منو سایت

ترفندهای مخفی جیمیل که باید بدانید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ترفندهای مخفی جیمیل که باید بدانید

روزانه بیش از 300 میلیارد ایمیل در سال 2020 ارسال شد و بسیاری از آنها در پلتفرم جی میل گوگل نوشته، ارسال و دریافت شدند. جیمیل 1.8 میلیارد از 5.6 میلیارد حساب ایمیل فعال را تشکیل می دهد و هر حساب کاری بیش از ارسال و دریافت انجام می دهد.

ترفندهای مخفی جیمیل که باید بدانید

لغو ارسال ایمیل

همه ممکن است بخواهند پیام هایی را که از طریق فضای مجازی ارسال کرده اند، پس بگیرند. پس از ارسال ایمیل، یک کادر کوچک در گوشه پایین سمت راست ظاهر می شود که از شما می پرسد آیا می خواهید پست را لغو کنید یا نه – پس از ارسال مستقیماً روی کلمه “لغو” کلیک کنید، زیرا کلیک کردن در هر جایی باعث ناپدید شدن این گزینه می شود. . در تنظیمات پیش فرض، یک نماد لغو به مدت پنج ثانیه روی صفحه ظاهر می شود که می توان آن را تا 30 ثانیه در تنظیمات تغییر داد.

جستجوی تفصیلی

جستجوی پیشرفته ابزاری مفید برای ردیابی برخی از اطلاعات ذخیره شده در صندوق ورودی شما است. ابزار جستجوی پیشرفته با کلیک کردن روی نماد سه لغزنده در کادر جستجو در بالای صندوق ورودی قابل دسترسی است. می توانید ایمیل ها را بر اساس فرستنده، گیرنده، تاریخ، کلمات جستجو کنید – حتی می توانید جستجوی ایمیل خود را به کلماتی که وجود ندارند محدود کنید.

کدگذاری رنگی پیام های مهم

ستاره‌دار کردن پیام‌ها، مهم‌ترین ایمیل‌های شما را در یک پوشه جداگانه قرار می‌دهد. اما این پیام ها را می توان با ستاره های رنگی مرتب کرد. می‌توانید گزینه‌های کدگذاری رنگ بیشتری را در تنظیمات Gmail فعال کنید. با رفتن به تنظیمات، رفتن به پایین صفحه در بخش عمومی و کشیدن گزینه های رنگ بیشتر به بخش “در حال استفاده”، گزینه های رنگ بیشتری را فعال کنید.

نوشتن هوشمندانه

پیشنهادات نوشتن گوگل برای کاربرانی که به زبان رسمی دفتر می نویسند، یک موهبت است. فقط با تایپ ابتدای یک عبارت، جیمیل بقیه موارد را به شما ارائه می دهد و در یک کلید و زمان صرفه جویی می کند.
Smart Compose را می توان در تنظیمات روشن و خاموش کرد. گوگل حتی بازخوردهایی را برای بهبود کیفیت پیشنهادات نوشتن هوشمند می پذیرد.

جعبه ورودی سفارشی

طرح پیش‌فرض Gmail بسیار ساده است، اما کاربران می‌توانند ایمیل‌های خود را با کلیک کردن روی نماد تنظیمات سریع و انتخاب یک صندوق ورودی سفارشی بر اساس آنچه که می‌خواهند ابتدا ببینند، اولویت‌بندی کنند: خوانده‌نشده، ستاره‌دار یا مهم. همچنین می توانید چندین ویژگی صندوق ورودی را اعمال کنید که می تواند همه ایمیل ها را به یک صندوق ورودی مختلف منتقل کند.

حالت محرمانه

ایمیل ممکن است به عنوان یک عکس فوری ناپدید شود. برای این کار می توانید با کلیک بر روی نماد قفل در کنار دکمه ارسال، تاریخ انقضا را در ایمیل شخصی خود مشخص کنید. البته، کارفرمای شما ممکن است حریم خصوصی شبکه شما را لغو کند و از ارسال پیام های گمشده توسط کارکنان جلوگیری کند.

گفتگوی بی صدا

می‌توانید رشته‌ای را در جیمیل که پاسخ‌های زیادی دریافت می‌کند، بی‌صدا کنید. این یک ویژگی ساده اما کمی ناآشنا است. کادر سمت چپ ایمیلی که دریافت کرده اید را علامت بزنید و نوار گزینه ها در بالا ظاهر می شود. روی سه نقطه کلیک کنید تا وارد منوی کشویی شده و گزینه mute را انتخاب کنید.

اگرچه سرویس جیمیل رایگان است، اما این بدان معنا نیست که باید از نظر عملکرد محدود باشد. با تمام ویژگی های موجود، می توانید بیشترین بهره را از حساب خود ببرید.

 

ترفندهای مخفی جیمیل که باید برای اولین بار در صبح علم و فناوری بدانید. به نظر می رسد.