منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

یادگیری یک زبان جدید همیشه یکی از چالش برانگیزترین کارهایی است که هر کسی در هر کجای دنیا انجام می دهد. ولی اهمیت زبان انگلیسی با توجه به کاربرد گسترده آن در بسیاری از کشورهای جهان و همچنین ویژگی بین المللی آن، بسیار است و این زبان را به یکی از پرتقاضاترین زبان ها برای یادگیری تبدیل کرده است.

البته راه های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، اما یکی از رایج ترین و گاهی رایگان ترین راه ها گوش دادن به پادکست است. امروزه پادکست ها به یکی از راحت ترین و سرگرم کننده ترین ابزارهای یادگیری تبدیل شده اند. در واقع، هیچ راه ساده‌تری برای بهبود زبان انگلیسی شما از گوش دادن به پادکست‌ها وجود ندارد. این پادکست ها حتی به شما کمک می کنند تا سطح زبان خود را تعیین کرده و مهارت های انگلیسی خود را تقویت کنید.

مزایای پادکست ها برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار زیاد است، اما مهمترین آنها این است که به طور گسترده در دسترس هستند، اغلب رایگان هستند و برای افراد در هر دستگاهی قابل دسترسی هستند. بنابراین، صرف زمان برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق این پادکست راحت تر خواهد بود. علاوه بر این، پادکست های یادگیری زبان انگلیسی نه تنها آموزشی و آموزنده هستند، بلکه می توانند بسیار جذاب و سرگرم کننده باشند!

اگر می خواهید انگلیسی را با کمک بهترین ها یاد بگیرید پادکست انگلیسی را یاد بگیرید، باید پادکستی را انتخاب کنید که فقط به زبان انگلیسی باشد نه فارسی. اگر شما اول هستید، به پادکست های زبان اصلی، به خصوص پادکست های آموزشی انگلیسی گوش دهید با لهجه آمریکاییممکن است کمی سخت باشد، اما خیلی زود به آن عادت خواهید کرد.

هدف ما کمک به شما در یافتن بهترین پادکست ها برای یادگیری زبان انگلیسی است. بنابراین در ادامه این مقاله بهترین پادکست های انگلیسی را لیست خواهیم کرد.

پادکست آموزش زبان انگلیسی در خارج از ایران

در این قسمت قصد داریم پادکست های غیر ایرانی آموزش زبان انگلیسی را ارائه کنیم. این پادکست ها یکی از بهترین راه ها برای یادگیری زبان هستند:

1. اسپرسو انگلیسی

بهترین پادکست ها برای یادگیری زبان انگلیسی

پادکست انگلیسی Espresso یکی از بهترین پادکست ها برای افرادی است که تازه می خواهند شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنند. اگر نمی توانید یک صفت را از یک قید تشخیص دهید یا در انتخاب زمان مناسب برای استفاده در جمله مشکل دارید، این پادکست شما را در مسیر درست راهنمایی می کند. هر قسمت در مورد موضوعات مختلف انگلیسی و سوالات متداول است. در دوره های این پادکست می توانید بر روی گرامر، واژگان یا لیسنینگ تمرکز کنید.

2. انگلیسی قهوه استراحت

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

پادکست انگلیسی Coffee Break یکی از پادکست های آموزشی خوب است که در قسمت های 15 دقیقه ای عرضه می شود و می توانید هر روز صبح همراه با صبحانه به آن گوش دهید.

مارک و جوزی هر هفته میزبان شخصی از یک کشور انگلیسی زبان هستند تا در مورد جنبه ای از زندگی در کشور یا فرهنگ خود صحبت کنند. نیمه دوم پادکست بر زبان و موضوعات مورد استفاده گوینده تمرکز دارد. این پادکست توانایی شما را برای گوش دادن به مکالمات و همچنین موضوعات پشت آنها بهبود می بخشد.

پادکست انگلیسی Coffee Break سرعت بسیار پایینی دارد، بنابراین حتی مبتدیان انگلیسی نیز می توانند آن را درک کنند.

3. پادکست انگلیسی All Ears

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

پادکست انگلیسی All Ears یکی از محبوب ترین پادکست های زبان متوسط ​​است. از سال 2014، لیندسی و میشل، مجریان مشترک و معلمان زبان انگلیسی، شنوندگان خود را در این پادکست تشویق می‌کنند تا هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی روی «ارتباطات، نه کمال» تمرکز کنند.

قسمت های مختلف این پادکست همه چیز را از یادگیری زبان عامیانه آمریکایی گرفته تا مصاحبه موفق برای شغل به زبان انگلیسی را پوشش می دهد. حتی یک سری پادکست کامل به آمادگی آیلتس اختصاص داده شده است.

4. پادکست انگلیسی لوک

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

اگر تمرکز شما بر یادگیری زبان انگلیسی با لهجه انگلیسی است، پادکست انگلیسی لوک می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. پادکست از یک رویکرد ساده و آموزشی برای جذب شنوندگان استفاده می کند و در هر قسمت می توان رگه هایی از طنز خشک بریتانیایی را مشاهده کرد.

5. پادکست با داستان

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

یکی از بهترین راه‌ها برای تسلط بر زبان، جستجوی محتوایی است که برای زبان مادری طراحی شده است. پادکست Stories کاملاً با این لایحه مطابقت دارد. هر قسمت از این پادکست داستانی آهسته، ساده و قابل پیگیری دارد و آن داستان می تواند درباره یک اسطوره باستانی یا بازگویی یک اسطوره واقعی باشد.

هدف این پادکست تعامل به جای یادگیری است و آن را برای زبان آموزانی که یادگیری لغات و گرامر را با گوش دادن به داستان های به یاد ماندنی آسان تر از نشستن در کلاس درس می دانند، ایده آل می کند.

6. SUBMIT7 (اخبار ساده انگلیسی روزانه)

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

از طریق پادکست SEND7 می توانید به اخبار روزانه به زبان انگلیسی گوش دهید. SEND7 که از دوشنبه تا جمعه منتشر می شود و به عنوان Simple English News Daily نیز شناخته می شود. قسمت های این پادکست کوتاه و هفت دقیقه است و برای افراد با سطح زبان متوسط ​​مناسب است. گوش دادن به اخبار با سرعت آهسته راهی عالی برای تمرین مهارت های شنیداری شماست. همچنین درک محتوای این اخبار آسان است زیرا به احتمال زیاد از محتوای اخبار آگاه هستید.

در حین گوش دادن به این پادکست، متنی از هر قسمت نیز پیش روی خود دارید. بنابراین می‌توانید هنگام گوش دادن به پادکست محتوا را نیز بخوانید تا درک خود را بررسی کنید.

7. انگلیسی در سراسر حوض

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

مطمئن نیستید که می خواهید این زبان را با لهجه آمریکایی یا انگلیسی یاد بگیرید؟ پادکست English Across the Pond بهترین آموزش را برای هر دو گویش ارائه می دهد. پادکست دو میزبان دارد، دان (از انگلستان) و جنیفر (از ساحل غربی ایالات متحده)، که در مورد همه چیز از کلمات گرفته تا اصطلاحات، فرهنگ و تاریخ صحبت می کنند. اگر می خواهید مطالعات انگلیسی خود را پیش ببرید، English Across the Pond یکی از بهترین پادکست ها برای شما خواهد بود.

8. 6 دقیقه انگلیسی

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

نمی توان نام پادکست های بی بی سی را در لیست پادکست های آموزش زبان انگلیسی درج نکرد. 6 دقیقه انگلیسی یک برنامه هفتگی است که به عنوان راهنمای گذراندن یک روز به زبان انگلیسی، با اپیزودهای مختلف در مورد غذا، سیاست، ارز دیجیتال و همه چیز در میان است.

9. پادکست انگلیسی استرالیایی

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

پادکست انگلیسی Aussie برای تازه واردان به استرالیا و کسانی که قصد مهاجرت دارند، طراحی شده است، اما همه زبان آموزان متوسط ​​تا پیشرفته می توانند از آن بهره مند شوند. هر قسمت از پادکست میزبان پیت اسمیسن است که در مورد تاریخ استرالیا، اخبار، عامیانه و نکات فرهنگی صحبت می کند.

10. دفتر خاطرات

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

آیا می خواهید به یک گزینه پیشرفته تر برای آموزش پادکست های انگلیسی ارتقا دهید؟ The Daily یکی از پادکست های حرفه ای و پیشرفته این لیست است که توسط نیویورک تایمز تهیه و ارائه شده است. روزنامه دیلی که اغلب در میان ده پادکست برتر جهان قرار دارد، هر روز هفته اخبار سراسر جهان را پوشش می دهد.

قسمت های پادکست فقط 20 دقیقه است و توسط روزنامه برنده جایزه نیویورک تایمز تهیه می شود.

پادکست آموزش زبان انگلیسی ایرانی

در این قسمت قصد داریم پادکست های ایرانی آموزش زبان انگلیسی را ارائه دهیم. این پادکست ها یکی از بهترین راه ها برای یادگیری زبان هستند:

1- پادکست آموزش زبان انگلیسی با امین

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

پادکست آموزش زبان با امین علاوه بر تمرکز بر دانش گرامر و فعل یکی از بهترین پادکست ها برای یادگیری مکالمه نیز به حساب می آید. این پادکست با میزبانی و میزبانی امین جهانی به جنبه های خوب زبان آموزی و آموزش در قسمت های مختلف آن اشاره می کند.

این پادکست می تواند شما را با نحوه برگزاری مکالمه، افعال مهم و همچنین گرامر زبان آشنا کند، اما قطعا برای تسلط بر زبان انگلیسی به تمرین زیادی نیاز دارید.

۲- پادکست آموزش زبان انگلیسی Fish and Chips

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

یکی دیگر از پادکست های عالی برای آموزش زبان انگلیسی پادکست Fish and Chips است. این پادکست توسط هادی نوری ساخته شده و شما را با «چرا باید انگلیسی یاد بگیریم؟» یا «منشا زبان کجاست؟» شروع می کند. معرفی می کند و سپس به سراغ موضوعات مهم دیگری مانند گرامر می رود.

با گوش دادن به پادکست Fish and Chips می توانید مکالمه انگلیسی خود را تقویت کنید و همچنین به مهارت بالایی در استفاده از افعال دست یابید. هر قسمت یا فصل این پادکست 20 دقیقه است و می توانید در مسیر رفتن به محل کار یا صرف صبحانه و اوقات فراغت به آن گوش دهید.

3- پادکست سرزمین زبان

بهترین پادکست ها برای یادگیری زبان انگلیسی

اگر می خواهید مکالمه یاد بگیرید، پادکست آموزش زبان انگلیسی سرزمین زبان ها ممکن است بهترین انتخاب برای شما باشد. در این پادکست به طور خاص به موضوعات مختلف پرداخته شده و مکالمات مربوط به آن موضوعات ضبط می شود. این مکالمات می تواند در مورد رستوران ها، مسافرت ها، مهمانی ها و خیلی چیزهای دیگر باشد.

درست مانند پادکست خارجی SEND7، در پادکست سرزمین زبان نیز متنی از آنچه گفته شد را در مقابل خود دارید و می توانید همزمان متن را بخوانید و درک خود را محک بزنید و برای تقویت مهارت شنیداری خود به پادکست گوش دهید.

این پادکست دارای دسته بندی های مختلفی نیز می باشد و می توانید از آن برای ارتقای سطح زبان خود استفاده کنید.

4- پادکست طنز برای آموزش زبان انگلیسی

بهترین پادکست ها برای آموزش زبان انگلیسی

در این پادکست زبان انگلیسی و مولفه های مهم آن مانند یادگیری لغات به صورت طنز انجام می شود. تمرکز این پادکست آموزش زبان کتاب 504 و یادگیری لغات آن کتاب است. در هر قسمت حدود 10 تا 20 کلمه آموزش داده می شود. این پادکست نیز مانند کشور زبان دارای رونوشت فارسی پادکست است و در کنار آن توضیحات فارسی جملات استفاده شده ارائه شده است.

از آنجایی که روش آموزش زبان و لغات کتاب 504 در این پادکست ساده و رایگان است، بنابراین افراد مبتدی می توانند از این پادکست به عنوان اولین مرجع آموزشی خود در زبان استفاده کنند و با لغات و مفاهیم انگلیسی آشنا شوند.

گوش دادن به پادکست را با تمرین به پایان برسانید

این روزها افراد زیادی در حال آماده شدن برای آزمون های زبان مانند تافل هستند. البته برای موفقیت در آزمون های مختلف باید از قبل آمادگی داشته باشید و یکی از راه های تقویت زبان گوش دادن به پادکست است. همچنین، افراد زیادی هستند که تازه می خواهند یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنند و نمی دانند از کجا شروع کنند. برای این دسته از افراد، گوش دادن به پادکست ها می تواند بسیار مفید باشد.

به یاد داشته باشید که جدا از گوش دادن به بهترین پادکست های آموزش زبان، باید روی نقاط ضعف خود نیز تمرین کرده و بیشتر تمرکز کنید.

بهترین پادکست برای آموزش زبان انگلیسی اولین بار در وبلاگ ایران تلنت نوشته شد. به نظر می رسد.