منو سایت

ایده های تیم سازی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ایده های تیم سازی

اصطلاح تیم سازی آنقدر که به نظر می رسد پر زرق و برق نیست و در واقع بسیاری از ما وقتی آن را به عنوان یک وظیفه می بینیم دچار استرس و عصبی می شویم. اما خبر خوب این است که راه هایی وجود دارد که این سفر طولانی و طاقت فرسا را ​​آسان و لذت بخش می کند.

به عنوان یک مدیر، اولویت بندی تیم سازی نه تنها برای شما مفید است، بلکه بسیار مهم است. ارزش تیم سازی بیشتر از یک ناهار رایگان یا فرصتی برای کارمندان برای استراحت از کارهای روزمره است. با میزبانی از فعالیت های تیم سازی، می توانید بر روحیه کارکنان، بهره وری، حفظ و نگهداری و موارد دیگر تأثیر مثبت داشته باشید. این اثر تنها در لحظه نیست و روشی پایدار است.

در این مقاله، ما در مورد اهمیت تیم سازی و راه های خلاقانه و منحصر به فرد صحبت خواهیم کرد که می توانید به تیم خود کمک کنید تا به عنوان یک واحد منسجم کار کند.

ارزش گنجاندن تیم سازی در سبک مدیریت

ایده های تیم سازی

کار تیمی باعث می شود که به اهداف و رویاهای تیمی سریعتر برسید، درست است؟ اما زمانی که یک تیم احساس می کند از هم گسیخته، ناراضی و دور است، می تواند بر عملکرد کارکنان تأثیر منفی بگذارد و باعث حفظ کارمندان شود. به همین دلیل است که مدیران باید تیم سازی را در اولویت قرار دهند. برخی از مطالعات و نظرسنجی های مدیران نشان داده است که اکثر مدیران علاقه مند به یادگیری در مورد تیم سازی هستند، بنابراین 50 درصد از پاسخ دهندگان در این تحقیق، تیم سازی را موضوع اصلی و مورد علاقه خود در مدیریت ارزیابی کردند.

در حالی که تیم‌های منابع انسانی و عملیات اغلب تیم‌سازی را به روش قدیمی انجام می‌دهند، این فقط مسئولیت منابع انسانی نیست که به کارکنان شما در برقراری ارتباط و تعامل کمک کند. تیم سازی و استفاده از روش های تیم سازی کاملا بر عهده مدیران است. وقتی مدیریت و رهبری خود را در سازمان نشان می دهید و تیم سازی را در اولویت کار خود قرار می دهید، به تیم خود نشان می دهید که چقدر برای آنها و یکدیگر اهمیت دارید.

اما چه اتفاقی می‌افتد وقتی تیم‌سازی را به طور منظم در کار خود بگنجانید؟ محققان دریافتند که در میان تیم‌هایی که شیوه‌های تیم‌سازی موفقی داشتند، 55 درصد فرهنگ به اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی و کارهایی که خارج از محل کار انجام می‌دهند و 72 درصد احترام متقابل را در بین هم تیمی‌ها نشان دادند.

نکاتی برای تیم سازی در محل کار

ایده های تیم سازی

قبل از ساختن یک برنامه تیم سازی، مهم است که یک قدم به عقب برگردید و به تصویر بزرگ تیم سازی نگاه کنید: چرا در حال حاضر روی تیم سازی تمرکز کرده اید و آیا رویکرد شما در تیم سازی نیازهای متنوع کارمندانتان را برآورده می کند؟ برای شروع فرآیند تیم سازی، این و سایر نکات مهم را در نظر داشته باشید.

 • اهداف خود را مشخص کنید: به گفته انجمن روانشناسی آمریکا، هدف از استفاده از تیم سازی، بهبود روش کار تیم ها، تقویت روابط بین فردی در سازمان، شفاف سازی نقش ها و توسعه مهارت های حل مسئله گروهی است. تصمیم بگیرید که آیا فرآیند تیم سازی شما به شما در دستیابی به این اهداف (یا هر هدف دیگری که ممکن است داشته باشید) کمک می کند یا اینکه می خواهید تیم خود را با انجام فعالیت های تیم سازی خودتان سرگرم کنید. برای این کار لازم نیست برای این کار هدف گذاری کرد.
 • ساخت تیم را به یک فعالیت اختیاری در میان تیم تبدیل کنید: یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که وقتی فعالیت های تیم سازی در سازمان ها اجباری یا بیش از حد باشد، شرکت کنندگان این فعالیت را اتلاف وقت می دانند. به همین دلیل، برخی از فعالیت های تیم سازی را اختیاری کنید و به اعضای تیم در مورد فعالیت هایی که با هم انجام می دهید، حق انتخاب بدهید.
 • بین جلسات تیم سازی استراحت کنید: پس از یک جلسه موفقیت آمیز تیم سازی، بسیاری وسوسه می شوند که ادامه دهند و دور دیگری از تیم سازی را پشت سر بگذارند. در عوض، ممکن است بین جلسات تیم سازی یک ماه استراحت کنید. (یک نظرسنجی از 1000 کارمند تمام وقت نشان داد که اکثر پاسخ دهندگان فعالیت های ماهانه تیم سازی را به فعالیت های هفتگی یا فصلی ترجیح می دهند.)
 • بگذارید نقاط قوت هر فرد بدرخشد: هیچ دو نفری نقاط قوت و ضعف یکسانی ندارند. به همین دلیل، لازم است هنگام سازماندهی و برنامه ریزی فعالیت های تیم سازی، آنها را متفاوت انتخاب کنید تا هر یک از اعضای تیم فرصت نشان دادن استعدادهای منحصر به فرد خود را داشته باشد.
 • به تنوع توجه کنید: البته تیم سازی فرصتی برای درخشش هر یک از اعضای تیم است. اما وقتی صحبت از فعالیت های تیم سازی می شود، چه چیزی مهمتر از خود تیم سازی است؟ شما باید در طول تیم سازی به تنوع فکر کنید و آن را در تیم خود بگنجانید. قبل از برنامه ریزی جلسه بعدی تیم سازی خود، بسته به محل کار، سن و علایق و نگرانی های خود، در نظر بگیرید که آیا و چگونه همه اعضای تیم شما می توانند شرکت کنند. در واقع این سوالی است که در استخدام نیز بسیار مهم است.

7 ایده منحصر به فرد برای تیم سازی

ایده های تیم سازی

فرآیند تیم سازی نباید برای اعضای تیم ناخوشایند، خسته کننده یا کاملاً خسته کننده باشد. در زیر چند ایده خلاقانه برای تیم سازی چهره به چهره، از راه دور و ترکیبی بیان خواهیم کرد:

 • مجموعه ای از موضوعات به ظاهر بی فایده: به جای جمع کردن افراد در تیم و بررسی موضوعاتی که برای همه اعضای تیم خسته کننده است و به دور از علایق آنهاست، به تیم خود این فرصت را بدهید که از بین چندین موضوع مختلف مانند دهه 60، اسکار، هری پاتر یا فیلم شخصی را انتخاب کنید. یک جلسه تیم سازی
 • راز قتل: در این روش تیم‌سازی، شرکت‌کنندگان که بیشتر آنها از راه دور کار می‌کنند، به تیم‌هایی تقسیم می‌شوند که وظیفه آنها بررسی سرنخ‌ها و پرونده یک قتل است، با هدف حل موفقیت‌آمیز یک پرونده ساختگی با کمک سایر اعضای تیم.
 • گفتگو و تعامل اجتماعی: جلسات زوم بدون ساختار و خسته کننده را فراموش کنید تا اعضای تیم را بهتر بشناسید. به این ترتیب و از طریق یک سری موضوعات چالش برانگیز، می توانید اعضای تیم خود و یکدیگر را بهتر بشناسید.
 • در میان هیچ: اگرچه این بازی شبیه تیم سازی به نظر نمی رسد، اما راهی سرگرم کننده برای کشف تخیل هر فرد است. ایده بازی: همه شما در یک جنگل پوشیده از برف گیر کرده اید و هدف شما این است که به عنوان یک گروه زنده بمانید تا زمانی که بتوانید فرار کنید.
 • کلاس آشپزی و شیرینی پزی: هیچ چیز مثل غذاهای خوشمزه مردم را دور هم جمع نمی کند. چه به صورت مجازی و چه حضوری، پختن غذا، پختن و تزئین کوکی ها و کیک ها، یا تهیه اسموتی راهی عالی برای ایجاد اشتیاق مشترک به عنوان یک تیم است.
 • چالش ساخت لگو: بازگشت به بازی های قدیمی و رقابت سالم می تواند باعث شود تیم شما احساس شادابی و انرژی کند. در این روش تیم سازی فقط می توانید یک برج لگو بسازید و از هیجان این روش لذت ببرید تا با علایق اعضای تیم بیشتر آشنا شوید.

ایده های تیم سازی

آخرین کلمه

فعالیت های تیم سازی به مدیران کمک می کند تا عملکرد کارکنان و تعامل با یکدیگر را بهبود بخشند. اما مزایای تیم سازی بیش از اینهاست. وقت گذاشتن برای اعضای تیم برای ارتباط با یکدیگر به روش های معنادار، سرگرم کننده و خلاقانه می تواند باعث بهبود روحیه کارکنان، رضایت شغلی و افزایش ماندگاری شود.

 

ایده های تیم سازی را برای اولین بار در وبلاگ ایران تلنت بنویسید. به نظر می رسد.