منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا در آگهی استخدام مبلغ حقوق را ذکر کنیم یا خیر؟

آیا در آگهی استخدام مبلغ حقوق را ذکر کنیم یا خیر؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا در آگهی استخدام مبلغ حقوق را ذکر کنیم یا خیر؟

شاید فکر کنید نوشتن محدوده حقوق در شرح شغل و آگهی ایده خوبی نیست. شاید می ترسید که تعداد حقوق افراد جویای کار زیادی را جذب نکند، شاید در صورت درخواست افزایش حقوق، نگران نظر کارمندان فعلی باشید. لینکدین، شبکه اجتماعی حرفه ای، یک نظرسنجی شرح شغل انجام داد تا ببیند کدام یک از عناصر یک آگهی شغلی برای افراد جویای کار مهم است. در نظرسنجی لینکدین، از پاسخ دهندگان خواسته شد تا قسمت هایی را که مفید و جذاب می دانند و یا انگیزه بیشتری برای ارسال رزومه در آنها ایجاد می کند، شناسایی کنند. نتایج نظرسنجی لینکدین نشان داد که «محدوده حقوق و دستمزد» مهمترین و قابل توجه ترین بخش آگهی های شغلی برای جویندگان کار است.

در این مقاله، به نگرانی های شما در مورد لیست حقوق در شرح شغلتان می پردازیم و به شما نشان می دهیم که چرا برخی از این نگرانی ها ممکن است بی اساس باشند.

آیا ارسال حقوق تعداد درخواست ها را کاهش می دهد؟

وقتی یک کارفرما در مورد دستمزد چیزی نمی گوید، مردم به طور خودکار تصور می کنند که شرکت در تلاش است در پول خود صرفه جویی کند و حقوق کمتری به کارمندان بدهد. بنابراین اگر می‌خواهید با درج نکردن محدوده حقوق در آگهی، جویندگان کار بیشتری را جذب کنید، احتمالاً استراتژی اشتباهی را در پیش گرفته‌اید و در واقع استعدادها را از دست داده‌اید. مطالعه ای توسط Paychex نشان می دهد که دستمزد پایین اولین دلیلی است که افراد موقعیت فعلی خود را ترک می کنند. بنابراین اکثر کاندیداهای بالقوه اگر فکر می‌کنند که حقوق کمی به کارمندان خود می‌دهید، درخواست نمی‌کنند. نکته دیگر این است که اگر واقعاً توانایی پرداخت پول بیشتر به کسی را ندارید، احتمالاً نمی خواهید وقت خود را برای مصاحبه با یک جوینده کار که بسیار گران است و به هر حال پیشنهاد شما را نمی پذیرد تلف کنید. بنابراین با ورود به محدوده حقوق، در زمان خود نیز صرفه جویی می کنید.

آیا اعلام حقوق در آگهی استخدام باعث حساسیت سایر کارکنان می شود؟

میزان حقوق در آگهی استخدام

اگر شرکت ها حقوق خود را در شرح وظایف اعلام کنند و کارمندان قدیمی متوجه شوند که یک کارمند جدید بیشتر از آنها حقوق می گیرد، می تواند یک مشکل واقعی ایجاد کند. این کارمندان ممکن است از مدیر خود یا منابع انسانی شرکت شکایت کنند و تقاضای افزایش قابل توجهی از حقوق خود کنند یا حتی تهدید به ترک کار کنند. البته بخش دولتی کاملاً متفاوت است زیرا برای مثال معلمان و کارمندان دولتی به اطلاعات حقوق دسترسی دارند.

دلیل اینکه بسیاری از کارفرمایان نمی خواهند کارمندان حقوق همکاران خود را بدانند این است که از ایجاد حسادت در بین همکاران خود و ایجاد حاشیه می ترسند. اما در واقعیت، ساختار پرداخت شفاف‌تر می‌تواند از بسیاری از سوءتفاهم‌های آینده جلوگیری کند. به عنوان یک کارفرما یا مدیر استخدام، باید مطمئن شوید که کارمندان مسیر روشن افزایش حقوق را می شناسند و از فرآیندهای رشد در سازمان آگاهی کامل دارند.

بسیاری از کارشناسان استخدام بر این باورند که اگر حقوق ها را کتمان کنیم می دانیم که کمتر از آنچه باید پرداخت می کنیم یا در سازمان شفاف نیستیم. شفافیت جنبه حیاتی کسب و کار خوب است. اگر همه در یک صفحه باشند و به یکدیگر احترام بگذارند، بدون شک فرهنگ شرکت بهبود خواهد یافت. با اعلام حقوق خود در مراحل اولیه، در مسیر درستی قرار خواهید گرفت و شروع به ایجاد اعتماد خواهید کرد.

شفافیت در اعلامیه حقوق

میزان حقوق در آگهی استخدام

جاناتان مک‌کی، استخدام‌کننده کهنه‌کار، می‌گوید: «ما به نامزدهایی که می‌خواستیم فراتر از مرحله درخواست اولیه حرکت کنیم ایمیل فرستادیم تا از آنها در مورد حداقل حقوق مورد انتظارشان بپرسیم. قصد ما از این امر این بود که اطمینان حاصل کنیم که فقط با نامزدهایی که در محدوده حقوق ما قرار دارند به جلو برویم. اگر می دانستیم نمی توانیم انتظارات آنها را برآورده کنیم، وقت یک جوینده کار را تلف نمی کنیم. با این حال بررسی‌های Glassdoor نشان می‌دهد که بسیاری از جویندگان کار معتقدند که ما این کار را انجام می‌دهیم تا دستمزد آنها را تا حد امکان پایین نگه داریم. این نتیجه ما را ترغیب کرد تا در آگهی‌های شغلی با وضوح بیشتری در مورد حقوق صحبت کنیم. جالب بود که بلافاصله پس از این اقدام، تعداد درخواست های شغلی افزایش چشمگیری پیدا کرد. با ایجاد یک ساختار حقوق و دستمزد شفاف تر، همه درک بهتری از ارزش مالی کار خود پیدا می کنند. به طور کلی، افشای حقوق و دستمزد اجازه می دهد تا زمینه بازی برابر و فرآیند استخدام شفاف فراهم شود که تضمین می کند زمان تلف نمی شود و فرصت های برابر به دست می آید.

رویکرد نسل جدید به موضوع حقوق

جنیفر دیل در کتاب پرفروش خود، آنچه نسل جدید از کار می خواهد، می نویسد: «نسل جدید به احتمال زیاد حقوق خود را با والدین خود (71 درصد) یا با دوستانشان (47 درصد) در میان می گذارند. در مقایسه، کارگران مسن‌تر به طور قابل‌توجهی کمتر در مورد حقوق خود با همکاران (19%)، دوستان (24%) یا والدین (31%) صحبت می‌کنند. با توجه به اینکه تا سال 2025 نسل جدید 75 درصد نیروی کار را تشکیل خواهند داد، شفافیت حقوق باید مورد توجه قرار گیرد. از آنجایی که اعلام محدوده حقوق برای این نسل جذاب و مهم است، ممکن است منطقی باشد که آن را در آگهی های شغلی لحاظ کنید.

از سایر آگهی های شغلی متمایز باشید

میزان حقوق در آگهی استخدام

طبق آمار، حدود 50 درصد از شرکت ها هنوز محدوده حقوقی را در آگهی های شغلی لحاظ نمی کنند. بهترین جویندگان کار به طور کلی هنگام ارسال رزومه بسیار گزینشی هستند، پس چرا سعی نکنید تا آنجا که می توانید علاقه آنها را جلب کنید؟ پیشرو بودن و صادق بودن در مورد عنوان شغلی، از جمله حقوق، می تواند به شما مزیت رقابتی بدهد. استدلال مخالف را نیز می توان مطرح کرد: دستمزد بسیار کم می تواند جویندگان کار را از شما دور کند. اما آیا بهتر نیست به جای اتلاف وقت داوطلب و استخدام کننده و تجربه بد استخدام کننده از فرآیند استخدام، بازه حقوقی را از ابتدا مشخص کنید؟

عاقلانه انتخاب کنید

در نهایت، این به شما و تیم استخدام کننده شما بستگی دارد که در مورد افشای حقوق در یک آگهی شغلی تصمیم بگیرید. اما امیدواریم این مقاله به روشن شدن مزایا و معایب آن کمک کرده باشد. یک آگهی شغلی پردرآمد مطمئناً می تواند نامزدهای عالی را جذب کند، اما ابتدا باید یک ساختار حقوق و دستمزد واضح در سراسر شرکت ایجاد کنید. این امر از مسائل مربوط به پرداخت ناعادلانه، مسائل روحی کارکنان و عدم ارتباط عمومی جلوگیری می کند.

اما اگر تصمیم گرفتید به حقوق اشاره نکنید، مطمئن شوید که به جای آن از عامل جذاب دیگری که برای جویندگان کار مهم است استفاده می کنید. ارزش ها و جاه طلبی های شرکت خود را ارتقا دهید تا استعدادهای برتر قبل از اینکه حتی به حقوق و دستمزد فکر کنند با شما ارتباط برقرار کنند. در دنیای شغلی امروز، حقوق همه چیز نیست. مزایای دیگر ممکن است برای جویندگان کار اهمیت بیشتری پیدا کند. (به خصوص مسائلی مانند دورکاری یا کار انعطاف پذیر و غیره)

دنیای استخدام به صورت پویا در حال تغییر است و برای هر شرکتی مهم است که نگاهی عمیق و درونگرا به نحوه جذب نیرو داشته باشد.

آیا در آگهی استخدام مبلغ حقوق را ذکر کنیم یا خیر؟ اولین بار در وبلاگ ایران استعداد. به نظر می رسد.