منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بهترین فناوری های پشتیبان که خارج از جستجو هستند

بهترین فناوری های پشتیبان که خارج از جستجو هستند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهترین فناوری های پشتیبان که خارج از جستجو هستند

ایجاد وب سایت و نرم افزار مستلزم استفاده از فن آوری های فرانت اند و بک اند است. توسعه Frontend بر روی رابط های کاربری متمرکز است و معمولاً به عنوان سمت مشتری شناخته می شود. Backend اصطلاحی است که برای اشاره به فعالیت های سمت سرور استفاده می شود و بر روی داده ها و الگوریتم ها و همچنین عملکرد تمرکز دارد. آن را به عنوان توسعه پشت صحنه در نظر بگیرید که به کاربر اجازه می دهد با فناوری تعامل داشته باشد.

تصویر پست وبلاگ فن آوری های برتر 1

با وجود فناوری‌های پشتیبان متعدد، زبان‌های برنامه‌نویسی و چارچوب‌های موجود، مهم است که یک مورد مناسب برای پروژه خود انتخاب کنید. این مقاله به هشت فناوری محبوب Backend و آنچه که معمولاً برای آنها استفاده می شود نگاه می کند.

°C#

یکی از قدیمی ترین زبان های برنامه نویسی، سی شارپ است که معمولا برای برنامه های دسکتاپ استفاده می شود. سرعت اجرای بالایی دارد و اغلب در ساخت بازی استفاده می شود. C# زبان برنامه نویسی است که توسط Windows Installer استفاده می شود. برخی از نمونه‌های فریمورک‌های سی شارپ عبارتند از .NET، Xamarin و Unity.

Xamarin جامعه رو به رشدی از توسعه دهندگان دارد و برای توسعه اپلیکیشن موبایل استفاده می شود. این یک فریمورک منبع باز است و به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به راحتی برنامه های iOS و Android را به روز کنند. استوریو یک برنامه نمونه است که با استفاده از Xamarin ساخته شده است.

C++

یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی که برای مدت طولانی در دسترس بوده است C++ است. این زبان برنامه نویسی اغلب در برنامه نویسی سیستم و نرم افزار پایگاه داده استفاده می شود. همچنین می توان از آن برای سیستم عامل ها و برنامه های بازی استفاده کرد. مایکروسافت آفیس از ++C به عنوان زبان برنامه نویسی خود استفاده می کند. برخی از فریم ورک هایی که از C++ استفاده می کنند ASL، Apache و APR هستند.

جاوا

جاوا یکی از قوی ترین زبان های برنامه نویسی است که اغلب توسط توسعه دهندگان موبایل استفاده می شود. این از حافظه زیادی استفاده می کند و در مقایسه با برخی از زبان های برنامه نویسی دیگر می تواند گران باشد. Hadoop با استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا ساخته شده است. برخی از فریمورک‌هایی که جاوا می‌تواند برای آنها استفاده شود عبارتند از Dropwizard، Blade و GWT. Dropwizard یک چارچوب متن باز سبک وزن است. نمونه ای از وب سایتی که از Dropwizard استفاده می کند Expedia است.

جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یکی از رایج ترین زبان های برنامه نویسی در بین توسعه دهندگان وب است. یکی از مزیت های جاوا اسکریپت این است که توسعه دهندگان وب می توانند از آن برای هر دو فن آوری frontend و backend استفاده کنند. برای ساخت برنامه های کاربردی وب، برنامه های کاربردی سرور و abbs بومی استفاده می شود. جاوا اسکریپت سریع و آسان برای استفاده برای برنامه های وب و موبایل است. فیس بوک در توسعه خود از جاوا اسکریپت استفاده می کند.

تصویر پست وبلاگ تصویر فناوری های برتر 2

جاوا اسکریپت را می توان به عنوان یک فناوری پشتیبان با Node.js استفاده کرد، که برای توسعه وب، برنامه های کاربردی بلادرنگ و پخش ویدیو محبوب است. Node.js یک فناوری سبک وزن است و جامعه بزرگی از توسعه دهندگان وب دارد. فریمورک های دیگری که از جاوا اسکریپت استفاده می کنند عبارتند از Express.js، Angular، React و Vue. Express.js به دلیل انعطاف پذیری بسیار محبوب است و برای بسیاری از برنامه ها از جمله Uber استفاده می شود.

کاتلین

Kotlin یکی دیگر از فناوری های بک اند است که به طور فزاینده ای در بین توسعه دهندگان وب محبوب می شود. یادگیری آن آسان است و نیاز به کدنویسی کمتری دارد. با بهبود خوانایی، Kotlin می تواند توسعه سریعتر وب را تسهیل کند. به عنوان بسیار ایمن و امن شناخته شده است و توسط توسعه دهندگان اندروید ترجیح داده می شود. Trello نمونه ای از یک برنامه کاربردی است که با استفاده از Kotlin ساخته شده است. برخی از فریم ورک هایی که کاتلین استفاده می کند عبارتند از Spring، KTor، Javelin و Spark.

KTor به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به سرعت و به راحتی برنامه های تحت وب بسازند. KTor قابل اعتماد، پایدار است و از حافظه زیادی استفاده نمی کند. این سبک وزن است و توسط Kotlin توسعه یافته است.

PHP

PHP معمولاً توسط مبتدیان استفاده می شود و یک زبان برنامه نویسی انعطاف پذیر است که امکان خلاقیت را فراهم می کند. این یک نحو بیانی دارد و ساختار اصلی آن توسعه سریع وب را امکان پذیر می کند. با PHP، افزودن ویژگی ها آسان است. PHP متن باز است و در وردپرس استفاده می شود. ویکی پدیا نمونه ای از وب سایت هایی است که از PHP استفاده می کند. برخی از محبوب ترین فریمورک هایی که می توان با PHP استفاده کرد عبارتند از Cake PHP، Symfony و Laravel.

لاراول یکی از محبوب ترین فریم ورک ها است. این زیبا، ساده است و انعطاف پذیری آن به توسعه دهندگان وب اجازه می دهد تا خلاق باشند. انعطاف پذیر، مقیاس پذیر است و زمان صرف شده برای توسعه وب را کاهش می دهد. لاراول همچنین دارای یک جامعه بزرگ است که توسعه دهندگان وب می توانند از آن بیاموزند.

پایتون

یکی از سریع ترین زبان های برنامه نویسی در حال رشد، پایتون بر روی هر پلتفرمی اجرا می شود. درک آن آسان و کدنویسی آسان است. دارای یک نحو ساده و ساده است که امکان توسعه سریعتر را فراهم می کند. پایتون منبع باز است و کتابخانه های گسترده ای دارد. در بین استارتاپ ها محبوب است و به راحتی مقیاس می شود. گوگل نمونه ای از وب سایت هایی است که از زبان برنامه نویسی پایتون استفاده می کند. برخی از چارچوب های پایتون عبارتند از CherryPy، Flask و Django.

طراحی تمیز و چارچوب سطح بالا جنگو همه چیزهایی را دارد که یک توسعه دهنده وب نیاز دارد. این برای برنامه های کاربردی وب تعاملی ایده آل است زیرا بسیار قابل تنظیم است. از امنیت خوبی برخوردار است و به راحتی به سایر برنامه ها متصل می شود. جنگو یک جامعه توسعه وب بزرگ دارد. اینستاگرام نمونه ای از اپلیکیشنی است که با جنگو توسعه یافته است. فلاسک همچنین برای توسعه وب استفاده می شود. برای پروژه های کوچکتر عالی است و سفارشی کردن آن آسان است. نمونه ای از یک وب سایت توسعه یافته با Flask، Pinterest است.

مالش در

یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی متن باز Ruby است. این زبان برنامه نویسی سریع و ایده آل برای توسعه برنامه های کاربردی وب است. قابل پیش بینی، پایدار و برای پروژه های بلند مدت عالی است. افزودن ویژگی های جدید با روبی آسان است، که آن را برای تجارت الکترونیک و سایت های رسانه های اجتماعی عالی می کند. GitHub نمونه ای از یک برنامه کاربردی است که با Ruby توسعه یافته است. برخی از فریمورک هایی که از Ruby استفاده می کنند Sinatra، Padrino و Ruby on Rails هستند.

یک فریمورک بسیار محبوب، Ruby on Rails یکی از پرکاربردترین فناوری‌های Backend است. با پشتیبانی زیاد جامعه، این یک انتخاب عالی برای مبتدیان است. نوشتن کد با Ruby on Rails آسان و سریع است، که زمان صرف توسعه‌دهنده برای توسعه برنامه‌های وب را کاهش می‌دهد. نتفلیکس نمونه ای از وب سایتی است که با استفاده از Ruby on Rails ساخته شده است.

افکار نهایی

با بسیاری از فناوری‌های بک‌اند، تشخیص اینکه کدام یک را برای پروژه خود انتخاب کنید دشوار است. همانطور که می بینید، یادگیری برخی از فناوری ها برای مبتدیان آسان تر و سریع تر است. نوع پروژه ای که در حال توسعه آن هستید نیز به شما کمک می کند تا تعیین کنید کدام زبان برنامه نویسی و فریم ورک بهتر است.

پست بهترین تکنولوژی های Backend که از جستجو خارج نمی شوند اولین بار در Skillspot ظاهر شد.