منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استراتژی های برنده برای تقویت کار تیمی در محل کار

استراتژی های برنده برای تقویت کار تیمی در محل کار

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استراتژی های برنده برای تقویت کار تیمی در محل کار

در مقاله کار گروهی بهتر است یا کار انفرادی، بحث کردیم که کار گروهی نتایج بهتری به همراه دارد. در واقع وقتی نیروهای انسانی به صورت تیمی کار می کنند، همه برنده می شوند و راندمان کار افزایش می یابد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید استیو جیز درباره بیتلز گفته است: «کار تیمی راز موفقیت بیتلز بود. آنها چهار پسر بودند که هرکدام تمایلات منفی خود را کنترل می کردند و نتیجه کارشان موفق بود. من تجارت را اینگونه می بینم.

کارهای بزرگ در تجارت هرگز توسط یک نفر انجام نمی شود. آنها توسط یک تیم از مردم ساخته شده اند.

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چگونه می توانید در محیط کاری پیچیده امروزی فرهنگ کار تیمی ایجاد کنید؟ در زیر ۷ راهکار برای تقویت کار تیمی در سازمان و مزایای آن را برای شما گردآوری کرده ایم. با ما بمان.

چرا کار تیمی برای یک سازمان خوب است؟

یک تیم کاری موفق می تواند ایده های بیشتری تولید کند، حجم کار را به اشتراک بگذارد و فرهنگ توانمندسازی ایجاد کند که به نتایج بهتر نیز منجر شود. یک صنعتگر آمریکایی به نام اندرو کارنگی گفت: “کار تیمی سوختی است که افراد عادی را قادر می سازد به نتایج خارق العاده ای دست یابند.”

متأسفانه، بررسی های اخیر نشان می دهد که 39 درصد از کارکنان شرکت معتقدند که افراد شرکت اغلب تمایلی به همکاری ندارند. مطمئناً، ممکن است بگویید که کار تیمی در محیط کار دیجیتال امروزی که کار پراکنده است غیرممکن است، اما خبر خوب این است که کار تیمی با ایجاد تیم‌هایی امکان‌پذیر می‌شود که مهارت‌ها، علایق و نقاط قوت افراد را متعادل می‌کنند. با کار تیمی، نیروی کار شادتری خواهید داشت و در جذب استعدادهای برتر و مشتریان خوشحال موفق تر خواهید بود. همچنین باید موافق باشید که چندین فکر بهتر از یک فکر عمل می کنند. پس تصمیمات زیر را جدی بگیرید.

1. نمونه خوبی برای کار گروهی باشید

از کار تیمی به عنوان یک رهبر و الگو استفاده کنید. تیم خود را در کاری که انجام می دهید مشارکت دهید و در هر مرحله از پروژه به آنها پیشنهاد دهید و با نحوه کار تیم آشنا شوید. برخی از نیروهای انسانی ممکن است تمایل کمتری به حمایت از شما داشته باشند، اما به طور کلی، اگر به خوبی رهبری، راهنمایی و حمایت کنید، از شما و تلاش‌هایی که می‌کنید قدردانی می‌کنند. پس سعی کنید الگوی خوبی برای افراد سازمان خود باشید

2. با ایجاد دوستی و رفاقت، تمایل به کار تیمی را افزایش دهید

تقویت کار تیمی در محل کار

در یک محیط مشارکتی، کارکنان با انگیزه، مثبت و خلاق تر هستند. با تشویق فعالیت های گروهی، ناهار دوستانه یا حتی اختصاص وقت به امور خیریه، روحیه تیمی را تشویق کنید. وقتی افراد با تیم خود دوست هستند، بیشتر گوش می دهند و از یکدیگر و با هم بودن بیشتر یاد می گیرند. با دوست یابی و ایجاد رفاقت در محیط کار، به نیروی انسانی سازمان خود این فرصت را بدهید که با یکدیگر بیشتر آشنا شوند و برای کار تیمی پیشقدم شوند.

3. روی نکات فردی افراد کار کنید تا فرهنگ کار گروهی ایجاد شود

اگر اعضای تیم بر روی کاری متمرکز شوند که با نقاط قوت و علایق آنها مطابقت داشته باشد، خلاق تر و سازنده تر خواهند بود. برای اطمینان از بالاترین کیفیت خروجی، نقاط قوت، تخصص و در دسترس بودن افراد را در نظر بگیرید. به این ترتیب، تیم به احتمال زیاد به تنهایی تصمیم می گیرد که مسئولیت ها را تقسیم کند و هر کار را به دستیار خود بسپارد. تست شخصیت MBTI ایران تلنت می تواند نقطه شروع خوبی برای تعیین نقاط قوت کارکنان باشد.

4. برای اعضای تیم اهداف تعیین کنید

همه افراد در سازمان شما باید مجموعه ای از اهداف و مقاصد را دنبال کنند. وقتی در یک تیم کار می کنید این نباید اهمیتی داشته باشد.

اگر می خواهید کارمندان خود را برای همکاری با یکدیگر ترغیب کنید، باید اهداف واضح و قابل دستیابی را برای آنها تعیین کنید تا با یکدیگر همکاری کنند. چگونه می توانید از آنها انتظار داشته باشید که بدانند چه زمانی باید به عنوان یک تیم کار کنند، اگر چیزی مشخص یا به ظاهر قابل دستیابی برای کار وجود ندارد؟

5. راه های ارتباطی را برای ایجاد فرهنگ کار گروهی باز نگه دارید

یک نظرسنجی نشان می دهد که 86 درصد از کارمندان و مدیران ارتباط ناکارآمد را دلیل اصلی شکست در محیط کار می دانند. برقراری ارتباط به اعضای تیم اجازه می دهد تا آنچه را که به دست آورده اند، ایده ها و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند. جلسات منظم انفرادی به افراد این فرصت را می دهد که بازخورد ارائه دهند و ایده ها و برنامه های خود را با شما به اشتراک بگذارند.

6. از ریسک کردن نترسید

تقویت کار تیمی در محل کار

اهداف مشترک با ریسک مشترک همراه است. اعضای تیم خود را به ریسک های حساب شده تشویق کنید. وقتی بخشی از یک تیم حمایتی هستید، ریسک کردن آسان‌تر است و مزایای کسب‌وکار بین همه به اشتراک گذاشته می‌شود. از ریسک کردن نترسید و به دنبال مقصر اشتباهات خطرناک خود نباشید. ریسک ها همیشه نباید با موفقیت همراه باشند!

7. برای کار گروهی ارزش قائل شوید

توانمندسازی برای پرورش نیروی کار خلاق، سازنده و تیم محور مهم است. به افراد برای همکاری و مشارکت پاداش دهید. بگذارید بدانند که از ایده ها و تلاش های آنها قدردانی می کنید. با مشارکت کارکنان در هر مرحله از تصمیم گیری، آنها درگیر، انگیزه و سرمایه گذاری بیشتری در موفقیت سازمان خواهند شد.

8. موفقیت ها را دست کم نگیرید

برای ایجاد فرهنگ کار گروهی، موفقیت های تیمی را جشن بگیرید. زمانی را برای جشن گرفتن دستاوردها در راستای اهداف مشترک اختصاص دهید. بر اساس مطالعه‌ای که در Nature Human Behavior منتشر شده است، اعضای تیمی که در موفقیت‌های گذشته مشترک هستند، احتمال موفقیت بیشتری در آینده دارند. پیش بروید و مراحل را بشناسید. تیم را با یک ناهار جشن پذیرایی کنید یا به کمک های فردی با کارت های هدیه پاداش دهید. یا از اعضای تیم بخواهید که داستان موفقیت خود را در اتاق خبر شرکت یا در یک جلسه سه ماهه به اشتراک بگذارند.

9. تقویت کار تیمی با منابع مناسب برای ایجاد فرهنگ کار گروهی

تقویت کار تیمی در محل کار

ترکیب استعدادها و مهارت ها را دست کم نگیرید، دسترسی به منابع مناسب می تواند بین موفقیت و شکست تفاوت ایجاد کند. مطمئن شوید که تیم ها محل ملاقات خوبی دارند. البته این کار را بدون مزاحمت یا مزاحمت انجام دهید تا ایده ها شکوفا شوند. چه فضای فیزیکی و چه آنلاین، مطمئن شوید که ابزار، منابع و بودجه مناسب برای تسهیل همکاری در اختیار دارند.

10. محیط کار را برای کار گروهی تجهیز کنید

ببینید تیم شما از نظر جغرافیایی کجا از یکدیگر کار می کند. آیا محیط کار آنها فرهنگ کار تیمی مورد نظر شما را تقویت می کند؟ این روزها تمرکز زیادی روی چیدمان و طراحی دفتر وجود دارد. این ایده ای است که توسط شرکت های بزرگ فناوری مانند اپل و گوگل ترویج شده است، که همیشه به دنبال تشویق کار تیمی و خلاقیت در نحوه طراحی فضای کاری خود هستند. با ظهور فضاهای کاری مشترک، ما می توانیم رهبران کسب و کار را ببینیم که به دنبال تبدیل دفاتر خود به یک محیط کاری مبتنی بر تیم هستند. آیا محیط را برای کار گروهی آماده کرده اید؟

با برداشتن این ده قدم برای تقویت فرهنگ کار گروهی، می توانید سازمانی ایجاد کنید که در آن افراد علاقه مند به همکاری با یکدیگر برای کمک به اهداف مشترک موفقیت در سراسر شرکت هستند. وقتی از قدرت کار گروهی استفاده کنید قدرتمندتر خواهید بود.

راهبردهای برنده شدن برای تقویت کار تیمی در محیط کار ابتدا در وبلاگ ایران تلنت نوشته شد. به نظر می رسد.