منو سایت

اهمیت کدنویسی خلاقانه برای کودکان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

کدگذاری رایانه راهی برای انتقال اطلاعات به رایانه به روشی است که رایانه آن را درک کند. این امر با استفاده از زبان های برنامه نویسی مانند HTML، CSS، JAVASCRIPT و غیره قابل دستیابی است. مانند زبان های معمولی که ما صحبت می کنیم، به عنوان مثال انگلیسی و فرانسوی، زبان های برنامه نویسی کامپیوتر دارای نحو و سبک متفاوتی هستند که یک برنامه نویس برای استفاده موثر از آنها باید با آنها آشنا باشد. با گذشت زمان، مهارت‌های کدنویسی را می‌توان بدون تمرین از دست داد، همانطور که اگر اغلب زبان‌ها را صحبت نکنیم یا تمرین نکنیم، می‌توانیم دانش زبان‌های دیگر را از دست بدهیم. هنگام شروع کار، انتظار داشته باشید که غرق در عمق و وسعت اطلاعات موجود در این زمینه شوید. برای حل این مشکل، انتخاب یک زبان در یک زمان کمک زیادی می کند. این یکی از پردرآمدترین زمینه های اخیر است که همه باید به کسب دانش در آن فکر کنند، چه برای پیشرفت شخصی یا شغلی.

پنج دلیل برای اینکه بچه ها باید کدنویسی را یاد بگیرند

مهارت های تحلیلی را بهبود می بخشد

برنامه نویسی کامپیوتری بیش از نوشتن خطوط طولانی کد را شامل می شود. برای اینکه کد مؤثر واقع شود، باید دقیقاً به گونه ای نوشته شود که رایانه آن را بفهمد. این شامل بررسی دقیق و برداشتن گام‌های عمل‌گرایانه برای رسیدن به یک گام مؤثر است. فرآیند تجزیه فرآیندها تجزیه نامیده می شود و مرحله مهمی در تفکر محاسباتی است. گاهی اوقات اولین روش کار نمی کند و برنامه نویس مجبور است بارها و بارها برای حل مشکل تلاش کند.

اعتماد به نفس ایجاد می کند

افرادی که کدنویسی را یاد می گیرند، اعتماد به نفس خود را افزایش می دهند که با توانایی حل مشکلات همراه است. اگر فکر کرده‌اید که کدنویسی چقدر می‌تواند برای شما مهم باشد، شاید این به شما انگیزه دهد. هیجان ناشی از شناسایی مشکلات و ارائه راه حل ها، چه از طریق توسعه وب، بازی، علم داده و غیره، قطعاً باعث می شود که این شانه ها را کمی بالاتر ببرید.

شما را برای یک شغل با درآمد خوب قابل دوام می کند

کدنویسی به عنوان شغلی در حال و آینده توصیف شده است. این به این معنی است که افرادی که کدنویسی را یاد می‌گیرند تقریباً هرگز برای تأمین مشاغل پردرآمد دچار مشکل نمی‌شوند، زیرا صنعت به خدمات فناوری اطلاعات از نرم‌افزار گرفته تا توسعه‌دهندگان باطنی و فرانت‌اند نیاز دارد. همچنین، با ادامه پیشرفت فناوری، فرصت‌های خالی همچنان ایجاد می‌شود که منجر به نیاز بی‌پایان به متخصصان فنی می‌شود. این دلیل مهمی برای دقت در تسلط بر کدنویسی کامپیوتری است.

کدنویسی انعطاف‌پذیری را ایجاد می‌کند

از آنجایی که بعید است اولین تلاش برای راه حل موثر باشد، برنامه نویسی کامپیوتری روحیه پایداری را در برنامه نویسان ایجاد می کند. هیجان در نهایت به دست آوردن یک راه حل، روحیه انعطاف پذیری را در بین برنامه نویسان رایانه ایجاد می کند.

کدنویسی وسیله ای برای بازی در حین یادگیری است

ماهیت اصلی کدنویسی ارائه راه حل های نوآورانه برای مشکلات روزمره است. از تلاش برای حل مشکلات کوچکی که به صورت فردی با آنها روبرو هستید تا حل مشکلات اجتماعی، از بازی با الگوریتم ها و پروتکل های مختلف لذت می برید. همچنین، تنها یک راه برای یافتن راه حل وجود ندارد. این فضا برای خلاقیت و یادگیری مداوم در حین بازی فراهم می کند.

آیا بچه ها باید کدنویسی را یاد بگیرند؟

سن خاصی وجود ندارد که در آن فرد باید کدنویسی را یاد بگیرد. در واقع، مهم است که از جوانی شروع به القای دانش کنند. کودکان از سن 5 سالگی می توانند با استفاده از چندین زبان ساده تر طراحی شده برای کودکان شروع به یادگیری اصول کدنویسی کنند. زمانی که آنها بزرگتر می شوند، باید به سمت زبان برنامه نویسی پیچیده تر حرکت می کردند، بنابراین در طول زمان به طور پیوسته مهارت های خود را ایجاد می کردند.

کدنویسی از سنین پایین به توانایی های بصری و محاسباتی کودکان کمک می کند، به آنها کمک می کند تا متفکر بهتری باشند و همچنین به بهبود تمرکز آنها کمک می کند، به ویژه برای کودکانی که با آن مشکل دارند.

توصیه می شود با افزایش سن و احساس راحتی بیشتر، آنها به تدریج از حدود یک ساعت در روز به 2 ساعت یا بیشتر پیشرفت کنند. از آنجایی که محافظت از چشم‌ها و سلامت کلی خود در برابر خطرات استفاده بیش از حد از صفحه نمایش و سبک زندگی بی‌تحرک نیز مهم است، درگیر کردن آن‌ها در فعالیت‌های دیگر برای متعادل کردن آن‌ها راه درازی خواهد داشت.

منابع متعددی برای آموزش اصول کدنویسی به بچه ها وجود دارد.

به طور کلی توانایی کدنویسی را در این عصر سواد دیجیتال می گویند. این مهارت به شما نسبت به سایرینی که سواد دیجیتالی ندارند برتری می دهد زیرا به شما کمک می کند از روش های نوآورانه برای دستیابی به راه حل های مرتبط استفاده کنید، خواه در امور مالی، مراقبت های بهداشتی، مخابرات، حقوق یا هر رشته دیگری باشد.

چگونه کودکان می توانند شروع به یادگیری کدنویسی کنند؟

چند سال پیش، دسترسی به منابع کدنویسی برای زبان آموزان بسیار دشوار بود، اما با ظهور اینترنت، چندین دوره آنلاین و مطالب منبع باز در دسترس هر کسی که مایل به کسب دانش بود، قرار گرفت.

بچه‌ها می‌توانند با نرم‌افزارهای برنامه‌نویسی بلوک مانند Scratch و Turtle stitch شروع کنند تا به آنها کمک کند تا پیچیدگی‌های مفهوم و چرایی مهم بودن تجزیه را درک کنند. Scratch می تواند برای انیمیشن و بازی استفاده شود و بسیار ساده است.

سایر منابع رایگانی که می توان از آنها استفاده کرد شامل دوره های رایگان در سایت های تعاملی و غیر تعاملی، آموزش از راه دور و تماس های کنفرانسی با مربیان و معلمان است.

این روزها کد منبع باز بسیار زیادی وجود دارد که یادگیری کدنویسی را آسان تر می کند. کد منبع باز به کدهایی اطلاق می شود که می توان آزادانه به آنها دسترسی پیدا کرد و آنها را تغییر داد. همچنین راه حل های نوآورانه را برای استفاده هر کسی که به آنها نیاز دارد به راحتی در دسترس قرار می دهد.

کدگذاری به عنوان یک فعالیت اجتماعی توصیف شده است. این بدان معناست که به ندرت می‌توان کسی را دید که بدون شرکت در حال تمرین یا یادگیری کد باشد، چه در زندگی واقعی یا مجازی. همبستگی برای ایجاد روحیه و تاب آوری مهم است.

بنابراین نمی توان بر اهمیت یک جامعه بیش از حد تاکید کرد. گاهی اوقات ممکن است بسیار سخت و طاقت فرسا شود، اما وقتی افرادی را دارید که با مسائل مرتبط روبرو هستند، ادامه دادن با هم راحت تر است.

با تمام موارد ذکر شده در بالا، شکی نیست که کدنویسی یکی از ارزشمندترین مهارت هایی است که در قرن بیست و یکم باید یاد گرفت.

بیایید کد نویسی را شروع کنیم.

The post اهمیت کدنویسی خلاقانه برای کودکان اولین بار در Skillspot پدیدار شد.