منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تعیین زمان تصویب طرح ساماندهی به کارگیری کارکنان دولت

تعیین زمان تصویب طرح ساماندهی به کارگیری کارکنان دولت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تعیین زمان تصویب طرح ساماندهی به کارگیری کارکنان دولت

یکی از مهم ترین سوالاتی که این روزها کارکنان سازمان های دولتی از نمایندگان مجلس می پرسند این است که تاریخ مناسب برای تصویب طرح ساماندهی به کارگیری کارکنان دولت چه زمانی است؟ جبار کوچکی نژاد، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در این خصوص گفت: دولت و مجلس برای تصویب هر چه سریعتر این طرح اقدام کرده اند و قطعاً طرح اشتغال دولت به تصویب رسید. روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی این قانون ماه آینده ابلاغ می شود.

جبار کوچکی نژاد همچنین گفت:

800000 نفر از کارکنان دولت که 25000 نفر آنها در گیلان هستند در قالب های شرکتی، پیمانی، حجمی، کارهای خاص، طرح ها و پروژه ها فعالیت می کنند.

به گفته وی، بسیاری از این افراد که به صورت قراردادی با سازمان ها و شرکت های دولتی کار می کنند، سابقه طولانی دارند و حتی برخی از آنها بیست سال است که به همکاری با این سازمان ها ادامه داده اند. به همین دلیل در محیط کار امنیت ندارند و از آینده کاری خود می ترسند. آقای کوچکی نژاد در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مجلس تلاش فوق العاده ای برای رفع این دغدغه کارکنان انجام می دهد، تصریح کرد:

دولت به دنبال راهی برای توزیع این نیروها در بین سازمان های دولتی بود. بنابراین یک فوریت طرح ساماندهی به کارگیری کارکنان دولت در روز چهارشنبه 31 تیرماه به تصویب مجلس رسید و روز یکشنبه این طرح در مجلس بررسی می شود.

وی با بیان اهمیت این موضوع برای مجلس و دولت، گفت: قطعا این طرح یکشنبه 5 تیرماه در مجلس به رای گذاشته و پس از آن هیات امنا برای تامین کارکنان پیمانکاری مراحل را طی خواهد کرد. سازمان های دولتی دارای کد کار. . سپس دولت آنها را برای کار آماده می کند.

کوچکی نژاد در ادامه صحبت های خود درباره این طرح گفت:

با توجه به اینکه دولت نیز با طرح ساماندهی به کارگیری کارمندان موافق است، احتمالا ظرف یک تا دو ماه آینده این قانون به دستگاه های اجرایی ابلاغ می شود تا کلیه برنامه های حجیم، پیمانی، شرکتی، کاری خاص، برنامه ریزی شود. ، پروژه ها و مشاوره با 2 سال سابقه کار و بیشتر. البته پیشنهادهایی هم داریم که نیروهایی که در نهضت سوادآموزی باقی مانده اند و نیاز به حمایت دارند، ساماندهی و در کنار کارمندان دولت جذب شوند.

نوشتن زمان تصویب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت برای اولین بار در وبلاگ ایران تلنت. به نظر می رسد.