منو سایت

ایجاد فرصت های بدون مانع برای همه

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ایجاد فرصت های بدون مانع برای همه

رشته علوم کامپیوتر به سرعت در حال رشد است و این خبر خوبی است! اما حتی با گسترش آن، شکاف جنسیتی همچنان ادامه دارد. طبق آمار کانادا، تنها 23 درصد از کارگران این رشته خود را زن معرفی می کنند 1. بدیهی است که هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

موانع زود شروع می شوند

همه ما تحقیقات را دیده ایم و گزارش ها را خوانده ایم. برخی از ما حتی دست اول آن را تجربه کرده ایم. پسرها اغلب در کلاس درس نقش اصلی را دارند. و معلمان اغلب ناآگاهانه این را با فراخوان یا قدردانی از کمک های بیشتر پسران تداوم می بخشند. مطالعات نشان می دهد که معلمان تا دو سوم زمان خود را صرف صحبت با دانش آموزان پسر می کنند. آنها همچنین به احتمال زیاد صحبت دختران را قطع می کنند، اما به پسرها اجازه می دهند تا در مورد آنها صحبت کنند… همچنین پسرها بیشتر به جلوی کلاس تظاهرات فراخوانده می شوند. وقتی معلمان سؤال می پرسند، به احتمال زیاد به پسرها نگاه می کنند، به خصوص وقتی سؤالات باز هستند. 2

با گذشت زمان، اعتماد به نفس دختران و کسانی که خود را زن معرفی می‌کنند کاهش می‌یابد و کمتر دست خود را بالا می‌برند یا سؤال می‌پرسند، در حالی که پسران همچنان تمایل بیشتری به صحبت کردن دارند. این امر به ویژه در علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) مشهود است، جایی که با پیشرفت دختران، دختران کمتر و کمتر درگیر می شوند. نتیجه؟ در اوایل سال 2016، تنها 34 درصد از کسانی که دارای مدرک لیسانس در STEM در کانادا بودند، خود را زن معرفی کردند.3

چرا اینقدر پیشرفت کم؟ این کلیشه ادامه دارد که دختران در STEM خوب نیستند. و این کلیشه ها با فقدان الگوهای شناسایی شده توسط زنان در کتاب های درسی، کلاس های درس و خود زمینه ها پشتیبانی می شود. دختران مشروط می شوند که فکر کنند پسرها در STEM بهتر هستند، بنابراین آنها حتی بیشتر بازنشسته می شوند – مهم نیست چقدر ممکن است علاقه مند باشند. و هر چه زنان بیشتر STEM را نبینند، بیشتر احساس نمی کنند که با قالب مناسب هستند.

زن و دختر جلوی لپ تاپ

تغییر تاریخ 

برای تغییر تعادل، باید از جوانی شروع کنیم. ما باید دختران را تشویق کنیم که از STEM در سنین پایین پیروی کنند و از آنها برای ادامه این تحقیق در طول سال های تحصیلی خود حمایت کنیم. با برانگیختن زودهنگام کنجکاوی آنها و فراهم کردن فضاهای حمایتی برای تقویت مهارت هایشان، می توانیم این تعادل را تغییر دهیم.

به همین دلیل است که ایجاد فضاهایی برای یادگیری و تحقیق که از دختران حمایت می کند حیاتی است.

فضاهای حمایتی دختران فرصت‌هایی را برای دختران ایجاد می‌کند تا در شرایط بدون مانع درباره STEM بیاموزند، به رهبری متحدانی که برای مشارکت با آنها در آنجا هستند. این فضاها به دخترها این امکان را می دهد که کنجکاوی خود را دنبال کنند و فرصت هایی را به آنها نشان دهند که ممکن است متوجه نبودن آنها شوند. چگونه این کار را انجام می دهند؟ از:

  • اجازه دادن به دختران برای حمایت از یکدیگر: دختران می توانند تجربیات خود را با دختران دیگر، به عنوان مساوی، با یادگیری تشویق یکدیگر و ارتقای یکدیگر به اشتراک بگذارند.
  • ایجاد ایمنی و پایداری ساختمان: فضاهای حمایتی دختران به دختران این امکان را می دهد که بدون ترس از رقابت یا مقایسه خود با پسران، ایده های جدید را کشف، آزمایش و آزمایش کنند. و فراتر از آن، فضاهای حمایتی دختران، مناطقی غیرقابل قضاوت هستند که دختران می توانند ریسک کنند، شکست را پذیرفته و دوباره تلاش کنند!
  • ایجاد مهارت: در فضاهای حمایتی جا برای صدای همه وجود دارد. مهم نیست که چه کسی هستید، می توانید صحبت کنید، سوال بپرسید و با چالش ها روبرو شوید. این نوع تعهد منصفانه به همه کمک می کند تا مهارت های اساسی حل مسئله و تفکر خلاق را در آموزش STEM ایجاد کنند.
  • نشان دادن الگوهای مثبت: با هدایت رهبران مثبت و حمایتی، دختران نه تنها پتانسیل خود را می بینند، بلکه الگوهای مثبتی نیز می بینند و شروع به درک موفقیت در این زمینه می کنند.

ادعای فضای خود

دو دختر جلوی تبلتشان

با توجه به فرصت های مناسب و الگوهای نقش حمایتی، به دختران این فرصت داده می شود تا علایق خود را در STEM دنبال کنند. نگرش آنها از “من هرگز نمی توانستم این کار را انجام دهم!” به “من” تغییر می کند. من میتوانم و می خواهم از این نظر، هیچ چیز آنها را از ادعای جایگاه خود در فناوری باز نخواهد داشت.

ما از شرکایمان که اعتقاد ما را به اشتراک می گذارند که ایجاد فضاهای آموزشی و پژوهشی حمایتی برای دختران حیاتی است سپاسگزاریم. حمایت آنها به ما امکان می دهد فرصت هایی برای دختران ایجاد کنیم تا در مورد تنظیمات بدون مانع STEM بیاموزند، کنجکاوی خود را دنبال کنند و فرصت های جدیدی را به آنها نشان دهیم. متشکرم! برای فهرست کامل شرکای سرمایه‌گذاری شگفت‌انگیز ما یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه مشارکت، اینجا را کلیک کنید.

  1. کاترین وال. (2019). تداوم و نمایندگی زنان در STEM. اتاوا: آمار کانادا برگرفته از https://www150.statcan.gc.ca/n1/pub/75-006-x/2019001/article/00006-eng.htm.
  2. چمالی، ثریا. همه معلمان باید برای غلبه بر تعصبات پنهان خود آموزش ببینند. مجله تایم 12 فوریه 2015 https://time.com/3705454/teachers-biases-girls-education/
  3. کاترین وال. (2019). تداوم و نمایندگی زنان در STEM. اتاوا: آمار کانادا برگرفته از https://www150.statcan.gc.ca/n1/pub/75-006-x/2019001/article/00006-eng.htm.

نشریه ایجاد فرصت‌های بدون مانع برای همه برای اولین بار در تاریخ پدیدار شد.