منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • تفاوت بین تولید کننده محتوا و کپی رایتر

تفاوت بین تولید کننده محتوا و کپی رایتر

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تفاوت بین تولید کننده محتوا و کپی رایتر

تولید محتوا بخشی جدایی ناپذیر از بازاریابی دیجیتال است. مصرف کنندگان کسب و کار شما را در حین مرور و جستجو در اینترنت پیدا نخواهند کرد مگر اینکه محتوای مناسبی ایجاد کرده باشید. محتوا نیروی محرکه اکثر کمپین های بازاریابی دیجیتال موفق است. از جمله بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)، کمپین های تبلیغاتی پرداخت به ازای کلیک (PPC) و بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM). هر قسمت از محتوا فرصت جدیدی برای کسب و کار شما فراهم می کند تا با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کند. هنگامی که شرکت ها به محتوای نوشتاری نیاز دارند، معمولا از یک کپی رایتر یا نویسنده محتوا استفاده می کنند.

اما تفاوت های زیادی بین این دو وجود دارد و هر کدام اهداف متفاوتی را دنبال می کنند. درک تفاوت بین این دو نقش می تواند به شرکت شما کمک کند تصمیم بگیرد که کدام یک را برای نوشتن محتوا نیاز دارید. آیا باید به استخدام یک سازنده محتوا یا کپی رایتر فکر کنید؟ در این مقاله، ما کپی رایتینگ را با نوشتن محتوا مقایسه می کنیم و نکاتی را در مورد چگونگی استفاده از آن ارائه می دهیم.

کپی رایتینگ چیست؟

کپی رایتینگ ایجاد متنی برای تبلیغات یا بازاریابی یک شرکت خاص است. هدف از کپی رایتینگ افزایش آگاهی از برند و ترغیب مخاطب به انجام یک اقدام خاص مانند خرید یک محصول است. به عنوان مثال، اگر می خواهید محصولی را بفروشید، باید مشتریان بالقوه را متقاعد کنید که ارزش خرید دارد. اگر می‌خواهید تماس‌های بیشتری جذب کنید، باید مردم را متقاعد کنید که کسب‌وکار شما ارزش تماس گرفتن را دارد. کپی رایتینگ هنر متقاعد کردن خوانندگان برای انجام برخی اقدامات مرتبط با فروش است. به عبارت ساده، کپی رایتینگ هنر فروش با کلمات است. برخی از اشکال کپی رایتینگ عبارتند از:

 • شعارهای تبلیغاتی
 • بروشور و کاتالوگ
 • بیلبورد و بیلبورد
 • ایمیل های تبلیغاتی
 • صفحات فرود
 • اطلاعیه ها و بیانیه های مطبوعاتی
 • اسکریپت تبلیغات تلویزیونی و رادیویی
 • پست های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی
 • پیامک تبلیغاتی
 • صفحات محصول در سایت
 • تبلیغات با اعلان های فشار
 • نام تجاری و محصول

محتوا نویسی چیست؟

نوشتن محتوا شامل ایجاد محتوای متنی است که خوانندگان را آموزش یا سرگرم می کند. محتوای متنی نیز می تواند باعث فروش شود، اما هدف اصلی نیست. نویسندگان محتوا سعی می کنند با زبان متقاعد کننده و محتوای مرتبط، تعامل مشتری را افزایش دهند. در واقع، در یک حرفه محتوا، فرد باید در نوشتن مقالات وبلاگ، صفحات وب سایت و پست های رسانه های اجتماعی تسلط داشته باشد. برخی از اشکال تولید محتوا عبارتند از:

 • مقالات وبلاگ
 • پست های رسانه های اجتماعی
 • کتاب های الکترونیکی
 • خبرنامه های ایمیل
 • کتاب های راهنما
 • مقالات در مطبوعات
 • محتوای آموزشی

تفاوت بین کپی رایتینگ و تولید محتوا

تفاوت بین تولید کننده محتوا و کپی رایتر

در حالی که هم کپی‌رایترها و هم نویسندگان محتوا کلماتی را برای تجارت ایجاد و خلق می‌کنند، اما برای هدف متفاوتی می‌نویسند. چندین تفاوت کلیدی بین کپی رایتینگ و نوشتن محتوا وجود دارد:

1. هدف کلی

یک کپی رایتر محتوا را برای متقاعد کردن خوانندگان خود می نویسد، در حالی که یک نویسنده محتوا محتوا را در درجه اول برای اطلاع رسانی یا سرگرم کردن خوانندگان خود ایجاد می کند. از آنجا که کپی رایترها در تلاش برای فروش یک محصول یا خدمات هستند، کپی آنها با یک فراخوان برای اقدام (CTA) به پایان می رسد. اما نویسندگان محتوا با نوشتن مقالاتی که هم آموزش دهند و هم سرگرم کننده، هدف ظریف تری برای تقویت وفاداری به برند دارند. قبل از ایجاد محتوای جدید برای استفاده در کمپین بازاریابی دیجیتال خود، باید هدف آن را در نظر بگیرید. نوشتن محتوا و کپی رایتینگ عمدتاً از نظر هدف متفاوت است. نوشتن محتوا به منظور آموزش یا سرگرمی است، در حالی که کپی رایتینگ برای متقاعد کردن مخاطب است.

اکثر تبلیغات متنی شامل کپی رایتینگ می شوند زیرا هدف آنها وادار کردن خوانندگان به اقدام است. چه در گوگل، اینستاگرام، تلگرام یا هر جای دیگری در اینترنت باشد، کسب و کارها از تبلیغات متنی برای تشویق مشتریان بالقوه خود برای انجام اقدام استفاده می کنند. برعکس، بیشتر محتوای ارگانیک وب سایت شامل نوشتن محتوا است. محتوای وب سایت به منظور ارائه ارزش غیر تجاری به خوانندگان از طریق آموزش و سرگرمی است.

2. طول محتوا

معمولاً یک کپی رایتر متون کوتاه می نویسد، اما کار یک محتوا نویس عمدتاً نوشتن متون طولانی است. کپی رایترها متون خود را کوتاه نگه می دارند تا خوانندگان خود را درگیر کنند. اما نویسندگان محتوا اغلب در توضیح یک فرآیند یا موضوع عمیق تر می شوند و توضیحات مفصلی ارائه می دهند. ممکن است بتوانید تنها با یک یا دو جمله خوانندگان را متقاعد کنید که اقدامی انجام دهند، اما آموزش یا سرگرم کردن آنها احتمالاً زمان بیشتری خواهد برد. بسته به موضوع، ممکن است لازم باشد از 500 تا 2500 کلمه استفاده کنید. محتوای کوتاه می تواند آموزشی یا سرگرم کننده باشد، اما نوشتن محتوا حول محور ارزش غیرتجاری می چرخد. اگر محتوا خیلی کوتاه باشد، برای خوانندگان ارزش چندانی نخواهد داشت.

3. احساسات مخاطب

یکی دیگر از تفاوت های بین نوشتن محتوا و کپی رایتینگ این است که دومی اغلب پاسخ احساسی را برمی انگیزد در حالی که اولی اینطور نیست. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط جرالد زالتمن، استاد دانشگاه هاروارد، بیش از 9 نفر از هر 10 مصرف کننده، خریدهایی با احساسات انجام می دهند. به عنوان مثال، ترس از دست دادن (FOMO) می تواند مصرف کننده را مجبور به خرید یک محصول کند تا از مزایای آن چشم پوشی نکند. FOMO تنها یکی از بسیاری از احساساتی است که اغلب در کپی رایتینگ استفاده می شود. موارد دیگر عبارتند از امنیت، غرور، راحتی، تعلق و رضایت آنی. بازاریابان هوشمند از این احساسات در نسخه خود برای ترغیب خوانندگان به خرید استفاده می کنند. اگر تا به حال تجربه ای در این زمینه نداشته اید، پیشنهاد می کنیم در آزمون mbti شرکت کنید تا ببینید آیا شخصیت شما برای انجام فعالیت های مرتبط با دیجیتال مارکتینگ مناسب است یا خیر.

4. گرامر و دستور زبان

تفاوت بین تولید کننده محتوا و کپی رایتر

باید از اشتباهات گرامری در همه فرمت های نوشتاری پرهیز کرد، اما در هنگام ایجاد محتوا اهمیت ویژه ای دارد. اشتباهات گرامری افکار خوانندگان را قطع می کند و جهش های ذهنی ایجاد می کند. خواه یک نقطه گمشده در انتهای جمله باشد یا یک اشتباه لغوی. خوانندگان احتمالاً برای پردازش خطای گرامری مکث خواهند کرد و ممکن است محتوا را ناتمام رها کنند. اما کپی رایتینگ برای موثر بودن نیازی به گرامر کامل ندارد. برعکس، ممکن است بتوانید با استفاده از یک جمله ناقص به جای یک جمله صحیح گرامری، خوانندگان بیشتری را متقاعد کنید که اقدام کنند. حتی برخی از برندها عمداً برخی از کلمات را اشتباه می نویسند تا توجه مخاطب را جلب کنند.

5. سئو

محتوا برای کمک به فرآیندهای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) بسیار موثرتر از کپی رایتینگ است، و نوشتن محتوای سئو به چند دلیل بهتر از کپی رایتینگ است. اول، ارزش بالایی که به خوانندگان ارائه می دهد، و دوم، هیچ هدف تجاری را منتقل نمی کند. یکی دیگر از دلایلی که نوشتن محتوا برای سئو بهتر است، طول بیشتر آن است. محتوای طولانی معمولا بازدیدهای بیشتری را جذب می کند. به طور خلاصه، نویسندگان محتوا ترافیک ارگانیک را تولید و هدایت می کنند، در حالی که کپی رایترها ترافیک را به فروش یا سرنخ تبدیل می کنند.

مهارت های مهم کپی رایتینگ

در زیر برخی از مهارت های یک کپی رایتر آورده شده است:

نوشتن محتوا برای صنایع مختلف را تجربه کنید: کپی رایترها برای بخش ها و صنایع مختلف کار می کنند. داشتن تجربه نوشتن در زمینه های مختلف، مانند مراقبت های بهداشتی یا فناوری، مفید است.

ابراز همدردی: کپی رایترها برای جذب کاربران سعی می کنند در نوشته های خود همدلی ایجاد کنند تا حس خوبی را به مخاطب خود منتقل کنند.

فعالیت های مشترک: از آنجایی که کپی‌رایترها با تیم‌های بازاریابی کار می‌کنند، به آن‌ها کمک می‌کند که به کار گروهی ایمان داشته باشند و با دیگران خوب کار کنند.

مهارت های ضروری تولید محتوا

در زیر به چند مهارت مهم نویسندگان محتوا اشاره کرده ایم:

دانش سئو: همانطور که نویسندگان محتوا سعی می کنند ترافیک را به وب سایت های تجاری هدایت کنند، از سئو و کلمات کلیدی برای جذب کاربران استفاده می کنند.

مهارت های تحقیق: نویسندگان محتوا برای ایجاد متون آموزنده و موثر از منابع معتبر برای افزایش اعتبار نوشته خود استفاده می کنند.

عنوان خلاق: برای جذب خوانندگان، نویسندگان محتوا از عناوین جذاب استفاده می کنند تا بینندگان را تشویق به خواندن مقالات خود کنند.

مهارت های عمومی کپی رایتر و محتوا نویس

تفاوت بین تولید کننده محتوا و کپی رایتر

این مهارت ها برای اینکه یک کپی رایتر و نویسنده محتوا موثر باشید ضروری است:

مدیریت زمان: هم کپی‌رایترها و هم نویسندگان محتوا به ضرب‌الاجل‌های از پیش تعیین‌شده و تاریخ‌های تحویل پایبند هستند و چندین پروژه را همزمان مدیریت می‌کنند.

خلاقیت: یکی دیگر از ویژگی های مشترک کپی رایترها و نویسندگان محتوا، خلاقیت است. محتوای خلاق اولین کلمه در دنیای دیجیتال مارکتینگ است.

توانایی داستان سرایی: هر دو نقش بر گفتن داستانی جذاب برای خوانندگان خود تمرکز دارند تا تأثیری ماندگار بر جای بگذارند.

درک مخاطبان: هنگام نوشتن، کپی‌رایترها و نویسندگان محتوا، مخاطبان خود را در نظر می‌گیرند و نیازهای آن‌ها را اولویت‌بندی می‌کنند و متن خود را بر اساس آن می‌سازند.

تفاوت تولید کننده محتوا با کپی رایتر اولین بار در وبلاگ ایران تلنت نوشته شد. به نظر می رسد.