منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تابستان استراتژیک: تابستانی پر از سرگرمی پلتفرمینگ

تابستان استراتژیک: تابستانی پر از سرگرمی پلتفرمینگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

جولای آمد و دوباره ما فعالیت های اضافی را در سکو و در مراکز خود ترتیب دادیم. امسال این ماه را به بازی های استراتژی، نوعی بازی که همیشه هوش، خلاقیت و حیله گری بازیکنان را محک می زند. خواهد داشت دو فعالیت جدید در پلتفرم آنلاین ما و دانش آموزان همچنین می توانند بازی های رومیزی زیادی را در مراکز ما انجام دهند. یک بار دیگر متعهد می شویم یادگیری از طریق بازیزیرا بازی های استراتژی نه تنها بسیار سرگرم کننده هستند، بلکه می توانند به ما کمک کنند تا مهارت هایی را برای استفاده در زندگی روزمره خود توسعه دهیم.

بازی های استراتژیک هستند یک ابزار آموزشی بسیار قدرتمند و به ما کمک کند مهارت های کلیدی را کسب کنیم. این نوع بازی به ما این امکان را می دهد که روی تجزیه و تحلیل موقعیت ها، ایجاد تاکتیک ها و راه حل ها برای رسیدن به اهداف خود کار کنیم. تخیل و خلاقیت زیرا به ما این امکان را می دهد که بخشی از جهان های دیگر باشیم، حافظه را تقویت می کند و همکاری را تقویت می کند، توانایی های جسمی و ذهنی ما را بیدار می کند و به طور خلاصه به رشد کلی افراد به ویژه کودکان کمک می کند.

در مورد مزایای بازی های استراتژیک، آنها نه تنها سرگرمی عالی هستند که در خدمت برقراری ارتباط و سرگرمی هستند، بلکه توانایی های شناختی جوانان را نیز تحریک می کنند. توجه و تمرکز آنها را بهبود بخشد و بسیاری از مزایای دیگر را هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان به ارمغان می آورد: آنها از هر دو نیمکره مغز استفاده می کنند، تصمیم گیری و حل مسئله را بهبود می بخشند، توانایی مشاهده بازیکنان را افزایش می دهند. کمک به فعال نگه داشتن ذهن و جلوگیری از آسیب مغزی و ترویج ارزش های مهم مانند خودسازی یا کار گروهی، بسته به بازی که انجام می دهیم.

در این معنا، انواع مختلفی از بازی های استراتژیک وجود دارد: آنها می توانند فردی یا مشارکتی باشند، برخی بیشتر استراتژیک یا تاکتیکی هستند، برخی دیگر وجود دارند که تصادفی بودن نیز نقش مهمی ایفا می کند، بسیاری از بازی ها موضوعی هستند (نظامی، فضایی، فانتزی…) و برخی دیگر کاملاً انتزاعی هستند. دارای وضوح ریاضی هستند، هر کدام از عناصر مختلف (کارت، مینیاتور، نشانه، تابلو…) استفاده می کنند. با این حال، وجه مشترک اکثر آنها طراحی آنهاست از 8-10 سالگی و آنها محدودیت سنی ندارند، بنابراین آنها یک گزینه عالی برای به اشتراک گذاشتن وقت با خانواده هستند.

دو بازی جدید روی پلتفرم

از این ماه، دو بازی جدید بر روی پلتفرم وجود خواهد داشت: مین یاب و رزمناو. ماجراجویی جدیدی روی پلتفرم باز خواهد شد تا این بازی ها را به دانش آموزان معرفی کند، نحوه بازی آنها را توضیح دهد و اثبات کند مزایای بازی های استراتژیک. محدودیت روزانه، هفتگی و ماهانه برای بازی ها و همچنین سایر فعالیت ها وجود خواهد داشت، بنابراین آنها فقط می توانند زمان معقولی را برای این بازی ها صرف کنند.

Minesweeper یک بازی منطقی است که در ابتدا برای کمک به مردم برای آشنایی با استفاده از ماوس و در اوایل دهه 1990 محبوب شد زیرا به طور پیش فرض در تمام دستگاه های ویندوز نصب شده است. این یک بازی با قوانین بسیار ساده است و اگرچه مربوط به ریاضیات است، شانس نیز نقش خود را ایفا می کند زیرا گاهی اوقات نمی توان مطمئن بود که در زیر یک مربع (مین، یک عدد یا یک مربع خالی که چیز دیگری را نشان می دهد) چه خواهیم یافت.

Battleship یک بازی بسیار قدیمی است که به اواخر قرن نوزدهم باز می گردد و پس از جنگ جهانی اول محبوبیت پیدا کرد. شامل غرق شدن کشتی های دشمن ما (که در اندازه های مختلف هستند) مختصات جایی که فکر می کنیم در آن قرار دارند را نشان می دهد. می توان آن را روی تخته فیزیکی یا حتی با کاغذ و مداد بازی کرد، اما ما یک نسخه آنلاین از پلتفرم ایجاد کرده ایم که امیدواریم از آن لذت ببرید.