منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • داستان مردی که با بازدید از بوت کمپ توانست به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شود

داستان مردی که با بازدید از بوت کمپ توانست به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
داستان مردی که با بازدید از بوت کمپ توانست به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شود

یکی از سریع ترین راه ها برای یادگیری اصول برنامه نویسی، شرکت در Botekp است. بوت کمپ به علاقه مندان کمک می کند تا مهارت های مورد نیاز در بازار کار را کسب کنند. این امر منجر به کمبود مخاطب در مدارس سنتی شده است که برنامه نویسی را بر اساس اصول ثابت و غیر قابل انعطاف تدریس می کنند. در این مقاله به تاریخچه حرفه ای ولنتاین می پردازیم. او با حضور در یک کمپ آموزشی برنامه نویسی توانست تحول بزرگی در زندگی حرفه ای خود ایجاد کند.

در این مقاله با تاریخچه شغلی والنتین موکانو آشنا خواهیم شد. مردی که با بازدید از یک کمپ آموزشی آنلاین توانست زندگی حرفه ای خود را تغییر دهد.

پیشنهاد مقاله: آیا برای یادگیری برنامه نویسی شرط سنی خاصی وجود دارد؟

سلام میشه خودتون رو معرفی کنید

نام من والنتین موکانو است، من 26 سال سن دارم، اهل رومانی هستم و به عنوان توسعه دهنده نرم افزار برای FullStack Jr کار می کنم. و من در حال حاضر برای Frontend به عنوان یک توسعه دهنده کار می کنم.

داستان مردی که با بازدید از بوت کمپ توانست به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شود

چرا تصمیم به یادگیری کدنویسی گرفتید؟

من قبلاً در مشاغل مختلفی مانند پذیرایی، فروش، تولید مواد غذایی، مخابرات و فناوری اطلاعات کار می کردم و در این مشاغل نقش های مختلفی داشتم، اما هیچ کدام با برنامه ها و خواسته های بلندمدت من مطابقت نداشت.

بنابراین، با آرزوی کسب دانش و مسیری روشن تر، تصمیم گرفتم حرفه ام را تغییر دهم و توسعه دهنده نرم افزار شوم، زیرا همیشه فردی فنی بودم و این چیزی بود که می خواستم.

چگونه شروع به یادگیری کدنویسی کردید؟

اولین باری که در مورد کدنویسی یاد گرفتم در دبیرستان بود، بیش از 10 سال پیش. در آن زمان واقعاً نمی دانستم می خواهم چه کار کنم و بعد از یک سال تحصیل در دبیرستان، سال بعد مجبور شدیم محل زندگی خود را تغییر دهیم و من به دبیرستان دیگری منتقل شدم و تحصیلاتم در رشته ای که دوست داشتم. ناتمام ماند من در محل اقامت جدیدمان به دبیرستان رفتم و مدرک تکنسین گردشگری گرفتم.

من همیشه کنجکاو بودم، واقعاً علاقه مند به یادگیری نحوه کار تجهیزات بودم و آنقدر کنجکاو بودم که می خواستم همه چیز را خودم امتحان کنم. وقتی تصمیم گرفتم وارد دنیای برنامه نویسی شوم، اولین کاری که کردم این بود که به ویدیوهای یوتیوب رفتم و سپس دوره های ارائه شده توسط Skillshare و Codecademy را دنبال کردم.

چه شد که تصمیم گرفتید آن را ارزان انجام دهید و پهنای باند کم را که فقط گمراه می کنید، به خطر بیندازید؟

به لطف دوره‌ها و درس‌های آنلاین مختلفی که گذراندم، توانستم پروژه‌هایی را که در فیلم‌ها نشان داده می‌شود، در حین تماشای ویدیوها انجام دهم. اما تجربه در کمپ بسیار لذت‌بخش‌تر بود، زیرا احساس می‌کردم بخشی فعال از جامعه‌ای هستم که در آن همه اهداف یکسانی را دنبال می‌کنند.

تصمیمم را گرفتم و وارد کمپ تمرینی شدم. پس از ورود به بوت کمپ، متوجه شدم که بخشی از یک محیط همفکر بودم که به من کمک کرد رشد کنم و مهارت های نرم را یاد بگیرم، نه تنها از نظر فنی، بلکه از فردی که عضو تیم خوبی است.

مهارت های نرم به نحوه کار شما مرتبط است. مهارت های نرم شامل ویژگی های شخصیتی و مهارت های ارتباطی مورد نیاز برای موفقیت در کار است. مهارت های نرم تعیین کننده نحوه تعامل افراد با دیگران است. این مهارت ها شامل مهارت های بین فردی و ارتباطی، مهارت های گوش دادن، مدیریت زمان و همدلی است.

مهارت های نرم نقش مهمی در نوشتن رزومه، مصاحبه های شغلی، ارائه شغل، موفقیت در برقراری ارتباط با همکاران و سایر زمینه های زندگی دارند. اگر آگهی های شغلی را دیده اید، احتمالاً دیده اید که بسیاری از کارفرمایان مهارت های نرم خصوصی را برای مشاغل مورد نیاز خود ضروری یا مطلوب می دانند. به عنوان مثال، برای یک موقعیت منابع انسانی، مهارت های نرم ممکن است برای توجه به جزئیات مهم باشد، اما برای موقعیت تخصصی بازاریابی، مهارت های رهبری نرم یا مهارت های ارتباطی عالی مهم تر است.

پیشنهاد مقاله: با رعایت این 10 نکته جادویی در یادگیری برنامه نویسی موفق خواهید شد

دقیقاً در بوت کمپ چه چیزی یاد گرفتید؟

کل آکادمی Bootcamp از شش ماژول یا دوره تشکیل شده بود که در آنها چیزهای زیادی در مورد جلو و عقب یاد گرفتیم. در قسمت اول بر روی ماژول های فرانت اند مانند HTML و CSS، جاوا اسکریپت و React JSX تمرکز کردیم و در قسمت دوم بر روی Backend و فناوری های مرتبط با Backend NodeJS، SQL، PostgreSQL، ElephantSQL، Prisma ORM، RESTful API، Bc تمرکز کردیم. نکاتی برای دریافت مجوزها و Heroku برای استقرار ماژول ها.

یکی از جالب‌ترین کارهایی که انجام دادم ساختن ماکتی برای یک برنامه معاملاتی بود که به کاربران اجازه می‌دهد با خیال راحت وارد شوند و یاد بگیرند که چگونه با یک حساب آزمایشی در بازار سهام معامله کنند. در این راه با آموزش عملی تجربیات ارزشمندی به دست آوردم. این یک پروژه مستقل بود و کمتر از 3 هفته به طول انجامید.

قبل از آن پروژه گروهی دیگری را انجام دادم که در آن بخشی از یک تیم بودم و یاد گرفتم که چگونه از Git و Github برای ردیابی تغییرات در پروژه ها استفاده کنم. سپس مباحث عملی مرتبط با روش های مدیریت پروژه Agile و Sprint آموزش داده شد. این پروژه بیشتر بر روی CRUD کامل متمرکز بود و یک برنامه مدیریت باشگاه مبتنی بر وب بود که به مدیر اجازه می داد کلاس ها، مربیان و مشتریان یا امور مالی جدید را مدیریت کند. این پروژه نیز 2 هفته به طول انجامید.

چگونه اولین شغل خود را به عنوان یک توسعه دهنده سطح ابتدایی به دست آوردید؟

روند کاریابی نسبتاً روان بود. من چندین مصاحبه غیررسمی با شرکت های مختلف داشته ام و این به من بستگی دارد که کدام شرکت را انتخاب کنم. شرکتی که در نهایت انتخاب کردم، دومین انتخاب من برای مصاحبه بود. بد نیست بدانید قبل از ورود به کمپ تمرینی، کمی بیش از یک ماه برای حدود 250 شغل اقدام کردم اما به نتیجه ای نرسیدم.

در تمام این مدت، از تیم آموزشی و مدیریت بوت کمپ مشاوره شغلی مفیدی دریافت کردم. من قطعاً می توانم به شما بگویم که روند جستجوی شغل من بسیار آسان تر از گذشته بدون درخواست کمک بود. چیزی که برخی افراد نمی دانند این است که یافتن حرفه مناسب کار آسانی نیست و به همان اندازه که به مهارت های تخصصی نیاز دارید، برای جلب توجه مدیران منابع انسانی به مهارت های نرم نیز نیاز دارید.

یک روز معمولی را به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار در شرکتی که در آن کار می کنید، توصیف کنید؟

شرکتی که من در آن کار می کنم تقریباً از مدل استاندارد پیروی می کند. معمولاً 30 دقیقه قبل از شروع ساعت کاری فرصت دارید عقب بیفتید تا مطمئن شوید که تمام کارهای دیروز را به درستی انجام داده اید. سپس باید وظایف روز جدید را تکمیل کنید.

به عنوان یک توسعه دهنده تازه کار، بیشتر وقتم را صرف تکمیل وظایف، درک الزامات، خواندن کد پروژه های از پیش نوشته شده، شروع و آزمایش ماژول های جدید و موارد دیگر می کنم. زمانی که به صورت تیمی کار می کنیم، جلساتی برای هماهنگی بیشتر برگزار می شود و توضیحات تکمیلی در مورد کارهایی که باید انجام دهیم داده می شود.

آیا برای افرادی که می خواهند کد نویسی را یاد بگیرند توصیه ای دارید؟

من فکر می کنم یکی از مهمترین چیزها برای پیشرفت یادگیری و در عین حال مهمترین چیزی که تا الان متوجه شدم این است که به عنوان یک برنامه نویس باید ذهن خلاقی داشته باشید، همیشه یاد بگیرید و بسیار کنجکاو باشید و این کار را نکنید. اجازه بازخورد منفی بدهید. عملکرد شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

بهتر است متواضع باشید تا بتوانید چیزهای جدیدی یاد بگیرید و سعی کنید به قیاس خود با دیگران فکر نکنید، بلکه تمام وقت خود را صرف یادگیری کنید تا بتوانید وظایف خود را بهتر انجام دهید.

با یادگیری اصول اولیه زبان شروع کنید. هر زبان برنامه نویسی دارای یک سری مفاهیم اساسی است که باید هنگام ایجاد برنامه های مفید و موثر مورد توجه قرار گیرد. یادگیری این مفاهیم و تسلط بر آن ها باعث می شود که فرد توانایی بیشتری در درک و حل مسائل و خطاهایی که از طریق برنامه نویسی به وجود می آید، داشته باشد.

نرم افزار لازم را نصب کنید. اکثر زبان های برنامه نویسی به یک کامپایلر یا مفسر نیاز دارند که کد را به زبان های سطح ماشین ترجمه کند. برخی از زبان ها مانند پایتون دارای مفسری هستند که می تواند برنامه را بلافاصله بدون نیاز به ترجمه اجرا کند.

کار بعدی که باید انجام دهید این است که ساختار داده ها را یاد بگیرید. ساختار داده به برنامه نویس کمک می کند تا برنامه های موثر بنویسد. دانستن ساختار داده ها به شما کمک می کند تا به جای استفاده از هر ساختار موجود، ساختار مناسب برای مشکل را پیدا کنید.

هنگامی که الگوریتم ها را بشناسید، می توانید مکانیسم موجود در بسیاری از دستورات موجود در کتابخانه را درک کنید.

زمانی که به عنوان یک برنامه نویس مبتدی به یک سازمان ملحق می شوید، ممکن است در ابتدا متوجه همه چیز نشوید که کاملا طبیعی است، اما با کمی تلاش و تحقیق به سرعت پیشرفت خواهید کرد.

اهداف شغلی شما برای آینده چیست؟

در آینده ای نسبتا نزدیک، به مطالعه و درک موضوعات پیشرفته تر در زمینه توسعه نرم افزار، برنامه نویسی سخت افزار، وب 3 و در نهایت قراردادهای هوشمند که اجزای اصلی بلاک چین هستند، خواهم رفت.

اگر می خواهید یک حرفه جدید در فناوری شروع کنید، پیشنهاد من این است که ربات ها را از دست ندهید. مزیت بزرگ کمپ های آموزشی این است که دوره های آموزشی فشرده ای را ارائه می دهند که شامل تجزیه و تحلیل فرآیندهای برنامه نویسی و مهارت های اساسی شما برای موفقیت است.

تقریباً همه کمپ های آموزشی بر اساس درس های آنلاین و فیزیکی و برنامه درسی متمرکز متناسب با بازار کار عمل می کنند. برخی غرفه ها با فعالان این صنعت ارتباط برقرار می کنند و موضوعات مورد نیاز صنایع را آموزش می دهند.

تا زمانی که شغلی مطابق با آموزشی که دریافت کرده اید پیدا نکنید، بوت کمپ به حمایت شما ادامه خواهد داد و این یکی از دلایل مهمی است که من به برنامه نویسان مبتدی پیشنهاد می کنم در بوت کمپ شرکت کنند.

برنامه نویسی پایتون

مجتمع دانش و فناوری بامداد ارائه می دهد: بوت کمپ #C

تفاوت بین کمپ برنامه نویسی مبتدی و دوره آموزشی برنامه نویسی چیست؟

مهمترین تفاوت دوره های آموزشی با غرفه های برنامه نویسی هدف آنهاست. هدف از دوره های آموزشی تنها آموزش تئوری برنامه نویسی است اما هدف از آموزش در بوت کمپ ساده سازی فرآیند جذب و جذب نیرو از شرکت های فناوری اطلاعات است.

روش تدریس در این دوره ها با یکدیگر بسیار متفاوت است. بوت کمپ مهارت ها را بر اساس نیازهای بازار آموزش می دهد. علاوه بر آموزش مسائل تئوری و برنامه نویسی پایه، روی پروژه های واقعی تمرکز می کنید و در دنیای واقعی با چالش هایی روبرو می شوید. در عین حال، مهارت های کار گروهی را که در زمینه برنامه نویسی ضروری است، یاد خواهید گرفت. هنگامی که مهارت های حل مسئله کافی را داشتید، نکاتی در مورد نحوه مصاحبه دریافت خواهید کرد تا بتوانید با موفقیت از این مرحله خارج شوید.

به نظر شما دلیل موفقیت ربات ها چیست؟

به نظر من بازدید از غرفه هایی که شرایط زیر را دارند مفید باشد:

  • مربیان توانمند را استخدام کنید.
  • به مردم بیاموزید که به فکر یافتن یک شغل خوب باشند، نه اینکه فقط اوقات فراغت خود را پر کنند.

چگونه یک کمپ آموزشی خوب پیدا کنیم؟

اردوهای حرفه آموزی معمولاً علاوه بر تدریس دروس حرفه ای، مجموعه ای از مقالات تخصصی را در موضوعات مرتبط با حوزه کاری خود منتشر می کنند. علاوه بر این، برخی آموزش رایگان در زبان های برنامه نویسی مانند پایتون ارائه می دهند. این مقالات سطح حرفه ای بودن در یک دانشگاه را به شما نشان می دهد.

راه دیگر برای یافتن یک کمپ آموزشی موفق این است که با افرادی که قبلا در کمپ آموزشی بوده اند صحبت کنید. اگر بتوانید این افراد را پیدا کنید، خواهید فهمید که بوت کمپ در چه سطحی است.

بوت کمپ پایتون

مجتمع علم و فناوری بامداد ارائه می دهد: کمپ برنامه نویسی پایتون آموزش دیده

آخرین کلمه

همانطور که می بینید، شرکت در یک کمپ آموزشی یکی از راه های ورود موفق به بازار کار است. خوشبختانه تمامی علاقه مندان به برنامه نویسی می توانند در دوره بوت کمپ شرکت کنند اما بیشترین تعداد فارغ التحصیلان هنوز وارد بازار کار نشده اند و یا بنا به دلایلی قصد دارند شغل فعلی خود را تغییر دهند.

یکی از خوبی های بوت کمپ این است که می توانید برای بوت کمپ به روش های مختلف پرداخت کنید. این روش ها ممکن است به صورت اقساطی باشد یا در مواردی Botcamp موافقت کند که هزینه حضور شما را پرداخت کند، مشروط بر اینکه بخشی از درآمد ماهانه خود را پس از یافتن کار یا به عبارت دقیق تر، بورسیه تحصیلی خود را به شرکت پرداخت کنید.

منابع:

https://www.indeed.com/career-advice/resumes-cover-letters/soft-skills

https://www.thebalancecareers.com/what-are-soft-skills-2060852

داستان مردی را بنویسید که برای اولین بار در علم و فناوری با بازدید از بوت کمپ بامداد توانست به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شود. به نظر می رسد.