منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • با موجت، یک سفیر نوجوان شگفت انگیز که قصد دارد از فناوری برای بهبود جهان استفاده کند، آشنا شوید

با موجت، یک سفیر نوجوان شگفت انگیز که قصد دارد از فناوری برای بهبود جهان استفاده کند، آشنا شوید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
با موجت، یک سفیر نوجوان شگفت انگیز که قصد دارد از فناوری برای بهبود جهان استفاده کند، آشنا شوید

به ما کمی درباره خودتان بگوید!

چرا سلام، نام کامل من Mojetoluwa است (اما نگران نباشید، می توانید من را Mojet صدا کنید). من یک سفیر نوجوان و نویسنده هستم. من 13 ساله هستم و در حال حاضر کلاس هشتم هستم. من در حال حاضر در Weyburn، ساسکاچوان زندگی می کنم. بله، اینجا ساسکاچوان استانی است! من 2 سال است که یک کدنویس هستم و شروع به دوست داشتن جاوا اسکریپت بیشتر از هر زبان برنامه نویسی دیگری کردم، اگرچه هر از گاهی اسکرچ را بررسی می کنم. در طول 2 سالی که به عنوان کدنویس بودم، در سمینارهای کدنویسی بی‌شماری در کد یادگیری کانادا و سایر برنامه‌های خارج از CLC شرکت کردم.

من اخیراً در مورد مهارت های علمی و کدنویسی خود برای یک پروژه مدرسه تحقیق کردم. پروژه ساخت مدلی از یک سلول گیاهی یا جانوری بود. رویای من این بود که کاری را انجام دهم که هیچ دانش آموز کلاس هشتمی دیگری قبلاً در مدرسه من انجام نداده است. بعد از صحبت با مربیم که به طور اتفاقی در CLC با او آشنا شدم، روی ساختن یک قفس حیوانات مجازی تمرکز کردم. من یکی از معدود دانش آموزان مدرسه ام هستم که در زمینه کدنویسی و فناوری تخصص دارم، بنابراین مفتخرم که اولین و تنها فردی باشم که این قالب را برای ارائه پروژه خود انتخاب می کنم. ناگفته نماند که این پروژه تبدیل به پروژه کدنویسی و پروژه مدرسه مورد علاقه من شد. پروژه تبدیل به موضوع گفتگو در کل کلاس من شد! (عکس ها و لینک پروژه را در زیر ببینید.) ‘

انیمیشن سلول مجازی

من یک زن رنگارنگ هستم و می دانم که در رشته های مهندسی و فناوری زنانی مانند من زیاد نیست. من معتقدم که کسب کدنویسی و سایر مهارت‌های مناسب، درب بزرگی از فرصت‌ها را برای غوطه‌ور شدن در آینده باز می‌کند. من صمیمانه منتظر آینده ای هستم که در آن کدنویسی در مدارس ابتدایی و دبیرستان ما نیز مانند سایر دروس ارائه شود. به همین دلیل است که چشم انداز CLC و TAP را دوست دارم که علوم کامپیوتر و مهارت های کدنویسی را در کلاس به صورت رایگان برای بسیاری از دانش آموزان کانادایی که در غیر این صورت دسترسی نداشتند، ارائه دهد.

چرا برای برنامه سفیر نوجوان درخواست دادید؟

من اولین بار در مورد برنامه سفیران نوجوان از طریق ایمیل و مربی خود شنیدم. من از حمایت زیادی از طرف پدر و مادرم برخوردار بودم، آنها معتقدند که دستیابی به مهارت های کامپیوتری و کدنویسی راهی به سوی آینده است. من بیرون رفتم تا چالش را بپذیرم، اما از منطقه راحتی من دور بود. من همیشه می خواستم دنیا را تغییر دهم و معتقدم یکی از راه های انجام این کار این است که یک مربی، یک تأثیرگذار باشم و این اولین تجربه من در این زمینه است!

وقتی نامه پذیرش خود را دریافت کردید چه حسی داشتید؟

دریافت این ایمیل از Canada Learning Code به من این احساس را داد که بورسیه تحصیلی هاروارد یا یکی از دانشگاه های معتبر دارم. ناگهان احساس کردم دو سر دارم و در آسمان قدم می زنم! پدر و مادر و خانواده من “موفقیت” من را جشن گرفتند (بله، این یک دستاورد بود) و این باعث افتخار من شد. از زمانی که به عنوان سفیر نوجوانان به کد آموزش کانادا ملحق شدم، بارها و بارها از اینکه چقدر در سفرم به عنوان یک مهندس پیشرفت کرده ام شگفت زده شده ام. من واقعاً احساس می‌کنم که مهارت‌های ارزشمندی به دست می‌آورم که به من کمک می‌کند به رویایم برسم و بر زندگی افراد اطرافم تأثیر بگذارم.

ورود به برنامه تکان دهنده ترین خبری بود که تا به حال داشتم. انتظار نداشتم وارد این برنامه شوم زیرا فکر می کردم خیلی جوان هستم و تجربه کافی در زمینه فناوری ندارم. اما دریافت این نامه پذیرش کل دیدگاه من را در مورد اینکه چگونه خودم را می بینم تغییر داد. هرگز نمی دانستم که می توانم با افراد هم سن و سالم به این خوبی کار کنم، هرگز با چنین گروهی از مردم حمایت نکرده ام.

اسکرین شات بازی Virtual Animal Cell

قسمت مورد علاقه شما تا الان چی بوده؟

بخش مورد علاقه من از شرکت در این برنامه این است که بدانم در حال نزدیک‌تر شدن به رویای حرفه‌ای خود هستم و از طریق مربیگری بر جهان تأثیر می‌گذارم. من دوست دارم که چگونه افراد مختلف از سراسر کانادا گرد هم می آیند تا به جوانان کمک کنند، الهام بخشند و توانمند سازند. جوانان توانمند ملتی قوی می سازند. جلسه آموزش مربی احتمالاً کارگاه مورد علاقه من تاکنون بوده است. من مهارت های مربیگری و مربیگری کاملاً جدیدی را یاد گرفتم که اکنون می توانم در زندگی روزمره خود از آنها استفاده کنم.

به عنوان یک سفیر نوجوانان امیدوارید به چه چیزی برسید؟

من شیفته تغییر دنیا هستم. به عنوان یک سفیر نوجوان، می‌خواهم در زمینه فناوری قدرت پیدا کنم تا بتوانم دنیای اطرافم را بهبود بخشم، نه فقط کانادا، بلکه کل بشریت. من می‌خواهم به‌عنوان کسی که فناوری را به سطح جدیدی ارتقا داد، مانند ایلان ماسک، جف بزوس و دیگران، اثری در تاریخ بگذارم.

عضویت در برنامه سفیر نوجوان به من کمک می کند تا تجربه کنم وقتی فارغ التحصیل می شوم زندگی چگونه می تواند باشد. من نسبت به همسالانم برتری خواهم داشت زیرا اولین قدم هایم را در آینده شغلی زودتر برداشتم. این برنامه آموزشی به نوجوانان می دهد که مدارس ما برای آن برنامه درسی ندارند. ما در یک محیط امن و دانش‌آموز پسند یاد می‌گیریم و مهارت‌های مرتبط با اقتصاد امروز را یاد می‌گیریم و مدام از مربیان و مهمانان برنامه شگفت‌انگیز از سراسر کشور الهام می‌گیریم. بسیار عالی خواهد بود که شاهد ورود افراد بیشتری به این برنامه شگفت‌انگیز و مشارکت در بهره‌مندی از تمام مزایای آن باشیم.

آخرین فکر؟

برنامه سفیر نوجوان فرصت های زیادی را برای همه از جمله افراد گروه های اقلیت باز کرده است. امیدوارم روزی جوانان کانادایی بیشتری به برنامه CLC ملحق شوند و مهارت های کدنویسی مناسب را بیاموزند تا آنها را برای آینده آماده کنند. این تنها راه برای ساختن یک ملت قوی تر برای نسل های آینده است. TAP به نوجوانان فرصتی برای یادگیری مهارت هایی می دهد که در نهایت می تواند به اقتصاد جهانی و روابط بین المللی کمک کند.

علاوه بر این، TAP یک زمین آموزشی برای زندگی پس از دبیرستان و آمادگی برای زندگی در کالج است.

برای موفقیت، باید مهارت‌های جدید و ارزشمندی را کسب کنیم که مناسب دنیای امروز باشد. کدنویسی و مهارت های کامپیوتری چیزی است که جهان را به حرکت در می آورد و TAP فرصتی شگفت انگیز برای دسترسی آسان به مهارت های مادام العمر است. واقعاً نباید چنین فرصتی را از دست بدهید.

می‌خواهیم به دوستانمان از بنیاد RBC و راه‌اندازی آینده تبریک بگوییم که به دانش‌آموزان برنامه سفیر نوجوانمان مانند Mojet فرصت‌هایی برای کشف کدنویسی و غوطه‌ور شدن در آینده ارائه می‌دهند! از حمایت مستمر شما سپاسگزاریم، که این امکان را برای نوجوانان کانادایی مانند Mojet فراهم می‌کند تا این مهارت‌های ارزشمند را کسب کنند.

نشریه Meet Mojet، یک سفیر نوجوان شگفت انگیز که قصد دارد از فناوری برای بهبود جهان استفاده کند، اولین بار در ظاهر شد.