منو سایت

آموزش STEM چیست و چرا اهمیت دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

STEM مخفف علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات است. آموزش STEM (یا آموزش STEAM، همانطور که در سالهای اخیر پس از گنجاندن هنرها و مؤلفه خلاقانه آن نیز نامیده می شود) همه این رشته ها را گرد هم می آورد و سعی می کند به صورت یکپارچه روی آنها کار کند تا کودکان و نوجوانان طیف وسیعی از دانش ها را کسب کنند. مهارت های عرضی که آنها را قادر می سازد تا با هر چالش یا موقعیتی که در زمینه های مختلف با آن روبرو هستند روبرو شوند.

کشورهای بیشتر و بیشتری در حال ساکن شدن هستند STEM به عنوان یکی از مهارت های کلیدی که باید در برنامه های درسی آموزش ابتدایی و متوسطه روی آن کار شود. هدف از گنجاندن STEM در مدرسه از مراحل ابتدایی عمدتاً ارائه ابزارها و دانش عملی به دانش آموزان جوان تر است. مطابق با جامعه امروزی و واقعیتی که آنها در آینده باید چه از نظر حرفه ای و چه شخصی با آن روبرو شوند.

مهارت های STEM به ویژه مورد هدف قرار می گیرد حل مشکلات خلاقانه و مشارکتی هنگامی که ما روی آنها به صورت یکپارچه کار می کنیم، هر یک از این چهار شاخه دیدگاه متفاوتی را در مورد آن به ارمغان می آورد. ایجاد راه حل های جدید که بتواند به مشکلات و نیازهای مردم پاسخ دهد و در عین حال جنبه های مهمی مانند پایداری را در نظر بگیرد. بنابراین از طریق علم می توانیم یاد بگیریم برای درک دنیای فیزیکی و مسئولانه با آن رفتار کنید. مهارت های دیجیتال به ما می آموزد که از ماشین ها، برنامه ها و دیگر پیشرفت های تکنولوژیکی استفاده کنیم تا بتوانیم از تکنولوژی نهایت استفاده را ببرید برای حل مشکلات و بهبود زندگی مردم، و ریاضیات نیز برای زندگی روزمره ما ضروری است، از عملیات ساده گرفته تا تفسیر داده ها و پیش بینی هایی که به ما در ایجاد راه حل کمک می کند.

متخصصان آینده برای این کار باید متغیرهای زیادی را در نظر بگیرند تاثیر مثبتی در جامعه داشته باشد و آموزش STEM نقش مهمی در این زمینه ایفا می کند، همانطور که صحبت از انتقال دانش به جوانان می شود که به آنها کمک می کند. جهان را آگاه و درک کند در اطراف آنها و همچنین به آنها کمک می کند تا مهارت های اساسی مانند نوآوری و خلاقیت، استدلال و مهارت های تحلیلی، تفکر انتقادی، حل مسئله، کار گروهی و ارتباطات را توسعه دهند. همه این مهارت ها را می توان در همه زمینه های زندگی به کار برد، اما باید توجه داشت که در حوزه حرفه ای به طور فزاینده ای مورد توجه قرار می گیرند.

فرصت های شغلی همچنین یکی از دلایل مهم اهمیت یافتن STEM است. بسیاری از مشاغلی که فرزندان ما خواهند داشت هنوز وجود ندارند و در چند سال آینده ایجاد خواهند شد، همانطور که اگر اکنون به گذشته نگاه کنیم، مشاغل زیادی وجود دارد که در دوران جوانی ما وجود نداشتند. فناوری بر روی الف توسعه می یابد سریع سرعت و به طور فزاینده ای در زندگی روزمره ما و در همه زمینه های حرفه ای، نه تنها در زمینه های مرتبط با فناوری و علم حضور دارد. به همین دلیل است که مدرسه باید مکانی باشد که همه فرصت دسترسی به این دانش را داشته باشند، نه تنها به این دلیل که دیدگاه های متفاوتی را ارائه می دهند که به کودکان کمک می کند. برای درک جهانبلکه به این دلیل که آنها مهارت های اساسی برای آنها در بزرگسالی خواهند بود.

برنامه نویسی و رباتیک بخشی از STEM هستند و داشتن دانش اولیه برنامه نویسی به زودی به اندازه سایر مهارت هایی که در مدرسه به ما آموزش داده می شود، مانند خواندن و نوشتن یا ریاضی اهمیت پیدا می کند. اگر در مدرسه کار می کنید و به کمک نیاز دارید برنامه نویسی و تفکر محاسباتی را در کلاس درس خود بگنجانیدلطفا با ما تماس بگیرید تا در مورد روش ما بیشتر بدانید.