود دارد. این روش ها عبارتند از:

راه اندازی یک کسب و کار

داشتن یک کسب و کار کوچک می تواند به شما در کسب درآمد غیرفعال کمک کند. به عنوان مثال، اگر شما یک نویسنده محتوای آزاد هستید، برای زمان خود پول دریافت می کنید، که یک فعالیت منفعل نیست.

اما اگر بتوانید از خلاقیت و نوشتن خود برای کسب درآمد غیرفعال استفاده کنید، می توانید از فروش محصولات در قالب بازاریابی وابسته و ایجاد محتوا برای آنها درآمد کسب کنید. هنرمندان و نوازندگان می توانند با فروش حق چاپ محصولات خود به شرکت های دیگر درآمد کسب کنند. شما همچنین می توانید با درآمد ماهانه خود یک کسب و کار کوچک بخرید و با کمی تلاش درآمد کسب کنید.

درآمد اجاره خانه

رایج ترین شکل درآمد غیرفعال، املاک و مستغلات است. این روش درآمد شامل خرید ملک و اجاره دادن آن به مستاجر است. برخی بر این باورند که خانه دار بودن منفعل نیست زیرا باید زمان صرف کنید و در نگهداری و تعمیر خانه خود فعال باشید.

اما می توانید این وظایف را به شخص دیگری محول کنید یا چند ساعت در ماه را به رسیدگی به درخواست ها و نگرانی های مستاجر اختصاص دهید.

درآمد غیرفعال

سرمایه خصوصی

سهام خصوصی هر پولی است که شما مستقیماً در یک شرکت سرمایه گذاری می کنید که به عنوان سرمایه گذاری خطرپذیر یا سرمایه گذاری در املاک نیز شناخته می شود. این سرمایه‌گذاری‌ها اغلب در دسته سرمایه‌گذاری‌های پرریسک قرار می‌گیرند و اغلب نیاز به سرمایه بالایی دارند. سرمایه گذاران اغلب سرمایه گذاری خود را تا 10 سال با این روش حفظ می کنند. اگر به دنبال سرمایه گذاری بلندمدت هستید، این روش می تواند منبع خوبی برای درآمد غیرفعال باشد.

بورس اوراق بهادار

بازار سهام یکی از ساده ترین راه ها برای کسب درآمد غیرفعال است. از آنجایی که شرکت ها در بازار سهام به دنبال سود هستند، بنابراین سود حاصل از فعالیت های خود را بین سرمایه گذاران تقسیم می کنند. اما این روش مستلزم شناخت بازار بورس و بورس است و اگر توانایی انجام این روش سرمایه گذاری را نداشته باشید، نمی توانید از آن سود ببرید، برعکس ضرر خواهید کرد.

همین حالا شروع کنید و درآمد غیرفعال کسب کنید

احتمالاً سرمایه ای دارید که می توانید برای کسب درآمد غیرفعال از آن استفاده کنید، یا حداقل مهارت یا استعدادی دارید که می توانید از آن برای کسب درآمد استفاده کنید. به یاد داشته باشید که درآمد غیرفعال مانند درآمد فعال نیازمند تلاش و فعالیت است. میزان اولیه کار در این روش کسب درآمد زیاد است. اگر این تلاش اولیه را انجام دهید، می توانید در دراز مدت بدون هیچ تلاشی پول بیشتری به دست آورید.

درآمد غیرفعال چیست؟ اولین بار در وبلاگ ایران استعداد. به نظر می رسد.