منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اشتباهات معماری Hadoop که اکثر توسعه دهندگان تازه کار مرتکب می شوند

اشتباهات معماری Hadoop که اکثر توسعه دهندگان تازه کار مرتکب می شوند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اشتباهات معماری Hadoop که اکثر توسعه دهندگان تازه کار مرتکب می شوند

در این مقاله به این خواهیم پرداخت که فریم ورک Hadoop چیست، چگونه آن را یاد بگیریم و از چه اشتباهاتی در هنگام استفاده از آن اجتناب کنیم.

تصویر پست وبلاگ خطاهای معماری هادوپ

هادوپ چیست؟

Hadoop یک چارچوب متن باز است که برای مدیریت داده های بزرگ استفاده می شود. این یک پلت فرم مبتنی بر جاوا است که به شما امکان ذخیره و پردازش داده ها را می دهد. از شبکه ای از کامپیوترها برای مدیریت حجم زیادی از داده ها استفاده می کند.

Hadoop از سه جزء اصلی تشکیل شده است.

سیستم فایل توزیع شده Hadoop

اولین جزء سیستم فایل توزیع شده هادوپ (HDFS) است. این دستگاه ذخیره سازی به شما امکان می دهد داده ها را بین بسیاری از رایانه ها توزیع کنید. HDFS داده ها را به بلوک های متعددی تقسیم می کند که می توانند در چندین گره داده در یک خوشه ذخیره شوند.

مزیت HDFS این است که از داده ها کپی می کند و آنها را در گره های داده مختلف ذخیره می کند. این روش تکرار نامیده می شود و تضمین می کند که هیچ داده ای از دست نخواهد رفت حتی در صورت خرابی یک گره داده.

HDFS از پنج ناحیه تشکیل شده است: گره نام، گره نام ثانویه، مسیر وظیفه، گره داده و مسیر وظیفه.

MapReduce

MapReduce دومین جزء Hadoop است که با پردازش داده ها سروکار دارد. MapReduce به جای تمرین زمان‌بر پردازش داده‌ها در یک ماشین با یک پردازنده، راه کارآمدتری را ارائه می‌کند.

با MapReduce داده ها به بخش های مختلفی تقسیم می شوند. سپس این قطعات داده به طور جداگانه در گره های داده مختلف پردازش می شوند. امتیاز نهایی با جمع بندی نمرات فردی محاسبه می شود.

نخ

سومین مؤلفه Hadoop، YARN (مذاکره کننده منابع دیگر) است. YARN چهار بخش دارد، از جمله مدیر منابع، مدیر گره، برنامه اصلی و کانتینرها.

آیا یادگیری Hadoop سخت است؟

تا زمانی که دانش و مهارت های اولیه لازم برای یادگیری Hadoop را داشته باشید، یادگیری آن دشوار نخواهد بود. مانند هر مهارت دیگری، هرچه بیشتر در استفاده از آن تمرین کنید، مهارت بیشتری خواهید داشت.

یادگیری جاوا کاری است که باید قبل از شروع کار با Hadoop انجام دهید. چارچوب Hadoop با استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا نوشته شده است، بنابراین دانش جاوا به شما در درک Hadoop کمک می کند.

همچنین می‌خواهید با لینوکس تجربه داشته باشید. از آنجایی که سیستم عامل لینوکس برای نصب چارچوب Hadoop استفاده می شود، دانش لینوکس نصب و استفاده از Hadoop را آسان می کند.

در نهایت، قبل از یادگیری Hadoop به مهارت هایی در استفاده از SQL نیاز خواهید داشت. درک دستورات و پرس و جوهای SQL برای توانایی شما در استفاده از Hadoop مفید خواهد بود.

از کجا می توانم Hadoop را یاد بگیرم؟

اگر تجربه استفاده از Hadoop را ندارید، توصیه می کنیم دوره ای را برای آماده سازی شما برای این فریم ورک بگذرانید. یک انتخاب عالی دوره Ultimate Hands-On Hadoop است که از طریق Udemy ارائه می شود.

بیش از 140000 دانش آموز در این دوره پرفروش ثبت نام کرده اند. توسط اعضای تیم آموزشی Sundog که در یادگیری ماشین، کلان داده، هوش مصنوعی و علم داده تخصص دارند، تدریس می شود.

این دوره شامل بیش از 100 سخنرانی است و با دستورالعمل های گام به گام در مورد نحوه نصب Hadoop و همچنین مروری بر اکوسیستم Hadoop شروع می شود. این دوره آموزشی در مورد HDFS، MapReduce و YARN ارائه می دهد.

از دیگر موضوعاتی که در حین شرکت در این کلاس خواهید آموخت، می توان به برنامه نویسی Hadoop با Pig و Spark و استفاده از فروشگاه های داده های رابطه ای و غیر رابطه ای اشاره کرد. نحوه استفاده از Hive، HBase، Cassandra و MongoDB را خواهید فهمید.

این دوره با دستورالعمل هایی برای تغذیه داده ها به خوشه شما و تجزیه و تحلیل جریان های داده به پایان می رسد. شما یاد خواهید گرفت که چگونه سیستم های دنیای واقعی را با استفاده از Hadoop طراحی کنید. این دوره دسترسی مادام العمر به تمام مواد را فراهم می کند.

اشتباهات رایج هنگام استفاده از Hadoop

اگر در استفاده از Hadoop تازه کار هستید، احتمالاً در حین یادگیری با برخی از اشکالات و خطاها مواجه خواهید شد. در اینجا برخی از اشتباهات مردم با معماری Hadoop وجود دارد.

بدون برنامه

اولین قدم قبل از شروع با Hadoop این است که بفهمید چگونه برای کسب و کار شما مفید است. داشتن ایده ای از تصویر بزرگ به اجرای چارچوب کمک می کند. برای انتقال موفقیت آمیز به استفاده از Hadoop به یک برنامه خوب فکر شده نیاز دارید.

آموزش یا پشتیبانی ارائه نمی دهد

هنگام انتقال به Hadoop، نمی توانید انتظار داشته باشید که تیم شما بداند چگونه از آن به طور موثر استفاده کند. اگر تیم شما قبلا از یک پایگاه داده رابطه ای استفاده کرده است، مهارت های مورد نیاز برای استفاده از Hadoop باید آموخته شود. ارائه آموزش در مورد نحوه استفاده از این چارچوب تضمین می کند که تیم شما در آن موفق است.

بدون فکر کردن به راه حل های امنیتی

کار با یک پروژه کلان داده مستلزم توجه به ایمنی و امنیت آن داده است. باید در نظر بگیرید که چه کسانی به خوشه ها دسترسی خواهند داشت و چه کاری می توانند با داده های موجود در آنها انجام دهند. توصیه می شود ردیابی تمام اقدامات را به صورت خودکار انجام دهید و آنها را ثبت کنید.

از کجا می توانم در مورد Hadoop کمک بگیرم؟

در حالی که یادگیری Hadoop می تواند چالش هایی را ایجاد کند، پشتیبانی زیادی در جوامع آنلاین وجود دارد که به شما کمک می کند تا با استفاده از این چارچوب راحت باشید. همچنین در مورد عیب یابی کمک خواهید یافت.

یک منبع عالی برای کمک گرفتن از Hadoop، Stack Overflow است. این جامعه از توسعه دهندگان و برنامه نویسان بیش از 14 میلیون کاربر دارد. با خواندن اطلاعات و پرسیدن سوالات در مواقعی که گیر کرده اید از این تخصص استفاده کنید. در حال حاضر بیش از 43000 موضوع مرتبط با Hadoop در Stack Overflow وجود دارد.

یکی دیگر از گزینه های عالی استفاده از YouTube برای کمک به درک Hadoop است. صدها ویدیو و آموزش به صورت رایگان موجود است که جنبه های مختلف چارچوب را توضیح می دهد.

افکار نهایی

یادگیری Hadoop می تواند راهی عالی برای ایجاد مجموعه مهارت های شما و بازاریابی خود برای کارفرمایان باشد. بسیاری از شرکت ها تجزیه و تحلیل داده های بزرگ را در اولویت قرار می دهند، بنابراین دانستن این چارچوب توانایی استخدام شما را افزایش می دهد.

تقاضای فزاینده ای برای متخصصانی وجود دارد که در Hadoop مهارت دارند و این فرصت های شغلی تمایل به پرداخت حقوق بالایی دارند. شما می توانید دانش خود را از این چارچوب به دست آورید و به سمت یک حرفه پرسود بروید.

آگاهی از برخی از اشتباهات رایج در Hadoop و نحوه اجتناب از آنها به شما کمک می کند تا در این زمینه موفق شوید.

پست اشتباهات معماری Hadoop که اکثر توسعه دهندگان تازه کار مرتکب می شوند اولین بار در Skillspot ظاهر شد.