منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • توسعه شغلی تحلیلگر داده ها – رایج ترین مسیرها

توسعه شغلی تحلیلگر داده ها – رایج ترین مسیرها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

هنگامی که سعی می کنید راه خود را به عنوان یک تحلیلگر داده پیدا کنید، ممکن است گیج کننده و دلهره آور باشد. مسیر شغلی شما به اندازه سایر حرفه ها مشخص نیست و ممکن است در مورد آینده خود نگران یا متعجب شوید. شاید از خود بپرسید که چگونه می توانم در حرفه خود پیشرفت کنم؟ یا شغلی به عنوان تحلیلگر داده دارد؟ خوشبختانه برای شما، ما اینجا هستیم تا کمک کنیم.

در این پست، متداول ترین مسیرهایی را که افراد برای ادامه حرفه خود به عنوان تحلیلگر داده طی می کنند، بیان می کنیم. ما یک راهنمای گام به گام را بررسی خواهیم کرد که شما را از ابتدای حرفه تجزیه و تحلیل داده‌هایتان از طریق برخی از مسیرهای بالقوه برای پیشرفت در طول حرفه‌تان راهنمایی می‌کند.

سفر تجزیه و تحلیل داده خود را از کجا شروع کنیم؟

مانند هر شغلی، قدم اول یکسان است. اطلاعات مورد نیاز برای انجام کار را دریافت کنید. اگر کاملا مبتدی هستید، باید فرآیند تجزیه و تحلیل داده ها را یاد بگیرید. شما همچنین باید در مورد Python بدانید و باید ابزارهایی مانند Excel را بدانید. شما می توانید تمام این مهارت ها را به تنهایی یاد بگیرید، اما می توانید با برگزاری دوره ها و گواهینامه ها برای آنها، منحنی یادگیری خود را کاهش دهید.

شما همچنین باید در مورد داده کاوی و اخلاق در مورد تجزیه و تحلیل داده ها بیاموزید. دانستن همه این مهارت ها می تواند تعهد و زمان زیادی را ببرد. برای اطمینان از اینکه تمام اطلاعاتی که یاد می گیرید کافی و به روز هستند، می توانید دوره تجزیه و تحلیل داده ها را بگذرانید. این به شما آموزش با کیفیتی را ارائه می دهد که می تواند به شما در شروع حرفه خود کمک کند.

هنگامی که صلاحیت ها یا تجربه لازم برای شروع کار را دارید، وقت آن رسیده که به دنبال کار بگردید.

چگونه وارد درب شویم؟

اکنون که آموزش و دانش لازم برای این نقش را دارید، زمان پیدا کردن شغل فرا رسیده است. اولین قدم تنظیم رزومه است و پس از آن می توانید درخواست کار را آغاز کنید. تنها مشکل این است که برای چه مشاغلی باید ابتدا درخواست دهید؟

معمولاً وقتی به دنبال شغلی به عنوان یک تحلیلگر داده بی تجربه هستید، باید برای شغل تحلیلگر جوان درخواست دهید. این یک راه عالی برای شروع حرفه شما و به دست آوردن تجربیات اولیه برای کمک به شما است توسعه شغلی تحلیلگر داده ها.

همچنین می توانید یک کارآموز را برای یک تحلیلگر داده استخدام کنید. همچنین این یک راه عالی برای به دست آوردن تجربه عملی برای تجربه این حرفه با یادگیری مهارت های حیاتی است. کارآموزی همچنین ارتقاء را در همان شرکت تشویق می کند که می تواند به شما در پیشرفت شغلی کمک کند.

جایی که شغل خود را به عنوان یک تحلیلگر داده شروع می کنید چندان مهم نیست، تا زمانی که به مرحله بعدی یعنی توسعه شغلی ادامه دهید.

حالا که شروع کردید، بعد کجا می روید؟

گام بعدی در حرفه تحلیلگر داده شما این است که برای یک نقش بالاتر استخدام شوید. این ممکن است در همان شرکت باشد یا ممکن است مجبور شوید برای یافتن یک موقعیت بالاتر آن را ترک کنید.

در اینجا شما به دنبال نقش های تحلیلگر ارشد داده یا موقعیت های مدیریت تجزیه و تحلیل خواهید بود. هر یک از این نقش ها رایج ترین مرحله بعدی در حرفه تجزیه و تحلیل داده ها هستند.

برخی از تحلیلگران ترجیح می دهند به جای تحلیلگران ارشد، تحلیلگر داده شوند. این انتخاب به ترجیحات شخصی بستگی دارد، زیرا هر دو نقش پست های ارشد در نظر گرفته می شوند. یک متخصص داده در حوزه خاصی از تجزیه و تحلیل داده ها تخصص خواهد داشت. این می تواند تجزیه و تحلیل مالی، تجزیه و تحلیل مراقبت های بهداشتی، تجزیه و تحلیل بازاریابی برای تجزیه و تحلیل خسارت بیمه باشد. این موقعیت های تخصصی بالاتر از نقش های معمول تجزیه و تحلیل داده ها پرداخت می شود.

مرحله بعدی یک انتخاب رایج برای تحلیلگران داده است و معمولاً با تبدیل شدن به یک دانشمند داده نتیجه می دهد.

تحلیلگر داده به متخصص داده

اگرچه این دو نقش معمولاً ترکیبی هستند، اما تفاوت‌های مشخصی وجود دارد. تحلیلگران داده ها را مطالعه می کنند تا در مورد جنبه های کسب و کار بیاموزند. دانشمندان داده از داده های موجود برای پیش بینی آینده کل شرکت برای برنامه ریزی برای آینده استفاده می کنند. دانشمندان داده نیز حقوق بسیار بالاتری نسبت به تحلیلگران داده دریافت می کنند.

برای تبدیل شدن به یک متخصص داده، باید تجربه و مهارت بیشتری کسب کنید. شما می توانید با ثبت نام در یک دوره آنلاین معتبر برای دانشمندان داده، تمام اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

موقعیت دانشمندان داده می تواند در نقش های دیگری مانند یادگیری ماشین، مدل سازی داده و ساخت الگوریتم پیشرفت بیشتری داشته باشد. اگر مهارت ها و علایق مورد نیاز برای نقش ها را داشته باشید، همه اینها یک موقعیت علمی و یک شغل عالی محسوب می شود.

فرصت دیگر برای تحلیلگران باتجربه داده، تبدیل شدن به یک مشاور تجزیه و تحلیل داده است.

مشاور تحلیل داده ها

این یک گزینه شغلی مناسب برای تحلیلگران داده با بیش از 7 سال تجربه در زمینه خود است. یک مشاور تحلیلگر داده همان نقش های یک تحلیلگر داده را بر عهده می گیرد، اما در بسیاری از شرکت ها.

این در نقش مشاور خواهد بود که به شما آزادی عمل بیشتری در کارتان می دهد. حتی ممکن است بتوانید از راه دور کار کنید، که می تواند به شما امکان سفر و کار همزمان را بدهد.

گزینه های شغلی و حقوق برای حرفه شما در تجزیه و تحلیل داده ها

در اینجا ما رایج ترین مشاغلی را که افراد پس از شروع به عنوان تحلیلگر داده انتخاب می کنند، بیان کرده ایم. میانگین حقوق از کار واقعی پیروی می کند.

 • تحلیلگر داده های جوان: 58090 دلار
 • تحلیلگر داده: 75307 دلار
 • تجزیه و تحلیل داده های ارشد: 97,348 دلار
 • مدیر تجزیه و تحلیل داده ها: 89287 دلار
 • اطلاعات دانشمند: 122511 دلار
 • تحلیلگر مالی: 72281 دلار
 • تحلیلگر سلامت: 63411 دلار
 • تحلیلگر خسارت بیمه: 51033 دلار
 • آنالایزر بازاریابی: 65848 دلار
 • آنالایزر سیستم: 78212 دلار
 • مهندس یادگیری ماشین: 146,352 دلار
 • مشاور تجزیه و تحلیل داده ها: 77365 دلار
 • مدیر ارشد داده ها: 178606 دلار

آخرین افکار

همانطور که از لیست بالا می بینید، فرصت های شغلی زیادی به عنوان یک تحلیلگر داده وجود دارد. این مشاغل در طیف گسترده ای از حقوق متفاوت است.

بسته به مهارت و تجربه خود می توانید برای مشاغل مختلف اقدام کنید. هنگامی که شغلی را که دوست دارید پیدا کنید، فرصت های زیادی برای کسب درآمد خوب و پیشرفت در حرفه خود خواهید داشت.

انتشارات پیشرفت در حرفه تحلیلگر داده – رایج ترین مسیرها برای اولین بار در Skillspot ظاهر شد.