منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تأثیر هوش مصنوعی بر مشاغل – کدام مشاغل بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند؟

تأثیر هوش مصنوعی بر مشاغل – کدام مشاغل بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تأثیر هوش مصنوعی بر مشاغل - کدام مشاغل بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند؟

بر اساس مطالعات متعددی که توسط موسسه جهانی مک کینزی، دانشگاه آکسفورد و اداره آمار ایالات متحده انجام شده است، مردم در سراسر جهان با تغییرات عظیم و اجتناب ناپذیری در مشاغل مواجه هستند.

حسابداران، کارگران کارخانه‌ها، رانندگان کامیون، وکلا و رادیولوژیست‌ها با فاجعه‌ای مشابه آنچه کشاورزان در طول انقلاب صنعتی با آن مواجه شدند، مواجه خواهند شد.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که یکی از مواهب هوش مصنوعی نجات افراد از کارهای تکراری است. با ظهور هوش مصنوعی، مردم آزادند تا روی پروژه های پیچیده تر و ارزشمندتر تمرکز کنند.

همیشه این نگرانی وجود دارد که فناوری جایگزین بدنه فعلی کارگران شود و بیکاری منجر به تعداد زیادی فعال در مشاغل مختلف شود.

سیستم های هوش مصنوعی همه جا هستند. یک دستیار صوتی با هوش مصنوعی تنها با یک سوال تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد و دیگر نیازی به صحبت با شما ندارید.

معامله گران سهام و اوراق قرضه قبلاً مشاغل پرسود خود را از دست داده اند زیرا روبات های معامله گر بسیار بهتر از آنها کار می کنند.

هیچ کس از روبات ها پنهان نمی شود، حتی جراحان. ربات های پیشرفته عملیات بسیار ظریف را با دقت بیشتری انجام می دهند.

ربات جراح

رانندگان تاکسی و کامیون، صندوق‌داران، سوپرمارکت‌ها و سایر خرده‌فروشان، و همچنین کارگران کارخانه، همگی جای خود را به فناوری روباتیک خواهند داد و مشاغل را پایین نگه می‌دارند.

اپیدمی Crown شرکت ها را مجبور کرده است تا وابستگی خود را به مردم کاهش دهند تا هزینه ها را کاهش دهند و بهره وری را افزایش دهند.

در طول سال های همه گیر، غول های فناوری مانند آمازون، گوگل، مایکروسافت، زوم و دیگران. سود زیادی به دست آورد و با گسترش بیشتر ویروس، جایگزینی ماشین‌ها با انسان با سرعت بیشتری دنبال می‌شود.

در 40 سال گذشته، اتوماسیون محرک اصلی نابرابری در جهان بوده است، اما بر اساس یک مطالعه دانشگاهی جدید توسط دفتر ملی ایالات متحده، هوش مصنوعی، رباتیک و فناوری پیشرفته شکاف گسترده و گسترده ای در نابرابری ثروت و درآمد ایجاد کرده است. تحقیقات اقتصادی

در مقابل، اکثر کارشناسان بر این باورند که هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و سایر فناوری‌های پیچیده به طور قابل توجهی از زندگی انسان در برابر خطرات و آسیب‌های خطای انسانی محافظت می‌کنند.

در جایی که کامپیوترها حرف اول را می زنند، تنها کسانی که توانسته اند مهارت های جدید توسعه نرم افزار را بیاموزند، به عبارت دیگر زبان کامپیوتر را می فهمند و می توانند برنامه نویسی کنند، امنیت نسبی در محیط کار خواهند داشت.

بر اساس گزارش اخیر مجمع جهانی اقتصاد (WEF)، نسل جدیدی از ماشین‌های هوشمند که با پیشرفت سریع هوش مصنوعی و روباتیک قدرت می‌گیرند، می‌توانند به طور بالقوه جایگزین بسیاری از حرفه‌های انسانی شوند.

طبق گزارش WEF، اتوماسیون تا سال 2025 حدود 25 میلیون شغل را در معرض خطر قرار خواهد داد. البته مانند گذشته، ممکن است مشاغل جدیدی ایجاد شود، اما کافی نخواهند بود. به خصوص به این دلیل که هزینه دسترسی به ماشین های هوشمند با گذشت زمان کاهش می یابد و قابلیت های آنها افزایش می یابد.

تأثیر هوش مصنوعی بر مشاغل - کدام مشاغل بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند؟

PWC، غول مشاوره مدیریت ایالات متحده، می‌گوید هوش مصنوعی، رباتیک و سایر اشکال اتوماسیون هوشمند دارای مزایای اقتصادی عظیمی هستند و تا سال 2030 به 15 تریلیون دلار در تولید ناخالص داخلی جهانی کمک خواهند کرد. این ثروت اضافی باعث ایجاد تقاضا برای مشاغل جدید می شود، اما برای بسیاری از مشاغل نیز مشکلاتی ایجاد می کند.

بر اساس یک مطالعه IBM، بیش از 120 میلیون کارگر در سراسر جهان طی سه سال آینده به دلیل تأثیر هوش مصنوعی بر مشاغل، نیاز به بازآموزی خواهند داشت.

اما کسانی که از فرآیند بازآموزی خارج می شوند، نیازمند کمک های دولتی خواهند بود و از سوی دیگر، مزایای بیکاری، جامعه را به دولت وابسته می کند.

چی کار میکنی؟ فکر می کنید تاثیر فناوری های آینده روی کار شما مثبت خواهد بود یا خیر؟ در بخش نظرات با ما تماس بگیرید و در صورت نیاز به کمک در این زمینه، تمام تلاش خود را برای رفع نگرانی شما انجام خواهیم داد.

تأثیر هوش مصنوعی بر مشاغل – کدام مشاغل بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند؟ برای اولین بار در علم و فناوری در صبح. به نظر می رسد.