منو سایت

حقوق یک گرافیست چقدر است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
حقوق یک گرافیست چقدر است؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که برای کاری که انجام می دهید و سطح تجربه ای که دارید، دستمزد خوبی دریافت می کنید؟ در واقع باید بگوییم که این یکی از مهم ترین سوالاتی است که هر جویای کار باید بپرسد و به دنبال تحقیق باشد تا مبلغ مناسب را به دست آورد. گرافیست ها هم همینطور و برای دریافت حقوق منصفانه باید از مراجع معتبر و افراد شاغل در این زمینه جویا شوند.

امروز اطلاعات زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند تا بفهمید که آیا برداشت درستی دارید یا خیر. یا اگر می خواهید وارد این تجارت شوید، چه حقوقی را پیشنهاد می کنید و انتظار دارید؟ در این مقاله شما را از درآمد گرافیست ها و به اصطلاح گرافیست ها مطلع می کنیم و همچنین وظایف فعلی و ویژگی های شغلی آن ها را در محیط کار به شما می گوییم تا بتوانید به صورت کامل بر سر حقوق ها مذاکره کنید.

حقوق طراحان گرافیک در ایران

تمامی ارقام این مقاله برگرفته از گزارش بازار کار در سایت ایران سالاری، صورتحساب حقوق و دستمزد است که ارائه خواهیم داد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در مورد دستمزد یک طراح گرافیک در سایت گالری ایران، میانگین حقوق یک طراح گرافیک در ایران در سال 1400، 6500000 تن بوده است. حقوق این افراد 3000000 تن (حداقل) تا 12 000 000 جلدبیشترین) متغیر.

این میانگین حقوق ماهیانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا می شود. دستمزد گرافیست در ایران و حتی کشورهای دیگر بسته به تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی متفاوت است و هر شرکت و کارفرما می تواند با توجه به خواسته گرافیست حقوق را تعیین کند. در مقاله بعدی در مورد این عوامل و تاثیر آنها بر دستمزد طراحان گرافیک صحبت خواهیم کرد.

مقایسه حقوق طراحان گرافیک با توجه به سابقه کار

حقوق طراح گرافیک

طراحان گرافیک و همچنین افراد سایر مشاغل بسته به تجربه کاری و حرفه ای بودن دستمزد بیشتری دریافت خواهند کرد. البته طراحی گرافیک زمینه ای است که نیاز به تمرین زیاد دارد و با تجربه کاری بیشتر می توانید از آنچه باید باشید و نباید باشید و همگام با این حرفه باشید. در هنگام استخدام یک طراح گرافیک یکی از مهم ترین عوامل داشتن تجربه حرفه ای و البته نمونه کارهای بسیار حرفه ای و دقیق است.

 • به گزارش حقوق و دستمزد سایت گالری ایران، حقوق یک گرافیست با سابقه کمتر از سه سال به طور متوسط ​​حدود 5 میلیون و 400 هزار تن در ماه است. حقوق این افراد 2.400.000 تن (حداقل) تا 10 000 000 جلدبیشترین) متغیر.
 • حقوق یک طراح گرافیک با سطح تجربه بین سه تا هفت سال به طور متوسط ​​6900000 تن در ماه می باشد. حقوق این افراد 3500000 تن (حداقل) تا 13 400 000 جلدبیشترین) متغیر.
 • یک گرافیست با هفت تا پانزده سال سابقه کار به طور متوسط ​​حدود 7600000 تن در ماه حقوق دریافت می کند. حقوق این افراد 3 میلیون و 700 هزار تن (حداقل) تا 15 000 000 جلدبیشترین) متغیر
 • اگر سابقه کار گرافیست پانزده سال یا بیشتر باشد به طور متوسط ​​ماهانه 8000000 تن دریافت می کند. حقوق این افراد 5500000 تن (حداقل) تا 12 400 000 جلدبیشترین) متغیر

تمامی این ارقام از افراد شاغل در بازار کار و در گزارش حقوق و دستمزد سایت ایران کرفس به دست آمده است و این ارقام تنها مربوط به کارشناس گرافیک است. برای اطلاع از میزان درآمد تمامی مشاغل گرافیکی و دسته های سازمانی در سازمان ها، می توانید با گالری ایران تماس بگیرید و حتی بیشتر از حقوق طراح گرافیک مطلع شوید.

اما باید اعلام کنیم که این اعداد کاملاً متغیر هستند و همانطور که اشاره کردیم کارفرمایان و طراحان گرافیک می توانند حقوق خود را اعلام کرده و قیمت را به توافق برسند.

مقایسه حقوق طراحان گرافیک با توجه به سطح تحصیلات آنها

حقوق طراح گرافیک

بسیاری از شرکت ها به مدرک تحصیلی و همچنین دانشگاهی که گرافیست در آن تحصیل کرده است اهمیت می دهند و آن را عامل مهمی در تصمیم گیری می دانند. اما آیا تحصیل بر درآمد طراحان گرافیک در ایران تاثیر دارد؟ برای دریافت پاسخ صحیح به این سوال به بررسی دستمزد طراحان گرافیک بر اساس سطح تحصیلاتشان پرداختیم.

به گزارش حقوق و دستمزد سایت گالری ایران، میانگین حقوق یک گرافیست با مدرک تحصیلی 6 میلیون و 400 هزار تن در ماه است. در حالی که فردی با مدرک لیسانس ماهیانه 6 میلیون و 200 هزار تن حقوق می گیرد. یک گرافیست با مدرک فوق لیسانس به طور متوسط ​​7 میلیون و 200 هزار تن در ماه حقوق دارد.

این برآوردها کاملاً متغیر است و همانطور که گفته شد کارفرمایان و طراحان گرافیک می توانند حقوق خود را مشخص کرده و بر سر قیمت توافق کنند.

مقایسه حقوق طراحان گرافیک در صنایع مختلف

شاید شنیده باشید که این روزها شعبه UI یا UI/UX بسیار پرطرفدار است و بسیاری از شرکت ها حقوق بسیار خوبی به افرادی که در این شعب کار می کنند پرداخت می کنند. برای پاسخ به این حدس و گمان ها، برداشت افراد را در شاخه های مختلف نمودار بررسی کردیم تا بتوانیم آنها را با هم مقایسه کنیم.

بر اساس اطلاعات دریافتی از گزارش دستمزد در سایت گالری ایران، میانگین حقوق افراد در شاخه های مختلف نمودار به شرح زیر است:

 • میانگین حقوق یک استاد طراحی در ماه 9400000 تن است
 • میانگین حقوق یک طراح UI/UX در ماه 7,800,000 تن است.
 • میانگین حقوق یک طراح گرافیک 5 میلیون و 400 هزار تن در ماه است
 • میانگین حقوق یک طراح رابط کاربری 6900000 تن در ماه است
 • میانگین حقوق یک متخصص UX در ماه 6200000 تن است
 • میانگین حقوق رای در هر صفحه در ماه 4100000 جلد است

و اقلام دیگری که بسته به نوع فعالیت درآمد کم و بیش دارند. برای اطلاع از تمامی شاخه ها و زیرمجموعه های نمودار به گالری ایران مراجعه کنید.

وظایف یک گرافیست چیست؟

حقوق طراح گرافیک

برای اینکه در شرکت ها دستمزد کامل دریافت کنید، باید از تعهدات کلی و شرح وظایف این افراد در بازار کار اطلاع داشته باشید. به طور کلی طراحان گرافیک کارهای زیر را انجام می دهند:

 • برای بحث در مورد اهداف تجاری و الزامات شغلی با مشتریان یا مدیران ملاقات کنید.
 • آنها یک چارچوب زمانی برای تکمیل یک کار تعیین می کنند و یک پیشنهاد زمانی به مشتریان خود ارائه می دهند.
 • آنها طراحی خود را مطابق با هدف مشتری انجام می دهند.
 • آنها از تفکر خلاق برای خلق ایده ها و طرح های جدید استفاده می کنند.
 • آنها ایده های طراحی نوآورانه ای را ارائه می دهند که با محدودیت های زمانی و هزینه مواجه است.
 • ایده ها و طرح های نهایی را به مشتریان یا مدیران خود ارائه دهید.
 • آنها با تکنولوژی به روز هستند و با طیف وسیعی از ابزارهای طراحی آشنا هستند و با آنها کار می کنند.
 • برای تصحیح کار دقیق و با کیفیت، طرح های خود را اصلاح می کنند.
 • آنها در تصویرسازی و طراحی آثار چاپی مجرب هستند.
 • آنها با افرادی که در این حرفه کار می کنند، مانند تصویرگران و عکاسان، روابط نزدیک دارند.
 • به عنوان بخشی از یک تیم، آنها با دیگر طراحان، کپی رایترها، عکاسان، سبک شناسان، تصویرگران، دیگر طراحان، مدیران، توسعه دهندگان وب و بازاریابان کار می کنند.

بازار کار گرافیکی

همانطور که در مقاله چگونه یک طراح گرافیک شویم بیان شد:

طراحی گرافیک یک حرفه در حال رشد است، اما رشد آن ممکن است بسته به زمینه تخصص متفاوت باشد. تا سال 2029، ممکن است شاهد کاهش اشتغال طراحان گرافیک باشیم، اما این امر به ویژه در زمینه طراحی چاپ صادق است.

طی چند سال آینده، فرصت های شغلی کمتری برای طراحان گرافیک در روزنامه ها، مجلات، ناشران کتاب و کتاب های مرجع وجود خواهد داشت. از سوی دیگر، طراحان گرافیک دیجیتال بهتر خواهند بود و آینده روشن تری خواهند داشت. طراحان گرافیک با مهارت در طراحی وب سایت UI و UX، انیمیشن، طراحی رابط کاربری موبایل و اپلیکیشن و طراحی ویدئو، تقاضای بالایی دارند. سایر زمینه های طراحی مانند طراحی UI و UX نیز به سرعت در بازار کار در حال رشد هستند.

حقوق یک گرافیست چقدر است؟ برای اولین بار در ایران وبلاگ استعدادیابی. به نظر می رسد.