منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • بهترین شغل برای افراد بالای 40 سال چیست؟

بهترین شغل برای افراد بالای 40 سال چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهترین شغل برای افراد بالای 40 سال چیست؟

نیاز به تغییر شغل می تواند نقطه عطفی در ارزیابی تعادل کار و زندگی باشد و با این تغییر می توانند علایق خود را دنبال کنند یا به سادگی شغل جدیدی را امتحان کنند. انتخاب مسیر شغلی مناسب که مطابق با تجربه کاری و علایق شما باشد می تواند برای شما در دهه 40 زندگی مفید و موفقیتی مادام العمر باشد. اگر به فکر تغییر شغل و یافتن شغل بعد از 40 سالگی هستید، این مقاله می تواند به شما کمک کند تا بهترین مشاغل را برای افراد بالای 40 سال تعیین کنید و یاد بگیرید چگونه شغل خود را تغییر دهید.

1 برگزار کننده رویداد

اگر از کار با افراد لذت می برید و مهارت هایی مانند مدیریت زمان و سازماندهی دارید، برنامه ریزی رویداد ممکن است شغل ایده آل شما باشد. داشتن مهارت های دیگر و همچنین مدرک مرتبط مانند روابط عمومی می تواند به شما در این کار کمک کند اما ضروری نیست.

افرادی که رویدادها را اداره می کنند نیز مسئول مدیریت بودجه، مذاکره قرارداد و مدیریت تیم هستند. کسانی که تجربه مدیریت روابط عمومی یا همکاری با تامین کنندگان و مشتریان را دارند می توانند در این کار موفق باشند.

2. مترجم

اگر به بیش از یک زبان صحبت می کنید، ممکن است ترجمه شغل ایده آل شما در دهه چهل زندگی شما باشد. وظیفه اصلی رمزگشا نوشتن چیزی به زبانی مانند انگلیسی است. کار همه مترجمان تقریباً یکسان است، اما در عمل ترجمه به همزمان و تفسیر و ترجمه تقسیم می شود.

امروزه بسیاری از شرکت ها به مترجمانی با مهارت بالا نیاز دارند و از آنها در تجارت خود استفاده می کنند. این امر منجر به ایجاد فرصت های شغلی بسیار متنوعی برای مترجمان و فرصت های شغلی شده است. تبدیل شدن به یک مترجم مستلزم مهارت در هر زبانی است که می خواهید ترجمه کنید. آگاهی از فرهنگ زبان مبدأ و مقصد، مدرک یا تخصص و هر گونه تجربه در ترجمه می تواند شما را به این شغل نزدیک کند.

3. کارشناس سئو

بهترین شغل برای افراد بالای 40 سال

سئو (بهینه سازی موتور جستجو) فرآیند افزایش رتبه وب سایت در موتورهای جستجو است که دارای استراتژی خاصی است که توسط متخصص سئو تعیین می شود. سئو در حال حاضر یک تکنیک بازاریابی حیاتی است، بنابراین اگر تجربه ای در زمینه بازاریابی یا طراحی وب سایت دارید، یافتن شغل به عنوان یک متخصص سئو می تواند یک تغییر شغلی ساده برای شما باشد.

اگرچه سئو این روزها بسیار مورد توجه کسب و کار قرار گرفته و به خوبی در حال رشد است، اما درجات مناسب و خاصی برای آن وجود ندارد. به همین دلیل است که برای یادگیری کار و همگام شدن با تغییرات الگوریتم های موتورهای جستجو، آموزش در حین کار، وبینارها، گواهی های دیجیتال مارکتینگ و دوره های آموزشی آنلاین توصیه می شود.

 • بیشتر بخوانید: چگونه یک متخصص سئو شویم؟

4. دستیار دندانپزشک

برای کار به عنوان دستیار دندانپزشک، ممکن است مدرک یا دیپلم داشته باشید. کار دستیار دندانپزشکی شامل صحبت با بیماران، تهیه ابزار و تجهیزات برای کارهای دندانپزشکی و کمک به دندانپزشک در حین کار پزشکی است.

علاوه بر موارد فوق، شرح وظایف دندانپزشک شامل کار در مطب، به روز نگه داشتن مدارک بیمار و ثبت قرار ملاقات ها نیز می شود. دندانپزشکی مسیر شغلی کاملاً مشخصی دارد، اما برای تبدیل شدن به یک دستیار دندانپزشکی، اغلب به یک برنامه آموزشی برای یادگیری تکنیک‌ها و مهارت‌های حمایت از کار دندانپزشکی و مراقبت از بیمار نیاز دارید.

5. مدیر منابع انسانی

مدیر منابع انسانی مسئول حفظ کلیه وظایف مربوط به کارمندان از جمله استخدام، مدیریت حقوق و مزایا و انجام وظایف مربوط به کارکنان در یک شرکت است. آنها به عنوان رابطی بین مدیریت ارشد و کارمندانشان عمل می کنند و از انطباق با سیاست های شرکت و مسئولیت های افراد در تیم خود اطمینان می یابند.

مدرک منابع انسانی باید برای این شغل مناسب باشد، اما کلاس های آنلاین زیادی وجود دارد که می تواند شما را برای حرفه HR خود آماده کند. اگر تجربه مدیریتی یا رهبری تیمی دارید، مهم ترین مهارت های هر مدیر منابع انسانی را دارید که به استخدام شما کمک می کند.

بیشتر بخوانید: چگونه مدیر منابع انسانی شویم؟

6. توسعه دهنده وب

بهترین شغل برای افراد بالای 40 سال

توسعه دهندگان وب مسئول ساخت وب سایت هایی هستند که بر طراحی و بهره وری تمرکز دارند. این شغل مستلزم تعادل بین مهارت های فنی و خلاقیت است. اگر در زمینه طراحی گرافیک تجربه دارید، می توانید دانش خود را در زمینه طراحی وب از طریق کدنویسی افزایش دهید و با حرکت به سمت توسعه وب، فرصت های شغلی خود را گسترش دهید.

توسعه وب یک صنعت پرکاربرد است که به شما امکان می دهد در داخل کشور، شرکت های خارجی و به عنوان فریلنسر کار کنید. این شغل در بین مشاغل پردرآمد نیز شناخته شده است.

7. مدیر پروژه

مدیریت پروژه شغلی است که در آن تجربه مهمترین عامل در استخدام است. مدیران پروژه مسئول نظارت و هماهنگی تمام جنبه های پروژه هستند، بنابراین مهارت های مدیریت زمان و ارتباطات و همچنین تجربه در مدیریت هزینه برای آنها ضروری است.

اگرچه مدرک مدیریت بازرگانی یا بازاریابی می تواند به استخدام شما کمک کند، نقش قبلی شما در مدیریت اداری یا هر موقعیتی که برای وظایف مدیریتی مختلف داشته اید ممکن است واجد شرایط بودن شما را تایید کند. تقریباً در هر صنعتی مدیر پروژه وجود دارد، بنابراین این شغلی است که می تواند شما را به هر صنعت و سازمانی ببرد و در سازمان های مختلف استخدام کند.

8. معلم

تدریس کار سختی است اما در عین حال بسیار شیرین و جذاب است. اگر عاشق تدریس و تدریس هستید، این شغلی است که برای شما مناسب است و می توانید در دهه 40 خود به آن به عنوان یک منبع درآمد نگاه کنید. این کار نیاز به مهارت و تسلط بر موضوعات مختلف دارد و البته توانایی بیان نیز در آن بسیار حائز اهمیت است.

اگر دوست دارید دانش خود را به دیگران منتقل کنید و دوست دارید با دانش آموزان ارتباط برقرار کنید، این شغل انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

9. آرایشگاه

بهترین شغل برای افراد بالای 40 سال

آرایشگری می تواند یک کار دشوار باشد که به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد. اما آرایشگری یکی از مشاغل پرطرفدار بعد از 30 سالگی و ورود به میانسالی است و خیلی ها در آن سن این شغل را برای کسب درآمد انتخاب می کنند. اگر فکر می کنید برای این حرفه مناسب هستید و با هنر آرایشگری آشنا هستید، می توانید برای 40 سال و بیشتر روی آن حساب کنید.

10. حفاظت سایبری

این منطقه ای است که پس از حداقل 40 سالگی درآمد متوسط ​​خوبی دارد و به یکی از پرطرفدارترین و پردرآمدترین مشاغل تبدیل شده است. کار در حوزه امنیت سایبری نیاز به تجربه زیادی در این زمینه دارد و اگر از افراد آشنا به تکنیک های این حوزه هستید می توانید این کار را بعد از 40 سالگی در نظر بگیرید.

11. متخصص ماساژ بدن

اگر با افزایش سن، ممکن است بخواهید به کارهایی که استرس کمتری دارند فکر کنید، بدنسازی ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد. برای کار در تجارت ماساژ نیاز به توانایی های بدنی زیادی دارید و البته باید با این حرفه به خوبی آشنا باشید. کلاس ها و دوره های متعددی برای آموزش ماساژ وجود دارد که برخی از آنها دارای گواهینامه هستند که کار شما را در هنگام استخدام تسهیل می کند.

12. تکنسین دامپزشکی

اگر عاشق کمک به حیوانات هستید، این حرفه به شما این فرصت را می دهد که در محیطی مناسب سن خود را در آغوش بگیرید. حیوانات برای ساز عشق خود به سن دامپزشکان توجه نمی کنند و به همین دلیل در هر سنی می توانید وارد این عرصه شوید.

13. مدیر فروش

بهترین شغل برای افراد بالای 40 سال

هنگام رتبه بندی مشاغلی که بیشترین رضایت شغلی را دارند، مدیر بازاریابی دائماً در سه رتبه اول قرار می گیرد. با توجه به استرس این شغل و البته مشاغل تخصصی او، میانگین سنی برای استخدام افراد در این سمت در حال افزایش است و آرام آرام به سمتی می رود که اکثر مدیران بازاریابی حداقل 42 سال سن دارند.

برای کار در این حرفه باید مدرک تحصیلی مناسبی داشته باشید، اما مهارت های نرم یا تجربه و تجربه نیز در استخدام مدیر بازاریابی نقش اساسی دارد.

 • بیشتر بخوانید: چگونه مدیر بازاریابی شویم؟

14. درمانگر

این کار قطعا به تجربه بالایی در درمان افراد و البته صبر و حوصله زیادی نیاز دارد. در مورد آن فکر کنید، آیا ترجیح می دهید با یک درمانگر ملاقات کنید که به نظر می رسد به تازگی دانشگاه را ترک کرده است یا شخصی که شبیه زیگموند فروید است؟ البته مشتریان همیشه به دنبال افراد واجد شرایط و با تجربه هستند تا بتوانند با آرامش مشکلات خود را با او در میان بگذارند و با آنها برخورد اصولی شود.

15. معاونت اداری یا اجرایی

همانطور که بارها اعلام کرده ایم پست های مدیریتی و اجرایی نیازمند تجربه و سابقه کاری خوب است و معاونت اجرایی و اداری نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگرچه آنچه ممکن است برخی در مورد این شغل فکر کنند فقط نقش منشی اجرایی نیست. معاونت اجرایی و اداری در هر سازمان و شرکتی نقش مهمی دارد و می توان آن را دست راست مدیریت شرکت نامید. اگر توانایی انجام منظم و منظم کارها را داشته باشید و البته مهارت هایی مانند مدیریت زمان نیز داشته باشید، ممکن است این شغل برای شما مناسب باشد.

116. مدیر مالی

مدیریت مالی یکی از مشاغلی است که افراد با توجه به میزان رضایت شغلی در رتبه بندی رتبه بندی می کنند و البته درآمد خوبی هم دارند. تمامی حرفه های حسابداری و مالی نیازمند تجربه بالا در این زمینه و همچنین مدیریت مالی هستند. مدرک و تجربه مرتبط در امور مالی از مزایای استخدام است.

 • بیشتر بخوانید: چگونه مدیر مالی شویم؟

نحوه تغییر شغل در سن 40 سالگی

بهترین شغل برای افراد بالای 40 سال

بسته به شغلی که انتخاب می کنید، ممکن است نیاز به بهبود مهارت های خود داشته باشید. این ممکن است شامل برگزاری کلاس های رسمی برای کسب مدرک جدید، یک دوره حرفه ای آنلاین، یا صرفاً کاوش در صنعت جدیدی باشد که می خواهید وارد شوید. مراحل اصلی تغییر شغل در سن 40 سالگی عبارتند از:

 1. به حرفه ای که دوست دارید فکر کنید و هدف مشخصی برای خود تعیین کنید.
 2. مشاغل مورد علاقه خود را کاوش کنید.
 3. دریابید که به چه مدارکی نیاز دارید و چگونه آنها را دریافت کنید.
 4. برای کار در این مشاغل به دنبال مهارت و تجربه خاصی باشید.
 5. یک شبکه حرفه ای بسازید.
 6. رزومه ای بنویسید که اهداف شغلی جدید شما را منعکس کند.
 7. برای شغل جدید خود اقدام کنید.

اگر قبل از تغییر شغل به یک شغل تمام وقت نیاز دارید، می توانید با شرکت در کلاس ها مهارت های مورد نیاز برای شغل جدید خود را بیابید. گواهینامه های زیادی وجود دارد که می توانید در حین کار دریافت کنید. ایجاد شبکه ای از مخاطبین حرفه ای در منطقه شما می تواند انتقال و تغییر شغل را آسان تر کند.

چه قصد دارید از مهارت های موجود خود استفاده کنید و چه نیاز به یادگیری مهارت های جدید دارید، منابع زیادی وجود دارد که می تواند به شما در موفقیت در حرفه جدید در دهه 40 کمک کند.

بهترین شغل برای افراد بالای 40 سال چیست؟ برای اولین بار در ایران وبلاگ استعدادیابی. به نظر می رسد.