منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اندازه‌گیری عملکرد و KPI برای تولید محتوا

اندازه‌گیری عملکرد و KPI برای تولید محتوا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اندازه‌گیری عملکرد و KPI برای تولید محتوا

هنگام استفاده از محتوای وب برای تبلیغ محصولات و خدمات، درک اثربخشی و اندازه گیری عملکرد تیم محتوای شما کلید موفقیت شما است. KPI بازاریابی محتوا اندازه گیری است که به شما کمک می کند موفقیت کمپین های خود را ارزیابی کرده و استراتژی های محتوای خود را در صورت نیاز تنظیم کنید. اگر در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنید، یادگیری این معیارها برای تدوین استراتژی محتوا و تقویم بسیار مفید خواهد بود. علاوه بر این، تسلط بر KPI های محتوا می تواند گام مهمی در حرفه محتوایی شما باشد و به شما در درک بازاریابی دیجیتال کمک کند. در این مقاله، ما اصول اولیه KPI های بازاریابی محتوا را بیان کرده ایم.

KPI بازاریابی محتوا چیست؟

KPIهای بازاریابی محتوا مقادیر و اعدادی هستند که برای تعیین موفقیت محتوای خود مانند ویدیوها، مقالات و پست ها اندازه گیری می کنید. هنگامی که محتوای با کیفیت و مرتبط با صنعت تولید می کنید، باید برای نظارت بر عملکرد آن زمان بگذارید تا مطمئن شوید که به رشد کسب و کار شما کمک می کند. اما اگر نمی‌دانید چه شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) را باید ردیابی کنید، دیدن عملکرد محتوای شما دشوار است. به علاوه، وقتی شروع به اندازه‌گیری عملکرد محتوا می‌کنید، درک اینکه چه محتوایی با کاربران شما ارتباط برقرار می‌کند آسان‌تر می‌شود. انواع مختلفی از KPI برای تیم محتوا وجود دارد. از معیارهایی که بر رفتار مصرف کننده تمرکز دارند تا معیارهایی که نتایج مالی کمپین های بازاریابی دیجیتال شما را برجسته می کنند.

چرا KPIهای بازاریابی محتوا مهم هستند؟

KPI های بازاریابی محتوا

استفاده از KPI برای ردیابی کمپین های بازاریابی محتوای شما بسیار مهم است زیرا گزارشی از نحوه تعامل مخاطبان با محتوایی که تولید می کنید به شما می دهد که می توانید از آن برای تنظیم استراتژی های محتوای آینده خود و ایجاد محتوایی که بازدیدکنندگان بیشتری را جذب می کند استفاده کنید. جذب و کسب درآمد بیشتر برای کسب و کار خود. استفاده از KPI همچنین گزارشی مستند از میزان اثربخشی کمپین های محتوایی به شما می دهد که می توانید از آن برای جذب مشتریان بیشتر و ارتقای خدمات خود استفاده کنید. علاوه بر این، کارفرمایان و مدیران بازاریابی همیشه در مورد KPI محتوا برای استخدام تولیدکنندگان محتوا سوال می کنند و این یکی از معیارهای مهم آنها برای استخدام افراد در این زمینه کاری است.

14 نوع معیارهای کلیدی بازاریابی محتوا

در اینجا 14 KPI بازاریابی محتوا وجود دارد که به شما کمک می کند تأثیر محتوای خود را اندازه گیری کنید:

1. نظرات

تعداد نظرات مخاطبان در مورد محتوای شما نشان دهنده خوبی است که نشان می دهد افراد چقدر با محتوای شما درگیر و درگیر هستند. البته، توجه به این نکته مهم است که هنگام ردیابی و نظارت بر نظرات مخاطبان به عنوان KPI، نظرات واقعی و ارگانیک ربات را فیلتر کنید و میانگین تعداد نظرات پست‌های گذشته را برای اندازه‌گیری رشد مقایسه کنید. شناسایی پست‌ها و محتوایی که بیشترین نظرات را دارند می‌تواند به شما نشان دهد که کدام محتوا بیشترین توجه و تعامل را از سوی مخاطبان هدف شما جلب می‌کند.

2. به صفحه خود لینک دهید

زمانی که وب سایت های دیگر به محتوای شما لینک می دهند، می تواند بینندگان را به صفحه شما هدایت کند و اثربخشی آن را به عنوان یک ابزار بازاریابی افزایش دهد. لینک های ورودی نیز ابزاری موثر برای افزایش اعتبار شما به عنوان یک تولید کننده محتوا هستند که می تواند رتبه بندی جستجوی ارگانیک شما را بهبود بخشد. برخی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به طور خودکار زمانی که سایت‌های دیگر به صفحه شما پیوند می‌دهند، ردیابی می‌کنند و جمع‌آوری جزئیات مربوط به این KPI را برای شما آسان می‌کنند.

3. هزینه های جذب مخاطب

برای پاسخ به این سوال که آیا از یک کمپین بازاریابی محتوا درآمد کسب می کنید یا خیر، ابتدا باید بدانید که جذب هر مشتری چقدر هزینه دارد. اطلاعاتی در مورد هزینه های خود برای ایجاد محتوا، میزبانی وب سایت، هزینه های تبلیغات و جذب ترافیک برای سرنخ ها جمع آوری کنید. دانستن هزینه های جذب مشتری می تواند به شما کمک کند تا استراتژی های موثرتری برای ایجاد محتوا و برقراری ارتباط با مشتریان پیدا کنید.

4. نرخ کلیک

KPI های بازاریابی محتوا

نرخ کلیک تعداد دفعاتی است که بازدیدکنندگان روی لینک های محتوای شما کلیک می کنند. با ردیابی و نظارت بر نرخ کلیک، می‌توانید عملکرد محتوای خود را درک کنید و ببینید کدام استراتژی‌های تولید محتوا بیشترین علاقه را از بینندگان ایجاد کرده است.

5. نرخ ترک تحصیل

نرخ پرش شما درصد بازدیدکنندگانی است که پس از بازدید اولیه صفحه را ترک می کنند. عوامل متعددی می توانند باعث افت تحصیلی شوند. از جمله صفحه ای که به کندی بارگیری می شود یا یک رابط کاربری غیرقابل دسترس، و همچنین محتوایی که جذاب نیست. بررسی منظم نرخ پرش می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چه چیزی باعث می شود مخاطبان شما با محتوای شما ارتباط برقرار نکنند.

6. نظارت CTA

هدف نهایی محتوای وب در صنعت بازاریابی، تشویق کاربران به انجام اقداماتی مانند خرید یک محصول یا ثبت نام در لیست ایمیل و غیره است. در صورت امکان، این معیارها را ردیابی کنید تا ببینید محتوای شما تا چه حد باعث تحریک مخاطبان می شود. بسیاری از تولیدکنندگان محتوا یک call to action یا CTA را در ابتدا یا انتهای متن خود قرار می دهند و مخاطب را تشویق می کنند تا اقدام مورد نظر خود را انجام دهند. ویجت ها و ابزارهای مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها برای ردیابی رفتار کاربران و نظارت بر عملکرد آنها استفاده کنید.

7. زمان چرخه فروش

این شاخص به دنبال پاسخ این سوال است که «مخاطبان از زمانی که یک محتوا را مشاهده کرده اند تا زمانی که محصول را خریداری کرده اند چه مدت زمان صرف کرده اند؟» به عنوان مثال، پس از اینکه یک مشتری بالقوه صفحه رسانه اجتماعی شما را دنبال می کند، ممکن است قبل از کلیک بر روی یک پست و خرید، به طور میانگین پنج پست در یک فید در هفته را ببینید. درک این اطلاعات می تواند به شما در طراحی و اجرای کمپین های خود کمک کند.

8. از منحصر به فرد دیدن کنید

درک تعداد بازدیدکنندگان منحصر به فرد وب سایت به شما اطلاعاتی در مورد تعداد افرادی که محتوای شما را در یک دوره زمانی معین می بینند، می دهد. این اطلاعات به شما امکان می دهد رشد و محبوبیت خود را در بین مخاطبان جدید نظارت کنید. زمانی که مخاطبان طولانی مدتی دارید، شناسایی بازدیدهای منحصر به فرد صفحه می تواند به رشد صفحه شما کمک کند.

9. دانلود محتوا

اگر محتوای قابل دانلودی مانند کتاب الکترونیکی، اینفوگرافیک یا ویدیو دارید، تعداد دانلودها و ذخیره‌ها را دنبال کنید. دانلودها یک KPI مفید برای بازاریابی محتوا هستند زیرا نشان دهنده سطح بالایی از علاقه مخاطبان به اطلاعات هستند. وقتی مردم چیزی را دانلود می کنند، معمولاً می خواهند آن را برای خود نگه دارند یا با دیگران به اشتراک بگذارند.

10. تعداد فالوورها

KPI های بازاریابی محتوا

تعداد افرادی که برای مشاهده محتوای شما یا دنبال کردن صفحه شما ثبت نام می کنند، نشان دهنده موفقیت شماست. دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی، مشترکین لیست ایمیل یا افرادی که روی اعلان های فشاری شما کلیک کرده اند معیارهای مفیدی برای ارزیابی محتوا هستند. می توانید تعداد کل فالوورهای خود را با میانگین بازدیدها و میزان مشارکت پست های خود مقایسه کنید تا نسبت فالوورهایی را که واقعاً محتوای شما را می بینند تعیین کنید. همچنین مهم است که رشد خود را در طول زمان پیگیری کنید تا مطمئن شوید که پلتفرم شما در حال رشد است و طرفداران جدیدی جذب می کند.

11. از صفحه دیدن کنید

ثبت تعداد بازدیدهای صفحه اطلاعات مفیدی در مورد موضوعاتی که کاربران دوست دارند و با آنها تعامل دارند به شما می دهد. نظارت بر بازدیدهای صفحه شما در مقابل فروش محصول و نرخ تبدیل می تواند به شما در تدوین استراتژی های بازاریابی موثر و کارآمد کمک کند. همچنین می‌توانید کل بازدیدهای صفحه خود را با بازدیدهای منحصربفرد مقایسه کنید و جزئیاتی را در مورد اینکه افراد چقدر محتوای شما را مشاهده یا بازخوانی می‌کنند به شما ارائه می‌دهد.

12. منابع ترافیک

در کنار دریافت مقدار مشخصی از ترافیک به وب سایت شما، درک منبع این بازدیدها نیز مهم است. از ابزارهای تحلیلی استفاده کنید تا متوجه شوید محتوای شما از لینک های ورودی، جستجوهای ارگانیک، کلیک های تبلیغاتی، رسانه های اجتماعی و سایر منابع چقدر بیننده دارد. ردیابی منبع ترافیک برای محتوای شما به شما ایده بهتری در مورد اینکه کدام اشکال بازاریابی محتوا موثرتر و بهترین عملکرد را داشته اند، می دهد.

13. اشتراک گذاری صفحه

یکی از اهداف اصلی بازاریابی محتوا، به دست آوردن سهمی از مخاطبان برای پخش محتوا به شبکه شخصی آن شخص است. تعداد افرادی که هر یک از مطالب و پست های شما را به اشتراک می گذارند را ثبت کنید تا ببینید مخاطبان شما کدام دسته از محتوای شما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند. این می تواند به شما در فرآیند انتخاب کمک کند تا محتوای جالبی ایجاد کنید که جرقه گفتگو را ایجاد کند.

14. زمان مخاطب در صفحه

اندازه‌گیری زمانی که هر بازدیدکننده برای تماشای وب‌سایت یا صفحه وب شما صرف می‌کند، می‌تواند به شما ایده دهد که چقدر و چقدر برای جلب توجه مخاطبان خود نیاز دارید. به عنوان مثال، اگر بیننده ای به طور متوسط ​​سه دقیقه را در وب سایت شما صرف کند، می دانید که باید در سه دقیقه اول خواندن مقالات خود تماس برای اقدام (CTA) خود را اعلام کنید.

اندازه گیری عملکرد تولید محتوا و شاخص های کلیدی عملکرد برای اولین بار در وبلاگ استعدادهای درخشان ایران نوشته شد. به نظر می رسد.