منو سایت

انواع مختلف مدیران و نحوه کار با آنها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
انواع مختلف مدیران و نحوه کار با آنها

در زندگی یک کارمند، برخورد با مدیران و رؤسا بخشی طبیعی از چرخه کاری است. چه یک شغل معمولی داشته باشید که از ساعت 8 صبح شروع می شود و تا ساعت 5 بعدازظهر ادامه دارد و باید به یک مدیر گزارش دهید، یا به عنوان یک فریلنسر کار می کنید که باید به مشتریان گزارش دهد، مهم است که بدانید چگونه با مدیران خود ارتباط برقرار کنید. ملاقات و تعامل.

در این مقاله، ما به شما کمک می کنیم تا در مورد انواع مختلف مدیران و نحوه کار با مدیری که دارید (یا ممکن است در آینده داشته باشید) آشنا شوید.

مدیر نوع اول: معتاد به کار

مدیر معتاد به کار ساعات زیادی از روز را به کار اختصاص می دهد. او حتی گاهی اوقات در تعطیلات آخر هفته از کار دست نمی کشد و به نظر می رسد انرژی بی پایانی دارد. ممکن است تلاش زیادی برای همگام شدن با یک مدیر معتاد به کار نیاز باشد، اما تلاش اضافی زمانی ارزشش را دارد که شما و تیمتان بتوانید خیلی زودتر از برنامه به اهداف برسید.

کلید حفظ یک مدیر معتاد به کار، یافتن تعادل کامل بین کار و زندگی است. برای همگام شدن با چنین مدیری می توانید حد و مرزی بین کار و خانه داشته باشید تا کار و زندگی شخصی تان به هم گره نخورد و دچار آن نشوید. مطمئن شوید که شب ها، آخر هفته ها و تعطیلات را برای شارژ مجدد، مانند هر انسان دیگری مرخصی بگیرید و سپس وقتی در دفتر هستید، 100 درصد وقت و توجه خود را به مدیر خود اختصاص دهید.

مدیر نوع دوم: سنت گرا

انواع مدیران

اگر می بینید که مدیرتان دوست دارد کارها را به روشی که همیشه انجام می داده انجام دهد و تمایلی به تغییر ندارد، باید بگوییم که با یک مدیر سنت گرا روبرو هستید.

تحت راهنمایی یک مدیر سنتی، روش های اثبات شده برای حل مشکلات رایج را یاد خواهید گرفت. اگرچه ممکن است هنگام کار با چنین مدیری فکر کردن خارج از چارچوب و ایده پردازی دشوار باشد، اما خوب است بدانید که یک مدیر سنتی محیط کاری بسیار امنی را برای کارمندان خود فراهم می کند که در آن ریسک ها نقش کمتری دارند.

  • بیشتر بخوانید: 10 ویژگی مهم مدیران موفق

نوع سوم مدیر: حرفه ای یا تکنسین

گاهی ممکن است یکی از همکاران شما در سازمان ارتقا پیدا کند و مدیر شود. در بیشتر موارد، این نوع مدیر یک حرفه ای یا تکنسین است که در مدیریت تیم شما مهارت بالایی دارد و می تواند وظایف محول شده به تیم را به خوبی انجام دهد.

برای کار با این نوع مدیران باید صبور باشید زیرا آنها جدا از اینکه در کار خود استعداد زیادی دارند، به مرور نحوه مدیریت افراد را نیز یاد می گیرند. صبر به شما این امکان را می دهد که در آینده از تجربه و تخصص چنین مدیرانی بهره مند شوید.

مدیر نوع چهار: مدیر میکرو

اگر مدیر شما دائماً هر بخش کوچکی از پروژه شما را زیر نظر دارد، باید بدانید که با یک مدیر خرد کار می کنید. در حالی که مدیریت میکرو می‌تواند اشکالات زیادی داشته باشد، گاهی اوقات دانستن اینکه شخصی مراقب شماست و قدم به قدم پیشرفت شما را دنبال می‌کند، آرامش‌بخش است.

هنگام کار با یک مدیر میکرو، حتی قبل از اینکه مدیر سؤال کند، در مورد گزارش های روزانه، هفتگی و ماهانه، نقاط عطف یا سایر جزئیات فعال باشید.

مدیر نوع پنج: تنظیم هدف

انواع مدیران

بسیاری از مدیران بر اساس اهداف تعیین شده توسط خود یا مافوق خود کار می کنند و تیم خود را رهبری می کنند. اگر با مدیری کار می کنید که در تعیین اهداف مهارت دارد، کار خود را حول اهدافی متمرکز کنید که برای او مهم هستند.

هنگام گزارش پیشرفت، مطمئن شوید که به اهدافی که مدیر تعیین کرده و آنچه تیم در تلاش برای رسیدن به آن است مربوط می شود.

مدیر نوع شش: آلفا

برخی از مدیران به طور طبیعی با ویژگی های رهبری متولد می شوند و به همین دلیل روزی آنها را بر صندلی مدیریت خواهید دید. این مدیران، مدیران آلفا نامیده می شوند و دارای ویژگی های شخصیتی خاصی هستند که اغلب آنها را واجد شرایط رهبری تیم می کند.

برای کار با یک مدیر آلفا، باید به رهبری و مدیریت آنها احترام بگذارید و آنچه را که آنها سعی دارند به شما آموزش دهند پذیرا باشید. هنگام کار با چنین مدیرانی، اگر کار تیمی را شروع کنید، شما را زیر بال خود می گیرند.

مدیر نوع هفت: جزئیات گرا

انواع مدیران

اگر مدیری دارید که درگیر کوچکترین جزئیات می شود، احتمالا مدیر شما فردی جزئیات محور است. برای کار با مدیری که به جزئیات کوچک اهمیت می دهد، زمان بیشتری را صرف ارائه یک ارائه جذاب یا اضافه کردن چیز خاصی به پروژه کنید. آنها متوجه این موارد می شوند و به شما احترام زیادی می گذارند.

Type Eight Manager: متمرکز بر اعداد

برخی از مدیران بیش از هر چیز به «اعداد» علاقه دارند. این اعداد ممکن است شامل میزان فروش، بازدید، روزهای موفق یا سایر معیارها باشد.

برای کار با یک مدیر متمرکز بر اعداد، دریابید که آنها به چه اعدادی اهمیت می دهند و سپس کار روزانه خود را بر بهبود آن اعداد متمرکز کنید.

مدیر نوع نهم: مشغول

کارفرمایان پرمشغله همیشه مشغول یک پروژه، جلسه، طوفان فکری یا گزارش هستند. این ویژگی می تواند برای کارمندانی که به دنبال استقلال هستند چیز خوبی باشد و به شما این امکان را می دهد که پروژه های مهم خود را به راحتی پیش ببرید.

برای کار با یک مدیر پر مشغله، نمی توانید یک جلسه بدون برنامه داشته باشید. برای برگزاری جلسه تاریخی را در تقویم تعیین کنید و برای یک جلسه کارآمد و موثر آماده باشید.

نوع مدیر شماره ده: سکوت

انواع مدیران

بالاخره به مدیران ساکت می رسیم. برخی از روسا ترجیح می دهند فقط سرشان را پایین نگه دارند و کارشان را انجام دهند، و اگر از نوع اجتماعی نیستند، این می تواند برای شما یک موهبت باشد.

برای کار با یک مدیر خاموش، ممکن است لازم باشد گهگاه بازخورد خاصی به آنها بدهید و یاد بگیرید که از طریق ایمیل، Slack یا ابزارهای دیگر با آنها ارتباط برقرار کنید.

چه نوع مدیری دارید؟

ممکن است انواع مدیران بیشتر از تعداد ذکر شده باشد، اما در نهایت کار با هر یک از این نوع مدیران یک چالش سرگرم کننده و هیجان انگیز است. هنگام استخدام در یک سازمان، حتماً برای تعیین نوع مدیر وقت بگذارید تا بتوانید برای همکاری با آنها برنامه ریزی کنید و به بهترین تعامل برسید.

  • بیشتر بخوانید: تفاوت بین مدیریت و رهبری چیست؟

نوشتن در مورد انواع مدیران و نحوه کار با آنها اولین بار در بلاگ ایران تلنت پدیدار شد. به نظر می رسد.